Zodyak Alemi Yengeç Burcu Hakkında Ne Düşünüyor?

Kim kim hakkında ne düşünüyor temalı köşemizde bu hafta sıra Zodyak aleminin en evcimen, sevgi dolu ve hassas burçlarından birinde. Evet, doğru bildiniz, Yengeç insanından bahsediyoruz. İşte yer yer sevindiren, yer yer neden öyle söyledi ki dedirten o açıklamalar:

Koç

Açıkçası Yengeçler benim kafamı karıştırıyorlar. Dışardan bakıldığında çok monoton bir hayatları varmış gibi görünüyor, ev hayatına gereğinden biraz fazla düşkünler sanki. Entelektüel konulara da o kadar meraklı değiller, çok iyi arkadaş olabilirler buna lafım yok ama duygusal güvensizlikleri ve geçmişe olan takıntıları beni ürkütüyor. Ama yine de şu hayatta beni yerleşik hayata çekebilecek birileri varsa o kişi Yengeç burcundan çıkar gibime geliyor.

Boğa

Yengeçler derin bir karaktere ve anlayışa sahip insanlar. Arkadaşlık ilişkilerinde samimi, aşkta ise gerçekten tutkulu ve sadıklar. Başkalarını mutsuzluğa sürüklemektense, kendilerini üzmeyi tercih edecek kadar da hassas insanlar. Varsın kendisi için sıkıcı, fazla duygusal desinler, ben onları seviyorum. Onlarla arkadaş olmak da sevgili olmak da bir ayrıcalık bence.

İkizler

Bir arada barınmamız neredeyse imkânsız. Çok yavaşlar ve alınmasınlar ama biraz sıkıcı olduklarını düşünüyorum. Benim hakkımda yok çapkındı yok Kazanova gibi açıklamalar yapıyorlar. Ama bence kendileri de ben merkezci, hırslı ve kıskançlar. Hayatlarına biri girmesin hemen bütün odak ona çevriliyor, bu kadar sahiplenici olmayı anlayamıyorum. Biraz da rahat, biraz daha anda yaşayabilseler her şey daha iyi olacak da neyse bir şey demiyorum.

Yengeç

Evet, biz Yengeçler olarak bu alemde evcimen yapımızla tanındık, ama buradan hiç evden çıkmıyoruz, eğlence nedir bilmiyoruz gibi bir anlam çıkmasın, tabi ki yeri geldiğinde konserimize de gidiyoruz, barlarda dans da ediyoruz. Sevgilerini aşkıyla boğuyor denmiş, bu da külliyen yalan, sevgi nedir görmemişlerin uydurması. Eğer biz birini seviyorsak, bunu ona göstermekten asla çekinmeyiz, varımızla yoğumuzla severiz. Varsın ağır gelen almasın, biz de zaten hak edene hak ettiği kadar.

Aslan

Arkadaşına olsun sevgilisine olsun söz konusu bağlanma olunca ortaya serdikleri bu fazla heyecanlı tutum beni ürkütüyor açıkçası. Günlük olaylarla çok ilgililer, görünüşleri iddialı olmaktan çok uzak ve ne yazık ki beni heyecanlandırmıyorlar. Zaten kendisi de beni fazla gürültücü fazla iddialı buluyormuş. Arkadaşlık ve ilişkilerde samimiyet ve sadakat konusunda birleşsek de diğer birçok konuda hayata farklı pençelerden bakıyoruz.

Başak

Kendi adıma Yengeçle vakit geçirmekten çok hoşlanıyorum. Kendi halinde ve sizi sevdiğini, düşündüğünü belli etmekten çekinmiyor. Arkadaşlık konusunda da yıldızımın parladığı isimlerden. Sadık ve güvenilir oluşları beni onlara çeken en önemli özellikleri. Ha çoğu kişi bilmez bunu ama Yengeçler de işine sahip çıkmayı, hakkını vermeyi sevenlerden, alın size bir başka ortak nokta. Yengeçle beraberken her şey yolunda.

