Zengin Olmak İsten Burçlara Ustalardan Tavsiyeler!

Herkesin hayallerini süsler çok zengin olmak. Boğaz manzaralı bir daire tutmak. Vergisini, benzinini düşünmeden sürebileceği bir araba almak. Çocuklarına iyi bir hayat kurmak. Aklına her estiğinde başka bir ülkede güneşi batırmak. Maaş gününü beklemeden bütün ayı atlatmak. Seyirci olduğu insanlara karşıdan bakmak yerine yardım elini uzatıp dertlerine derman olmak. Paranın verdiği güçle şimdiye kadar ezildiği büzüldüğü bütün insanlara karşı gardını alıp kılıcını kuşanmak.

Buraya kadar her şey tamam! Peki ya tüm bu istekler için herhangi bir adım atıyor ya da girişimde bulunuyor musunuz? Yoksa umudu sayısal lotoya, at yarışlarına mı bağlıyorsunuz? Belki yakın çevrenizin yönlendirmesiyle kendi çapınızda bir şeyler yapmaya çalışıyor, sonra iflas gibi acı bir gerçekle karşı karşıya kalıyorsunuz. En iyisi mi siz profesyonelleri kulak verin, işin hamurunu ustasından öğrenin. Eğer siz de paraya ve lükse düşkünlüğü ile bilinen bir Boğa ya da dünyaya başarılı olmak için gelmiş, zor zamanların üstesinden gelmeyi öğrenmiş, saygınlığı için yaşayan, prensipleri olan bir Oğlaksanız dünyanın en ünlü girişimcilerine biraz kulak verin.

Mesela Amazon’un kurucu Jeff Bezos, işin sırrının müşteri memnuniyetinde olduğunu savunuyor. En iyi pazarlama tekniğinin de kullanıcılar arası etkileşimin olduğunu vurguluyor. Zappos’un kurucusu Tony Hsieh ise gerçekçi bir hedef belirlemenin başarının kapılarını açtığı görüşünde. İçinde bulunduğunuz durumların analizini iyi yaparak, kriz yönetimi yapmanız gerektiği de değindiği ayrı bir konu. Kilit noktaya değinen Guy Kawasaki ise para kazanma hırsınızı müşterilerinize yansıtmamanız gerektiğini düşünüyor. Sattığınız ürünün ya da verdiğiniz hizmetin, kullanıcılar ve tüketiciler tarafından samimi bulunması dikkat etmeniz gereken en önemli maddelerden. Son olarak Pinterest’in kurucu ortağı Ben Silbermann’in söylediklerine bir bakalım. Ünlü girişimci, başarıya ve doğru yoldan paraya giden yolun farklı fikirlerden geçtiğini söylüyor. Klişelerden uzaklaşıp denenmemiş işlerin hayata geçirilmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Biz de tavsiyelere kulak veren, zengin olma yolunda emin adımlarla ilerleyen burçlara şimdiden başarılar diliyor, paraya para dememelerini temenni ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.