Zodyak’ın Geleneksel ve Muhafazakâr Burçları

Bazı burçlar vardır ki alışkanlıklarını kolay kolay terk edemezler. Eşyalarını, işyerini, evlerini, yaşam tarzlarını değiştirmek onlar için çok zordur. Katı kuralları vardır ve bunları her alanda muhafaza ederler. Ahlaki olarak kendi sınırlarını çizer, bunun dışına çıkılmasından hoşlanmazlar. İlişkilerden beklentileri gelenekseldir. Giyim tarzları, saç modelleri klasiktir ve belli bir stili benimserler. Gelin, bu burçları ve geleneksel duruşlarının arkasında yatan sebepleri inceleyelim.

Tutucu Ruhlu Oğlaklar

Oğlak burcu, astroloji dünyasının en muhafazakâr ve geleneksel burçları arasındadır. Oğlak burcu bir kişinin kendine özgü kuralları vardır ve bunların dışına kolay kolay çıkmaz. İşkolik insanlar olmalarına karşın geleneksel tarzlarından ötürü mesleğinin getirdiği yenilikleri uygulamakta çekingendirler. Bunun temelinde garantici kişilikleri yatar. Her konuda kendilerine sağlama almak isteyen Oğlaklar yeniliklerin risk getireceğinden şüphelenir. Teknolojinin sürekli ilerlediği günümüzde yeni nesil teknolojik cihazları en az tercih eden burç olarak adlandırılabilirler.

İlişkiler konusunda da muhafazakârdırlar. Aşkı ciddiye alır, gelip geçici heveslerin peşinde koşmazlar. Günübirlik ilişkiler onlara göre değildir. Ahlaki çizgileri vardır ve evlenecekleri insanın güven vermesi gerekir. Aşk hayatlarında karşılarındaki kişiye ısınmaları ve duygusal hisler beslemeleri zamanla olur. Bir Oğlak, Zodyak’ın oturaklı burçlarından biri olarak karşısındaki insanlardan da aynı istikrarı bekler. İhanete uğrarsa ilişkisini tamamen bitirir. Geleneksel tarzından ötürü flörtlerinde ağır başlıdır ve sevgisini kolay kolay belli etmez.

Geçmişten Kopamayan Yengeçler

Zodyak’ın bir diğer geleneksel burcu Yengeçlerdir. Onların bu tutumunun ardından yatan sebep tutuculuktan ziyade geçmişi bir türlü unutamamalarından ileri gelir. Eski alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Duygusal insanlar oldukları için yaşanmışlıkların güzel anılarını hafızalarından silemezler. Bu doğrultuda yaşam biçimlerini, eşyalarını, tercihlerini değiştirmeyerek eskinin nostaljik ruhunu yakalamaya çalışırlar. Evlerinde tercih ettikleri eşyalar genelde vintage stildir. Senelerce aynı koltuk takımını, çeyizlik setleri, elektronik cihazları, kıyafetleri kullanabilirler. Eski gelenekleri yaşatmaya çalışırlar.

Giyim tarzları da geleneksel stildedir. Sıra dışı detaylar içeren, marjinal giysileri üzerlerinde göremezsiniz. Aşk yaşamında da geleneksel olan Yengeçler sevdikleri insana sadık olup yeni macera arayışına girmezler. Senelerce sıkılmadan bir ilişkiyi ve evliliği sürdürebilirler. Ayrılmış olsalar bile geçmiş aşklarını kolay kolay unutamaz, kalplerini başka bir ilişkiye kolay kolay açamazlar.

Alışkanlıklarını Bırakamayan Boğalar

İçlerinde taşıdıkları dingin ruhtan olsa gerek muhafazakâr burçlardan biri de Boğalardır. Alışkanlıklarını ve yaşam biçimlerini kolay kolay terk edemezler. İş yaşamında rahatı ve huzuru bulduklarında senelerce aynı firmada çalışabilir hatta oradan emekli olabilirler. Oğlaklar gibi onlar da akıllarına yatmayan yeniliklere kapalıdırlar.

Aşk yaşamında da muhafazakâr, durağan ve kıskanç insanlardır. Kolay kolay birinden etkilenmez, âşık olduklarında ise sevdiklerine tam bir sahiplenme duygusuyla bağlanırlar. İlgilerini başka yöne çekmek zordur. Sadık karakterlerinden ötürü güven verirler ve evliliğe yatkın insanlardır. İş yaşamında olduğu gibi evliliklerini de sonsuza dek sürdürecek potansiyelde oldukları söylenebilir. İlişkide sabırlı olup kolay kolay partnerlerinden soğumazlar. Dillendirmeseler bile ahlakçı bir tarafları vardır, bu yüzden uçarı veya çapkın insanlarla ciddi beraberliklere soyunmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.