Zodyak’ın Sürpriz İkilileri: Bu Burçların Anlaştığına İnanamayacaksınız!

Astroloji sitelerinden takip ettiğimiz kadarıyla, artık hepimizin aklında yer eden burç kombinasyonları var. Mesela duygusal Yengeçleri ya bir o kadar duygusal Balıklarla eşleştirirler, ya da tam zıttı mantık insanı olan Oğlaklarla. İkizler burcu denince, akla hemen başka bir Hava burcu olan Terazi gelir. Oysa biz bugün Zodyak’ın pek bilinmese de, aslında çok iyi anlaşabilen, hayata aynı çerçeveden bakabilen burçları inceledik. Belki de şimdiye kadar bu burçları uyumsuz bildiniz, sevgilinizin ya da yakın arkadaşınızın bu burçlardan olmasına şaşırdınız ama unutmayın ki astroloji sürprizlerle dolu.

Onları Birleştiren Şeyler “Ciddiyet” – Akrep – Başak İkilisi

Akrep burcu diyince aklımıza bu dünyanın ötesindeki gizemler, Başak burcu deyince ise bizzat gündelik işler geliyor olabilir. Oysa Akrepler de Başaklar gibi hayatı ciddiye alır, bazı şeylerin kolay elde edilmediğini bilir. İkisi de sabırlıdır, ön plana çıkmayı sevmez. Deyim yerindeyse ikisi de şov peşinde koşmadan, iş bitirmenin derdindedir. İnsanlara saygısız ve laubali bir biçimde yaklaşmazlar. Başak burcunun uğraşıları, Akrep burcunun manipüle etmek istemeyeceği kadar pratiktir. Akrep burcunun sınırlarını ise sürekli bir şeylerle meşgul olan bir Başak burcu ihlal etmeye kalkmaz. Bu nedenle, Akrep burcu ve Başak burcu insanları, aşk ve arkadaşlıkta, birbirlerine karşı saygısızlık etmedikleri ve disiplinli doğaları gereğince boş verip geçmedikleri için oldukça uyumlu bir tablo çizer. Tabii bu ikili birlikteyken katsayısı artan şüphecilik ve mükemmeliyetçilik ile diğer insanları canından bezdirmemeye dikkat etmeli.

Vizyon Deyince Akıllara Gelen “Oğlak – Kova” İkilisi

Düzeni temsil eden Oğlak ile, farklılıkların burcu Kova belki taban tabana zıt görünse de, ikisi de toplumu ileri götürmek ve insanlığa fayda sağlamak konusunda birleşir. Kova burcu, tuhaf fikirlerini çalışır hale getirmek için Oğlak burcuna, Oğlak burcu da azimle ilerleteceği ilham dolu fikirler bulmak için Kova burcuna ihtiyaç duyar. Bu ikili, aşk hayatı düşünüldüğünde çok parlak şeyler vadetmese de, arkadaşlık için, ortak projeler yaratmak için oldukça verimli bir beyin takımı oluşturabilir. Kova burcu insanı, Oğlak burcu arkadaşının sosyalleşmesine yardımcı olurken, Oğlak da Kova’nın sorumluluklarını yerine getirebilmesi için ihtiyacı olan disiplini ona verecektir. Bu ikilinin, diğer insanların duygularına hassasiyet göstermeden yaklaşma riski çok fazla olduğu için, kırıcı olmamaya özen göstermesi gerekir.

Gerçek Bir Bağlılık Söz Konusuysa “Aslan – Balık” İkilisi

Biri ormanların kralı, diğer ise derin sularda saklanan, hayalperestin teki. Bu ikiliye şaşırsanız da, birbirlerinin derdine derman olan ikilidir Aslan burcu ve Balık burcu insanları. Balık burcunu cesaretlendiren, kendisiyle birlikte sahneye çıkartan Aslan burcu, Balıkların içindeki cevherin keşfedilmesine yardım eder. Balık burçları ise, Aslana kayıtsız şartsız bağlanıp, samimi ve şevkatli davrandıkları için, Aslan burçları egolarından kurtulup, sonunda kusurlarıyla barışan, olgun birine evrilebilir. Sosyal ortamlarda bu sosyal maskelerden kurtulmak zor olacağı için, bu ikili aşk ya da yakın arkadaşlık bağlamında daha iyi anlaşacaktır. Birbirlerine ne kadar iyi geldiklerini keşfettikçe de, aralarında kopması çok zor olan bir bağlılık gelişecektir. Bu ilişkinin, diğer insanlar tarafından artık bir bağımlılık haline dönüştüğü algısını ortadan kaldırmak için, bu ikilinin kişisel alanlarını korumak için çaba sarf etmeleri gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.