Zengin Olmak İsteyen Burçlar, Sorularınızın Cevabı Burada!

Herkes ister değil mi kaygısız bir hayat sürmek, geleceğini düşünmemek, sabahın altısında yollara düşmemek, ay başı alacağı maaşının yollarını gözlememek, çocuklarına ve ailesine iyi bir hayat vadedebilmek, dünyanın her bir köşesini istediği gibi gezebilmek, gittiği mağazalarda her istediğini kredi kartı limitine bakmadan alabilmek, en iyi restoranlarda yemek yemek… Liste uzar gider.

Ödüllü yazar Thomas C. Corley isteklerinize kulak verdi ve nasıl zengin olunur sorusunun cevabını bulmak için 233 milyonerle görüştü. Araştırmaya katılan zenginlerin yüzde 23’ü çok uluslu büyük şirketlerde çalışan üst düzey yöneticiler. Peki bu durum tesadüf mü? Tabii ki hayır. Çalıştığınız şirket, işçilerine indirimli hisse satışı ya da ön satış gibi imkanlar sunuyorsa, zaman içinde patronunuza ortak olabilirsiniz. Örneğin, araştırmaya katılan yöneticilerden ikisi, 35 yıl süresinde çalıştıkları şirketten hisse alımı yaparak bugünkü konumlarına gelmişler.

Zengin olmak için ikinci bir faktör de alanınızda uzmanlaşmak. Corley’in görüştüğü kişilerin yüzde 27’si işinde profesyonelleşmiş kişiler. Peki kimler mi bunlar? Doktorlar, avukatlar, mühendisler ve finansçılar. Hepsi kendi kulvarlarında belli bir yol kat etmiş, hepsi başarıyı odaklandıkları konuda yakalamış. Milyonerlerin bir diğer önerisi ise kendi işinizi kurmak. Potansiyeliniz varsa eğer gelecek vadeden işletmeler açabilir, bu konularda yatırım yapmayı deneyebilirsiniz. Ya da ticaretle ilgileniyorsanız bir şeyler alıp satabilir, alacağınız komisyonlarla işlerinizi büyütebilirsiniz. Tabii maddiyata düşkünlüğü ile nam salmış bir Boğa iseniz hiç kaygınız olmasın. Elbet bir yolunu bulur, er geç bir gün zengin olursunuz. Neden mi? Çünkü fakir doğan Boğalar zengin ölür.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.