Zodyak Alemi Kova Burcu Hakkında Ne Düşünüyor?

Kova, burçlar aleminin en deli dolu, en uçuk fikirli olanı. Yeri gelir neşesiyle, muhabbetiyle ortamın gülü çiçeği olurken, bir bakmışsınız fildişi kulesine çekilmiş, herkesten uzak evrenin gizemlerini çözmeye çalışıyor. Kendisinin Zodyak aleminin en zeki üyesi ödülüne aday gösterildiği şu günlerde bakalım diğer üyeler kendisi için neler söylemiş? İşte o açıklamalar:

Koç

Tarz sahibi, sanatla oldukça ilgili ve toplumsal konularda gerçekten duyarlılar. Arkadaşlık konusunda kendisinden daha iyisini bulmanız neredeyse imkânsız öyle eğlenceli, öyle neşeli. Aynı zamanda karşısındakine gerçekten aşıksa mükemmel bir sevgili olur hem de en sürprizlisinden. Açıkçası ben her gördüğüm yerde tekrar tekrar âşık oluyorum kendilerine.

Boğa

Soğuk ve mesafeli bir tavırları var. Entelektüel zekalarına ve sanata olan tutkularına saygı duyuyorum. Ama söz konusu felsefe olunca kimsenin ağzını açtırmıyor, en çok ben biliyorum havasına giriyorlar, gerçi bu çok bilme durumu sadece felsefe için geçerli değil ama neyse. Öyle ayrıksı, öyle marjinal bir halleri var ki yaşamdan, toplumdan kopukmuş gibi görünüyorlar. Arkadaş canlısı olduklarına ve arkadaşlarına gerçekten bağlı olduklarına şüphe yok ama pek samimi olduğumuz söylenemez.

İkizler

Sen hem bu kadar yetenekli, zeki ol, hem de bu kadar alçakgönüllü, vallahi olacak iş değil. Asla şikâyet etmiyorlar ve hayata hep pozitif yönden bakıyorlar. Evet bir sürü sorun var ama bunlara lanet ederek değil, gülerek bir şeyler yaparak çare bulmaya çalışıyor. Böyle insanların olduğunu bilmek, onları tanımak gerçekten güzel. İkimiz yan yana geldiğimizde konular öyle acayipleşiyor ki bir yerden sonra biz bile şaşırıyoruz buraya nasıl geldik diye. Sohbet gibi sohbet, eğlence gibi eğlence. Herkese tavsiye ediyorum.

Yengeç

Birini gerçekten sevdiklerinde bağlı olabiliyorlar ve arkadaş olarak dürüst ve içten insanlar olabilirler ama alışılmadık yaşam tarzları, geleneksel olana aşırı tepki vermeleri beni biraz rahatsız ediyor. Yani geleneksel olan her şey kötü olacak diye bir kanun yok ki. Ayrıca dışardan bakıldığında soğuk ve bu dünyadan değilmiş gibi görünüyorlar. Tamam belli bir yere kadar kendileriyle aynı ortamda olmak iyi güzel ama ilişkimiz bir yere kadar.

Aslan

Ayrıksı, mesafeli ama bir o kadar da insancıl, neşeli tavırlarında büyük karakterlere has bir derinlik görüyorum. Bilim, teknoloji ve sanata olan tutkuları beni gerçekten büyülüyor. Arkadaş olarak ilişkilerinde gerçekten samimi ve dürüstler. Evet bazen belli konularda fikir anlaşmazlığına düşüyoruz çünkü ikimiz de birbirimizden daha inatçıyız. Ama yine de iyi anlaştığımızı söylemeliyim.

Başak

Başkalarıyla olan ilişkilerinde sıcak, sempatik ve yardımsever olsalar da kaygısız doğaları ve tavırları bana biraz çocuksu geliyor. Her ne kadar kendilerinin yenilikçi olduklarını iddia edip, hümanist oluşumlar içinde yer alsalar da nedense hayatı pek ciddiye alıyorlarmış gibi geliyor. Herkes tersini iddia etse de hayatlarında bir amaç eksikliği varmış gibi hissediyorum.

Terazi

O bir sanat aşığı, o bir entelektüel, o çılgın bir dahi. Konuşmalarıyla ve kim bilir nerden öğrendiği acayip hikayelerle sizi büyüler ve arkadaş olarak hep yanınızda olmayı başarır. İlişkilerinde samimi ve dürüsttür aynı zaman da aşırı derecede cömert ve kibar. O da benim gibi zıtlıklardan beslenen, bazen ne yapacağı hiç belli olmayanlardan. Onları kendime çok yakın hissediyorum ve aramız öyle böyle iyi değil.

Akrep

Tamam keskin zekalarını takdir ediyorum ama öyle ortalıkta en hümanist benim diye gezinmelerinden pek haz etmiyorum nedense. Ayrıca mahallenin delisi tarzında görünüşlerinden, her gittikleri yerde marjinal düşünceleriyle ortaya çıkmaları da cabası. Evrenle, evrenin sorunlarıyla, düşünce dünyasıyla çok içli dışlı olduklarını iddia ediyorlar ama çok karmaşık felsefi sorular sorduğunuzda fazlasıyla basit cevaplar veriyorlar. Bununla beraber ilişkide oldukları kişilere karşı dürüst ve samimi bir tavırları var, hakkını yemeyelim şimdi toptan.

Yay

Her ne kadar kendisi hakkında soğuk, mesafeli gibi birtakım yorumlar yapılsa da ben bu haline pek denk gelmedim, aramız gerçekten iyi. Sadeler, gösterişten hoşlanmıyorlar ve yeni tanıştıkları insanlarla hemen laubali olmuyorlar, en iyisi değil mi zaten? Ancak bazen gerçekten verimli şeylerden ziyade hümanist etkinliklere daha fazla zaman harcıyormuş gibi geliyor. Yine de kimsenin yapmadığını yapmaya çalışmasına, özverili ve neşeli karakterlerine bayılıyorum.

Oğlak

Hayatta bir şekilde şanslı olanlardan diye düşünüyorum. Bu sebeple biz sabahtan akşama kadar kendimizden geçercesine çalışırken onlar felsefeden bahsedip, sanata zaman ayırabiliyorlar her nasılsa. Tamam amaçlarına adil yollardan ulaşmaya çalışıyorlar ve gerçekten dürüst insanlar. Yine de kendini aşırı sakin kişiliklerinde gösteren üstünlük kompleksleri bir şekilde Kovayı ele veriyor demeden geçmek istemiyorum.

Kova

Kabul çoğunlukla toplumsal olaylara herhangi bir bireyinkinden daha fazla önem veriyor ve zaman ayırıyoruz. Bu sırada da ne yazık ki yakın bir arkadaşımızı ya da aile üyemizi ihmal edebiliyoruz. Ama biz bu dünyada yanlış giden şeylerin çok fazla farkındayız ve bunları değiştirmek istiyoruz sadece. Düşüncelerimiz ve inançlarımız moda gereği böyle değil, gerçekten hissettiğimiz için böyle. Tabi ki ailemize karşı bir parça daha ilgili olsak bizce de her şey daha güzel olabilir, ama fazla ilgi bizi bozuyor, şimdilik elimizden bu kadar geliyor, ne yapalım?

Balık

Bence Kovalar çok sempatik ve neşeliler. Tavırları ve hayata karşı duruşları diğerlerine güven ve cesaret veriyor. Neşeli ve kaygısız halleri sanki bulaşıcı. Doğaya, evrene ve sanata olan aşklarını ve tutkularını paylaşıyor ve çok değer veriyorum. Onlar ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacak gerçek dostlardan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.