Zamanda Yolculuk: Hangi Burç 90’ların Hangi Abur Cuburu?

Hepimizin dileği aynı aslında! Teknolojiden bile biraz ödün verip 90’lardaki abur cuburlara tekrar kavuşsak acayip güzel olmaz mıydı? Mümkünse 15-20 yıl kadar geçmişe gidip, birçoğu şimdi olmayan, olsa bile aynı tadı vermeyen abur cuburlarla tekrar aşk yaşasak… Sen de bizimle aynı fikirdeysen zamanda yolculuk yapmaya hazır ol, burcuna göre 90’ların hangi abur cuburu olduğunu keşfet!

Koç – Çokomel

Aklına bir şeyi koydun mu kesinlikle onu başarıyorsun! Ancak sabırsızlığın yüzünden başladığın işi yarım bıraktığın olabiliyor, çünkü emeğinin sonucunu hemen elde etmek istiyorsun. Fikir bazında tartışmalardan, fikir alışverişlerinden hoşlanıyorsun. Çok çabuk arkadaşlık kurabiliyorsun ancak bazen düşüncesizce ve bencilce davranabiliyor, bu sebeple derin arkadaşlık bağları yaratmakta güçlük çekebiliyorsun. Ama olur da bir markette çokomel bulursan, tüm dertlerinin çözümü oluyor, kafana hiçbir şey takmıyorsun!

Boğa – Big Babol

Sonsuz sabır ve iradeye sahip biri varsa o da sensin! İşlerini yavaş, ancak derinlemesine inceleyerek yapıyor, sıkı çalışmaktan da asla yılmıyorsun. Biraz içe dönüksün, ancak arkadaşların sana güvenmekte hiç sorun yaşamıyor. Çevrende değişime biraz kapalı, lüks için para harcamayı sevmeyen ve gurmelere yaraşır damak tadın ile tanınıyorsun. Üstelik bu 90’larda da tıpkı böyleydi! Alanın zengin sayıldığı Big Babol senin her zaman ağzındaydı!

İkizler – Düdük Lolipop

Sosyal ortamların en çok aranılan insanlarından biri olan İkizler, adeta arkadaşlarıyla sohbet için var! Çabuk sıkılan bir karakterin olduğunu sanıyorlar, ama aslında yanılıyorlar! Senin istediğin tek şey çeşitlilik! Değişime açıksın ve bir an tıka basa bir şey yerken, bir diğer an deli gibi eğlenmek istiyorsun. Bu yüzden en sevdiğin 90’lar abur cuburu düdük lolipop!

Yengeç – Tang

Balık bir, sen iki! Duygusal, duyarlı, hoşgörülü, şefkatli bir yapın var ve birazcık da kırılgansın. Üstelik senin kadar ailesine düşkün başka bir burç da yok! İnsanları tanıdıkça daha çok seviyorsun ve etrafındaki dostları koruyup kollamak senin varoluş amaçlarından biri. Bazen yumuşak yüzlü olmandan dolayı kullanıldığını hissediyorsun, ancak merhametli tarafın ağır basınca unutuyorsun ve geçiyor. Çocukluğunda da tüm arkadaşlarını size toplayıp birlikte Tang içiyordunuz ve tüm sıkıntılar bir anda yok oluyordu değil mi?

Aslan – Patlayan Şeker

Dikkat çekici, görkemli, gösterişli, lider ruhlu Aslan kadar kendiyle barışık, sıcakkanlı ve yaratıcı başka bir burç olamaz! Ama bu gururun yüzünden zaman zaman eleştirilmekten hoşlanmıyor, kendini beğenmiş görünüyorsun. Çevrendeki herkes yatıp kalkıp seni pohpohlasa hiç de hayır demezsin! Senin kadar hayat dolu, keyfine düşkün ve ateşli birinin en eğlendiği abur cuburlardan biri patlayan şekerden başkası olamaz!

Başak – Pop Tip

Düşünürken detaylarda kaybolsan da yaşamayı çok seviyorsun ve dostlukları hayatının bir parçası olarak görüyorsun! Titiz, dikkatli, düzenli, mükemmeliyetçi ve alçak gönüllü karakterin seni tuttuğunu koparan bir insan yapıyor. Âşık olduğun zaman ayakların hafif yerden kesilse de sevgini diğer insanların gözü önünde göstermekten hoşlanmıyorsun! Sevdiklerinin sağlığını da kendi sağlığın kadar önemsiyor, çevrendeki herkesin iyi olmasını istiyorsun! Zaten çocukluğunda Pop Tip şekeri arkadaşlarına ilaç niyeti veriyordun değil mi?

