Zodyak’ın En Harbi İki Burcu!

Kendini nasıl tarif edersin? Sözünü patır patır söyleyen, tavrını net bir şekilde belli eden, yumruğunu masaya koymaktan çekinmeyen biri misin? Yoksa etliye sütlüye karışmadan yaşayıp giden, her daim olayların bir adım gerisinde kalmayı tercih eden, biraz da narin yapısıyla dikkat çeken biri misin? Yani tüm bunların hepsini tek kelimeye sığdıracak olursan harbi misin Barbie misin?

Racon İnsanı Koç Burcu

Şoför Nebahat, Mükremin Abi, Kerpeten Ali. Örneklerle başlayalım ki aklında bir karakter canlansın. Hepsinin ortak özelliği malum delikanlılıkları. Kendilerine has yapıları, ortalamanın biraz üstündeki sert tavırları, hafif bitter tatları. Ve karşında sözünü sakınmayan, harbilik dalında aldığı altın madalyasıyla göğsünü gererek emin adımlar atan Koç insanı. Sözünün üstüne tek kelime ettirmez, kendisinden asla taviz vermez. İnce hesaplar yapmaz, ayrıntılara takılmaz. Bir şey yanlışsa yanlıştır, tez zamanda hesabının kesilmesi şarttır. Racon dediğimiz şey Koçların belindeki siyah kuşaktır.

Had Bildirici Aslan Burcu

Kırılmak, alınmak, bir köşeye çekilip ağlamak! Yok yok aynı resmin içine bile oturtamadık vallahi. Sen ki o kadar kendine güvenen, otorite denilince akla gelen ilk insansın. Lafını sakınmaz, patır patır eteğindeki taşları ortalığa savurursun. Hiçbir şeyi içinde biriktirmez, sözlerini ucu sivri ok gibi karşındakinin göğsüne göğsüne saplarsın. Yeri geldiğinde ağırlığını ortaya koyar, hadsizlere, zibidilere ince ince ayar vermekten geri kalmazsın. E sonuçta sen de harbi olarak niteleyebileceğimiz burçlardansın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.