Zodyak’ın En Sahiplenici Üç Burcu İçin Kıskançlıkla Başa Çıkmanın Yolları!

Her şeyin azı karar, çoğu zarar diye boşuna dememişler. Sağlıklı bir ilişki için ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı, hal ve hareketlerimizi biraz olsun kontrol altına almalı, aklımızda dolaşan şeytanı susturmalıyız. Her şey dozajı ayarlamakta bitiyor, bunu da unutmamalı. Küçük tatlı kıskançlıklar ilişkiyi motive eder, aşka ivme katar. Fakat işin ayarı kaçınca filmlere konu olmuş trajediler, işte tam da orada başlar. E konu kıskançlık olunca Zodyak’ın bu üç burcu açık ara farkla öne çıkar.

Akrep: Sadakati Baskıyla Sağlayamazsın

Kıskançlık seninle, ihanet karşı tarafla ilgilidir. Ne güzel söz değil mi? Öncelikle şöyle düşünmende fayda var. Aldatmak ya da ilişkiyi bitirmek isteyen bir insana engel olamazsın. Ne kadar kontrol altında tutmaya çalışsan da tuvalete gittiğinde telefonunu kurcalasan da işten geldiğinde ceplerini arasan da nafile… Avucunu çok sıkarsan kuş ölür, unutma; dengeyi kuracaksın, ortayı bulacaksın. Bir kere en basitinden güvenmek zorundasın. Güvenmediğin biriyle tek bir adım bile atmamalısın. Ana fikri kaptık mı? Ne yapıyormuşuz, olmayan bir şeyi oldurmaya çalışmıyor, çok fazla zorlamıyormuşuz.

Boğa: Altında Yatan Sebepleri Sorgula

İnsan neden kıskanır? Hiç düşündün mü? Derinlere dalıp davranışlarının altında yatan temel sebebi sorguladın mı? Her şeyden emin olmak, tamamen gerçeklerle yaşamak istiyorsun öyle değil mi? Yalan olmasın, verdiğim onca emek boşa çıkmasın. Fakat şunu da bir kenara yazmalısın. Bu hayatta hiçbir şeyin garantisi, korkunun da ecele faydası yok sayın Boğa. Zaman akıyor, dünya değişiyor. Belki herkes senin gibi sabit kalamıyor, hayatını kontratlar üzerine kurmak istemiyor. Sen yine elinden geldiğini yap tabii. Fakat karşındaki insandan da aynısını bekleme. Empati kurmaya çalış, inat etme. Kimsenin özgürlüğüne göz dikme! Ve tabii en önemlisi, bir başkası yanlış yaptığında şartları eşitlemek için kendi karakterinden asla ödün verme. Anlaştık mı?

Koç: Önce Bir Sakinleş

Zaten saman alevi gibisin, büyük yangınlara vesile olman küçük bir rüzgara bakıyor. Ne bu şiddet, bu celal anlamış değiliz. Tamam sevdin mi tam seviyorsun, yalana dolana gelemiyorsun. Düşüncelerine engel olamıyor, dürtülerinle hareket ediyorsun. Fakat bir otur, sakinleş. Derin derin nefes al, sonra davran silahına. Bak göreceksin, bu kıskançlıkların aslı astarı yok. Hepsi birer toz bulutu. Bir anda esip gürlüyor, o sinirler kafandaki düşüncelere hakim olamıyor, aklına eseni saniyeler içinde yapmak istiyorsun. Sonra bir anda kavgaya tutuşuyor, ölsen de inadı bırakmıyorsun. Yapma, hayat kısa. Önce ne olup bitiyor biraz anla, her şeyden emin olduktan sonra ateş gibi parla!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.