Terazi

Fiziksel olarak, kendilerini çekici bulduğumu itiraf etmeliyim. Ama kendileriyle konuşurken bir şekilde aramızda aşılmaz bir mesafe varmış gibi hissediyorum. Sanırım benim biraz fazla şatafatlı olduğumu düşünüyorlar. Tabi bu kendisinin düşüncesi haklı olduğu yanlar illa ki vardır. Bunun dışında ev partileri konusunda kendisini tebrik etmeliyim, hele o elleriyle hazırladığı yemekler, kendisi Zodyak aleminin en iyi aşçısı olabilir. Ama gelin görün ki Yengeçle aşkımız bir yerde bitiyor, o mükemmel uyumu bir türlü yakalayamıyoruz. İkimiz de birbirimizin ilk tercihi değiliz bundan eminim.

Akrep

İşte mükemmel aşık, işte mükemmel dost diye ben Yengeç insanına derim. Sevgili anlamında tam olarak aradığım standartlara sahipler. Aşk sanatındaki ustalıklarını ve gösterdikleri cesareti takdir ediyorum. Kendisi için fazla sahiplenici denmiş, seviyorsa, sevdiğini gösterecek, sahiplenecek tabi, bundan daha doğal ne olabilir? Kendi adıma zaman zaman agresifleşen doğama adeta ilaç gibi geliyorlar. Biz mükemmel bir ekibiz.

Yay

Yani benim hayat tarzımla ve çevremdeki insanlarla kıyaslayınca kendilerini biraz çekingen ve mesafeli buluyorum. Her seferinde daha yakın bir ilişki kurma teşebbüsünde bulunsam da henüz başarı elde edebilmiş değilim. Benim uçarı ve biraz fazla kaygısız olduğumu düşünüyorlarmış, olabilir. Hayatlarına kimi alacakları konusunda çok seçiciler, daha çok biz burada yabancıları sevmeyiz kafasında gibiler. Yani ne yalan söyleyeyim, birbirimize o kadar da bayılmıyoruz.

Oğlak

Yengeçler gerçekte iyi kalpli ve cömert insanlar. Sevgiden, aşktan anlamayan bazı kimseler kendisinin biraz fazla sahiplenici olduğunu düşünüyor olabilir ama ben onların sevmeyi gerçekten bildiğini ve seven insanın böyle davranmasının normal olduğunu düşünüyorum. Aşk ve cinsellik konusundaki düşünceleri de açık ve komplike olmaktan çok uzak. Yani aramız gayet iyi, bizimkisi mutlu bir evlilik olabilir.

Kova

Asla felsefe konularına girmiyorlar, hayatlarında olan insanlarla karşı fazla korumacı davranıyorlar. Giyim ve yaşam tarzlarındaki sadelik hoşuma gidiyor ama hayata bakışımız, hayattan istediklerimiz çok başka gibi. Bununla beraber hayattaki duruşları bana göre biraz fazla geleneksel, zaten benim sözde alışılmadık hayat tarzım da onu ürkütüyormuş. Neyi alışılmadıksa? Zaten birimiz özgürlük diye kendini parçalarken, diğeri gel bir sarılayım, gel öpeyim deyip duruyor. Uzun lafın kısası bizden olmaz, olsa da uzun ömürlü olmaz.

Balık

Zodyak alemindeki en yakın arkadaşlarımdan biri kendisi. Belli konularda birbirimize gerçekten çok benziyoruz. Sevdikleri insanların yanında oldukça sempatik ve içten oluyorlar, onun hayatında önemli bir yeri olmayan utansın. Ev hayatını çok seviyormuş, ne olmuş herkes dağ tepe gezmek zorunda mı? Derin bir karaktere sahipler üstüne bir de başarılarını çarşaf çarşaf gazetelere manşet yapmayacak kadar da alçakgönüllüler. Daha ne olsun? Canım arkadaşım benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.