Zodyak’ın Psikolog Ruhlu Burçları!

Astroloji dünyasında bazı burçlar güçlü karakteriyle öne çıkar. Bu kişiler sorunların üstesinden gelmeyi kendilerine öğretmişlerdir. Mantıklı düşünür ve duygusallıktan uzak kararlar alırlar. Başka insanlara da terapi niteliğinde yardımları dokunur. Ruhsal olarak kendinizi köyü hissettiğinizde bu insanların fikirlerinden beslenir, önerilerinden faydalanırsınız. Size bir yol haritası çıkarır ve belli kararlar aldığınız takdirde sorunları aşacağınızı söylerler. İyi birer akıl hocası olup sizlere strateji geliştirmeyi öğretirler. Onlarla konuştuktan sonra kendinizi gerçekten iyi hissedersiniz. Peki, kim bu burçlar?

Güçlü ve Stratejik Akrepler

Keskin zekasıyla Akreplerin üstesinden gelemeyeceği sorun yoktur. Duygusal ve incinen yapıda olsalar da küllerinden doğup ayağa kalkmasını bilirler. Stratejik karakterleriyle yaşamlarına doğru bir şekilde yön verirler. Kendileri için neyin doğru neyin yanlış olduğunu iyi bilirler. Başkalarına akıl vermek konusunda Akreplerin üstüne yoktur. Belki bir doktor değillerdir ama psikolog potansiyeli taşırlar. Vefalı ve kötü gün dostu oldukları için arkadaşlarının problemlerine alaka gösterirler. Sırtından vurulmuş ve ruhu kanayan insanların sarılıp ağlayabileceği bir omuzdur Akrep burçları. Dostlarının problemlerini dinleyip onlara manevi destek verir sonra da hayatlarında nasıl bir yol izlemeleri gerektiğini söylerler. Akreplerin bilgili tavırlarından ve güçlü kişiliklerinden etkilenmemek mümkün değildir. Adeta dinleyenlere ilham verirler. Onlardan akıl alan insanlara bir özgüven gelir.

Faydacı ve Gerçekçi Düşünen Başaklar

Aklının götürdüğü yere giden Başaklar gerçekçi düşünür. Duygularına göre hareket eden insanların zararlı çıktığına inanırlar. Aldıkları doğru kararlarla başkalarına da tavsiye verecek potansiyeldedirler. Maneviyat aşılayan destekleyici sözlere ihtiyacınız varsa Başaklar size duymak istediklerinizi söyleyemez. Eğer iyiliğiniz için yer yer eleştirel cümleler içeren faydalı tavsiyeler almak istiyorsanız bu burçlar doğru adrestir. Onların ağzından kendinizle ilgili bazı gerçekleri duymak zor gelse de eksiklerinizi keşfetmenize yardımcı olurlar. Geçmişteki hatalarınızdan ders çıkarmanız gerektiğini, bundan sonraki adımları doğru atmak zorunda olduğunuzu öğütlerler. Belki önerecekleri hamleler size ruhsuzca gelebilir ancak maneviyatın her zaman faydalı olduğu şeklinde bir kaide yoktur. Aşk acısı çekiyorsanız kalbinizi hemen soğutamaz Başaklar ancak acıyla başa çıkabilmenize yardımcı olurlar.

Alternatif Bakış Açısı Geliştiren Kovalar

 

Realist yönleriyle öne çıkan Kovalar da iyi birer psikolog potansiyeli taşır. Ağızlarından çıkan her söz mantık süzgecinden geçmiştir. Açık sözlü ifadeleri ve duyguları anlamaktaki yetersizlikleri biraz incitici olsa da gerçekler acıtır bazen. Yaşadığınız buhranları aşmak için size alternatif fikirler sunarlar. Geçmişe takılı bir şekilde yaşıyorsanız yüzü geleceğe dönük kişiler olarak sizi tam tersi bir yöne çekmek isterler. Hatıraların gölgesinde, eskiye özlem duyarak kendinizi harap etmenin anlamsızlığına vurgu yaparlar. Depresyondaysanız hayattaki bakış açınızı değiştirmeyi önerirler. Karamsar yapıdaysanız mutlu olmanızın zorlaşacağını,  daha umutlu ve pozitif düşünmenin hayat tarzınızı iyi yöne çekeceğini belirtirler mesela. Başkaları için değil kendiniz için yaşamanız gerektiğini öğretirler. Son derece akılcı düşünmeye çalışır, zaman zaman bilimsel verileri kanıt sunarak konuşurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir