Zor Günlerinin Üstesinden Başarıyla Gelen Burçlar!

Hayat ne yazık ki tek bir düzlemde ilerlemiyor. Hemen herkesin yaşamında çıkışlar olduğu kadar inişler de var. Ayağımız takılsa da düşmemek, zor günlerden güçlenerek çıkmak; herkesin harcı olmasa da insanın kendi elinde. Önemli olan yılmamak ve teslim olmamak. Nietzsche’nin de dediği gibi: “Beni öldürmeyen şey güçlü kılar.”

İhtiyaç Duyduğumuz Güç İçimizde

İş, okul, aile, sosyal çevre, şehir yaşamı derken gündelik hayatın karmaşasında her birimiz oradan oraya savruluyoruz. Belki de tüm bu kaosun içinde durup kendimizi dinlemeye dahi vakit ayıramıyoruz. Süregelen işler bizi o kadar meşgul ediyor ki bazen en küçük darbenin bile nereden gelebileceğini kestiremiyoruz. Kimi zaman bir B planımız bile olmuyor. Bazıları tüm bu yıkıntının altında kalabilirken, bazıları darbeleri en az hasarla savuşturuyor. Savaş meydanından galibiyetle çıkabilmenin gücü ise sahip olduklarımızda; yani burçlarımızın bize kattığı özelliklerde saklı. Gece gündüz demeden çalışarak oluşturduğumuz kariyerimiz, dişimizden tırnağımızdan arttırarak yaptığımız birikimlerimiz, sabrımız, cesaretimiz, bilgi birikimimiz, azmimiz, zekâmız ve daha pek çok şey zor günlerin üstesinden gelmek için en büyük yardımcılarımız.

Yılmadan Usanmadan Savaş Veren Koç

Yaşamın getirdikleri karşısında yılmadan usanmadan savaşan Koç’un mücadeleci ruhu ve bitmek tükenmek bilmez enerjisi bu konudaki en büyük yardımcısı. Tabii sahip olduğu cesaret ve olaylar karşısında hızla harekete geçmesi de darbeyi savuşturmasındaki en önemli etkenlerden. Bu süreci gücünü katlayarak atlatan Koç, daima ileri mottosuyla geri dönüp arkasına bakmayı dahi düşünmüyor.

Her Sarsıntıdan Canlı Çıkan Akrep

Hemen her krizi ustalıkla yönetebilme yetisine sahip Akrep kaybetmek nedir bilmez. İçindeki daima yanan ateş onu hep canlı tutar. Bir kere karar verip yola çıktıysa önünde dağ olsa dahi dayanmaz. Onun için her sarsıntının bir başlangıcı varsa bir bitişi de vardır. Hiçbir deprem biri onun tarafında büyük yıkıma yol açacak güçte değildir.

Hedefe Giden Yolda Her Şey Mubah Diyen Oğlak

Başarma arzusu ile yoluna çıkan ve her engeli ustalıkla aşan Oğlak, gerekirse hedefine ulaşmak için insanları basamak olarak kullanmaktan çekinmez. Onun bitmek tükenmek bilmeyen hırsını gören herkes zaten önünden kendisi çekilir. Özellikle maddi açıdan zor bir dönem geçiriyorsa tasarrufları ve parayı doğru kullanma yeteneğiyle bu durumun üstesinden ustalıkla gelir.

Zoru Başaran İmkânsızı Zaman Alan Aslan

Lügatinde başarısızlığa asla yer olmayan Aslan, hiçbir olayın sorumlusu olarak kendini görmez. Hayat ona bir çelme taktıysa bu mutlaka başkasının hatası yüzündendir. Birini suçlu görüyorsa da onu anında hayatından çıkarır. Kaybeden olmak onun için kabul edilemez olduğundan tüm yeteneklerini içine düştüğü durumdan kurtulmak için kullanır. Zor ya da imkânsız olması onu yıldıramaz; amacına daima ulaşır. Hatta bunu daha da ileriye taşıyarak herkese adından söz ettirmeyi başarır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.