Yüzüğü Parmağında, Gözü Dışarıda Burçlar

Evlisiniz ya da uzun süredir devam eden bir beraberliğiniz var. Hatta belki çocuklarınız. Fakat başkasından hoşlandınız, belki de aşık oldunuz. Metroda, yolda, kafede, aklınıza gelebilecek herhangi bir yerde. Olamaz mı? Önce kendinizi suçladınız, utandınız, sonra biraz vicdan yaptınız. Beraberliğiniz çatırdadı, Aşk-ı Memnu gibi bir hayatın kapıları açıldı. Tabii unutmamak gerek, ne siz Bihter Ziyagil’siniz ne de karşınızdaki Behlül Haznedar.

 

Öncelikle bu durumun insan doğasında olduğunu belirtir, kendinize sormanız gereken soruları iletiriz. Gerçekten mutlu bir ilişkinin içinde olduğunuzu düşünüyor musunuz? Cevabınız evet ise bu tür hoşlanmaların normal olduğunu düşünerek ilişkinize odaklanın, eldeki bulgurdan olmayın! Tabii hayır ise sevgilinizi bırakıp başka aşklara yelken açın demiyoruz. Sorunlarınızın, sizi mutsuz eden sebeplerin üstüne gidin, bir bakın bakalım neler değişmiş, ilişkinizde neler eksikmiş? Ne kadar zorlayacağınız yine size kalmış bir durum. Elmaları bir tarafa, armutları bir tarafa toplamak işinize yarayabilir, bizden söylemesi.

 

Cinsel hayatınız sizi tatmin ediyor mu? Bir başkası için birlikteliğinizi riske atmaya hazır mısınız? Soruların yanıtları bıçak kadar keskin olmayabilir, belki havada kalabilir. Eğer cinsel hayatınız bitmiş ve başka biriyle olmak sizin için pek de zor bir durum değilse, yapacağınız şey belli. Alışkanlıklarınızla aşkı birbirine karıştırmamak gerekli. Ha cinsel hayatınızda sorun yoksa ama yine de aklınız başkasındaysa, sizi şöyle sağda biraz bekletelim, bir çay için, az düşünün, ne istediğinize karar verin.

 

Peki hangi burçlar aynı anda iki kişiyi götürme derdinde, flört etmenin dayanılmaz etkisine kapılıp gitmenin peşinde? Bağlılıktan kaçan Yaylar, çabuk sıkılan kararsız İkizler, duygusallıkta sınır tanımayan sevgiye muhtaç Balıkları şöyle alalım. Pohpohlanmayı seven, her güzel söz karşısında yelkenleri suya indiren Aslanları ve “Allah neler yaratmış” diyip salınan Terazileri de bir arka sıraya. Siz siz olun, pire için yorgan yakmayın, deveye hendek atlamaya çalışmayın. Önce kaybedeceklerinizi göze alın, sonra da sahip olduklarınızın farkına varın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir