Zeka, Teknoloji, Tutku… Hangi Burç Neye Bağımlı?

Hepimizin hayatında bağımlı olduğu şeyler var, kimimiz zekaya, kimimiz teknolojiye, kimimiz dikkat çekmeye bayılıyor, kimimiz bizi üzen insanlardan bir türlü vazgeçemiyoruz. Hepsinin direkt olarak aslında karakterimizle bağlantısı var ve tam anlamıyla onlarla besleniyoruz. Burcuna göre bağımlı olduğun şeyi merak ediyorsan hemen okumaya başla, öğrenmekten geri kalma!

Risk Almaya Bağımlı Olan Koçlar

Hayatında yenilik ve heyecanı var etmenin risk almaktan geçtiğine inanıyorsun ve bu yüzden yepyeni zorluklara, risklere sürekli olarak kucak açıyorsun. Zaman zaman mantıksız hareket ettiğin de olabiliyor, bunu fark ettiğin zaman ders çıkarmaya bakıyorsun ve geriye dönüp “keşke yapmasaydım” demiyorsun. Ayrıca risk aldığın şeyler her zaman tehlikeli aktiviteler olmak zorunda da değil, sadece hayatı tek düze yaşamak sana fazlasıyla sıkıcı geliyor o kadar!

Kendini Şımartmaya Bağımlı Olan Boğalar

Lezzetli yiyecekler, masaj, güzel kokulu mumlar, yatak takımları, çiçekler, ses sistemleri… Duyularını şımartabileceğin küçük heyecanlara resmen bağımlısın! Bunlara para harcamaktan hiçbir zaman çekinmiyorsun, hatta para saçtığın bile oluyor. Senin için boşuna keyfine düşkün demiyorlar. Keyif için her şeyi yapabilir, bunun için ikinci bir kere düşünmezsin bile. Hayata bir kere geliyorsun sonuçta, sıkıntı çekmeye ne gerek var değil mi ama?

Sosyal Medyaya Bağımlı Olan İkizler

Kendi fikrini belirtmek, fotoğrafların altına yorum yapmak, beğendiğin paylaşımları arkadaşlarına göndermek senin en büyük hobilerinden. Belki farkında değilsin ama bu konuda fazlasıyla bağımlı olma eğilimindesin. Ne de olsa Zodyak’ın iletişim burcusun ve sürekli olarak insanlarla bağlantıda olmak istiyorsun. Bu yüzden bazen telefonu elinden düşürmüyorsun ve geceleri uyumakta zorluk çekiyorsun. Korkma uyuyup uyandıktan sonra yine istediğin kadar insanlarla iletişimde olabileceksin, kimse bir yere kaçmıyor.

Kendilerine İyi Gelmeyen İnsanlara Bağımlı Olan Yengeçler

Acı çekmeyi mi, yoksa insanları iyileştirmeyi mi seviyorsun bilinmez, ama sen tam anlamıyla senin ruhuna iyi gelmeyen insanlara bağımlısın! Nerede sana acı çektiren, duygularında gelgitler yaşatanlar var hep onları hayatına sokuyorsun, sonrasında da üzülüp harap oluyorsun. Sürekli onunla ilgili bir şeyleri tamir etmeye çalışıyorsun, ama huylu huyundan vazgeçmiyor ve yine olan sana oluyor. Acı çektiğini bile bile bunu neden kendine yapıyorsun?

Dikkat Çekici Olmaya Bağımlı Olan Aslanlar

Seni gören herkesin sana hayranlık duyması için her şeyi yapabilirsin! Bir barda çıkıp şarkı söyleyebilir, hiç bilmediğin bir dans figürünü deneyebilir ya da hiç tanımadığın insanlardan oluşan bir partiye gidebilirsin. Öyle ya da böyle dikkatleri üzerine çekecek, neşen, enerjin ve hayat doluluğun ile tüm gözler senin üzerinde olacak. Ne de olsa sen doğuştan tam anlamıyla bir starsın ve ışığınla herkesi büyülemelisin!

Yardımseverliğe Bağımlı Olan Başaklar

Mükemmeliyetçiliğinden mi yoksa detaycı olmandan mı bilinmez, insanlar resmen senden yardım istemeye bayılıyor. Sen de neredeyse hiçbirini geri çevirmiyor, çalışkan ve dikkatli yapın ile herkesin yardımına koşuyorsun. Dişini tırnağına takıyor, yapılabilecek en mükemmel şekilde isteği gerçekleştirmeye çalışıyor, fakat bu sırada kendini unutuyorsun.