Terazi – Yumiyum

Genel olarak nazik bir insansın, gerilsen de öfkeni dışarı yansıtmıyorsun. Güzel olan her şeye bayılıyorsun! Sıcak, sosyal ve pozitif bir insan olman sayesinde çevrende oldukça popülersin! Yaptığın her şeyden zevk alıyor, aynı coşku ve enerjiyi etrafındaki insanlarla da paylaşmak istiyorsun. Seninleyken hiç kimse sıkılmıyor, çünkü senden öğrenecekleri çok şey var. Mesela çileğin yumiyum formatında ne kadar çok tüketilebileceği gibi.

Akrep – Altın Çikolata

Derinlemesine düşünüyorsun ve tedbirli bir yapıya sahipsin ve özel hayatını anlatmaktan pek hoşlanmıyorsun. Duygularını yoğun yaşayan birisin ve tam anlamıyla kötü gün dostusun! Çevrendeki insanlara güven veriyorsun ama kendi içinde başkalarına güvenmekte güçlük çekiyorsun. 90’larda da altın çikolatayı gördüğün ilk zamanlarda gerçekten altın olduğunu düşünüyor, içinin çikolata olduğunu fark ettiğinde hayal kırıklığına uğruyordun!

Yay – Bumbo

Maceraperestliğin ve risk almayı seven kişiliğin sayesinde olup biten, başına gelen her şeyi doğal karşılıyor, çok üstünde durmuyorsun. Eğlenceli kişiliğin ile insanları çekiyorsun! Hayatta her şeyi en az bir kere deneyecek kadar açık fikirli ve cesursun. Dost meclisinde saatler süren derin sohbetler seni mutlu ediyor, onlarla vakit geçirmeye bayılıyorsun! Hele 90’larda bir de yanınızda Bumbo varsa seni eve sokmak mümkün olmuyordu!

Oğlak – Leblebi Tozu

Son derece planlı ve dikkatli birisin. Bu sayede hiçbir işi aceleye getirmeden kurallara uygun bir şekilde gerçekleştiriyorsun. Stratejik bakış açın ve kararlılığın ile tuttuğunu koparıyor, başarı ve hedef odaklı ilerliyorsun. Hayatındaki insanları görünüşünden çok zekalarına göre değerlendiriyorsun. Ağırbaşlı ve geleneksel bir kişiliğin var. Her gün aynı saatte yemek yiyor, sofrada en az üç çeşit yemek bekliyorsun. Tabii bu şu an böyle! 90’lara dönersek; yemekten önce leblebi tozu gördün mü anneni hiç dinlemiyor, hemen pipeti alıp muzurluğa başlıyordun!

Kova – Capri Sun

Alternatifleri gören, çözümler üreten, idealist ve entelektüel bir insansın. Sosyalleşmekten hoşlanıyorsun ama her zaman belli bir mesafeyi korumaya özen gösteriyorsun, yani kusura bakma ama biraz soğuksun. Özgür ruhun bireysel alan olmadan sıkışmış hissediyor, bu nedenle kendine saklayacağın bir alana ihtiyaç duyuyorsun. Ama söz konusu Capri Sun ise hiçbir şey umurunda olmuyor, önce hüpletip sonra gümletiyor, Capri Sun’a bayılıyorsun!

Balık – Sulugöz

İnişli çıkışlı bir yaşamın var, hayatın sana çok insaflı davranmadığını düşünüyorsun. Senin kadar duygusal, fedakâr, yardımsever, hoşgörülü, merhametli, naif ve romantik başka bir burç yok doğrusu! İnanılmaz geniş bir hayal gücün var ve yaratıcı projelerde yer almaktan çok hoşlanıyorsun. İlişkilerinde çok içten ve sadıksın, ancak zaman zaman duygularını ifade etmekte zorlanıyorsun ve tıpkı Sulugöz sakız çiğnediğin zamanlarda olduğu gibi, birden gözlerin yaşarıveriyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.