Zaman Yolculuğuna Çıkmak İçin Yanıp Tutuşan İki Burç!

Doğru zamanda doğduğunu düşünüyor musun? “Keşke Orta Çağ’da dünyaya gelseydim” diye iç geçiriyor, tarih sayfalarında kaybolurken zevkten dört köşe oluyor musun? Ya da bundan birkaç yüzyıl sonrasının hayalini kuruyor, insan yaşamında nelerin değişeceğini merak ediyor musun? Peki hiç pişman olduğun, eski defterleri kapatamadığın, aldığın kararların sonucuna katlanmak zorunda kaldığın anlar oluyor mu? Geçmişe gidip hatalarını düzeltmek istediğin… Belki de zamanı birkaç saat ileriye sarıp içinde bulunduğun durumdan kurtulmak için can atıyorsun. Tüm bu sorulara cevabın “evet” ise sen de haritanın bir yerlerinde Yengeç ya da Kova burcunu gizliyorsun!

Geçmişe Takılı Kalan Yengeçler

Değil ertesi gününü planlamak, anı bile yaşayamaz Yengeç burcu. Ah şu anılardan, geçmişin tozlu sayfalarından, örümcek ağı tutmuş yaşanmışlıklardan kurtulabilse… Aslında her şey daha kolay olacak, bir türlü gülmeyen yüzü çiçek açacak. Belki de kapatamadığı defterleri vardır, değiştirmek istiyordur verdiği kararları. Belki pişmanlıkları alıkoyuyordur onu şimdiki zamanda yaşamaktan. Bir zaman makinesi olsa da gidip gelse bir koşu çok geç olmadan.

Değişim Meraklısı Kovalar

Birkaç dönem önce dünyaya gelmek mi? Keşke annem beni karnında üç beş yüzyıl daha tutsaydı da en azından iki binli yılların ortasına gözlerimi açsaydım. Hem belki uzaylılarla tanışır, canım sıkılınca başka gezegenlerde soluğu alırdım. Enseme taktığım tek bir çiple bütün hafızamı gözümün önüne taşırdım. Uçan arabamla birkaç tur atar, ışın kılıcımla insanlığa adalet dağıtırdım. IQ’sü düşük olanlara usb ile takviye yapar, herkesin eşit şartlarda yaşamasını sağlardım. Şurada bir zaman makinası olsaydı da tüm bu isteklerimi hayal olmaktan çıkarsaydım! Evet evet, işte Kovaların iç sesi! Bilmem kaç yüzyıl sonrasına ışınlanma isteği!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.