Telefona Bağımlı Olan Teraziler

Ne yazık ki telefonuna bağımlısın. Sosyalleşmek istediğin anda sosyal medyanı kontrol edebiliyor ya da arkadaşlarına mesaj gönderebiliyorsun. Rahatsız ya da huzursuz hissettiğin bir ortamda modunu düzeltmek için dikkatini telefonuna verebiliyor, tekrar eski haline dönebiliyorsun. Üstelik bu şekilde dikkat çekmeyi de iyi beceriyorsun. Telefona bağımlısın, fakat keyif aldığın bir ortamda telefonundan tamamen bağımsız da yaşayabiliyorsun, sadece telefonuna yeni çıkan tüm uygulamaları indirmek zorunda olmadığını öğrenmelisin.

Tutkuya Bağımlı Olan Akrepler

Karanlık tarafını keşfetmeyi çok seviyor, kendinle ilgili yepyeni şeyler öğrenmek seni tam anlamıyla büyülüyor. Ne yalan söyleyelim, yüksek bir libidoya sahipsin ve tutkuya tam anlamıyla bağımlısın. Sezgilerin oldukça kuvvetli ve hayatındaki insanın o an neye ihtiyacı olduğunu çok iyi anlayabiliyorsun, hissettiğin aşk ve tutku sayesinde o istediği anda Fizan’a gitme potansiyeli bile sahipsin!

Değişime Bağımlı Olan Yaylar

Yeni deneyimlere, değişimlere bağımlısın desek hiç de abartmış olmayız. Çok uzun bir zaman tek bir yerde kaldığın zaman afakanlar basıyor, hemen hareket etmek, yepyeni şeyler yaşamak istiyorsun. Hayatın azıcık bile monotonlaştığı zaman bir şeyleri kaçırıyormuş gibi hissediyorsun, bu yüzden ne kadar çok şey görüp deneyimlersen o kadar zinde kalıyorsun. Değişikliğe ihtiyaç duyduğunda paran yoksa bile, seyahatin için mutlaka bir sponsor bulabiliyorsun.

İşine Bağımlı Olan Oğlaklar

Günler, saatler, aylar hatta yıllar boyunca hiç izin almadan, tatil yapmadan çalışma potansiyeline sahip tek burçsun! Bazen kendine vakit ayırmaya bile ihtiyaç duymuyor, tatile çıkmanın çok anlamsız olduğunu düşündüğün bile oluyor. Sonra bir silkeleniyorsun saçmalama diyorsun kendine. İş başka tatil başka, deşarj olmak için tatil yapman gerektiğine de inanıyorsun, orası ayrı. Sadece bazen iş yoğunluğundan iki yıl hiç izin yapmadan çalışabiliyorsun. Ne de olsa kariyerin oldukça önemli. Tam anlamıyla bir işkoliksin!

Teknolojiye Bağımlı Olan Kovalar

Son teknolojiye bağımlı olan bir burç varsa kesinlikle o sensin! iPhone’un yeni modeli çıkacağı gün sırf onu almak için Amerika’ya gidebilir, sanal gerçeklik gözlüğünü Türkiye’ye getiren kişi olabilirsin. Son teknolojiye resmen aşıksın, yaratıcılığına ilham verdiğine inanıyorsun ve yeniliklerin seni geliştirdiğini düşünüyorsun. En son keşifleri mutlaka takip ediyor, satışa çıktığı anda paran olmasa bile ne yapıp edip mutlaka satın alıyorsun.

Her Şeye Bağımlı Olabilen Balıklar

Çeşit çeşit birçok bağımlılığın var, ama hepsinin ortak özelliği kendini şımartabileceğin şeyler olması! Abur cubur, Netflix dizileri, alışveriş… Bir şeye taktın mı takıyorsun ve bıkıncaya kadar hayatının odak noktasına koyuyorsun. İlham geldiğinde kendini tamamen kaptırıp gereğinden çok daha fazla çalışabiliyor ya da mutsuz hissettiğin zaman saatler boyunca uyuyabiliyorsun. Sevgiye tam anlamıyla aşıksın, bu yüzden sevgiye bile bağımlısın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.