Yükselen Burcunu Söyle, Nasıl Bir Çocukluk Geçirdiğini Söyleyelim!

Zodyak’ta yükselen burç fazlasıyla önemli. Hatta belki güneş burcundan bile daha fazla! Fiziksel görünümünden insan ilişkilerine, sağlıktan kariyere kadar insan hayatını şekillendiren birçok unsur yükselen burçla şekillenen doğum haritasındaki evlerde açık ve net bir şekilde görülebiliyor. Toplam 12 evden oluşan doğum haritasında yazımızı ilgilendiren esas kısım ise haritanın en dip noktası, yani 4. ev! Aileyi, çocukluğu ve geçmişi anlatan bu evde kişinin kendine dair çok sayıda noktaya temas etmesi mümkün. Bir başka deyişle “Şıp demiş annesinin burnundan düşmüş” ya da “Babası da küçükken böyleydi” demek boşuna. Kişiliğimizi oluşturan geçmişimizin dayandığı noktalar bambaşka.

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

Atılganlığı Bebeklikten Başlayan Koç

Yükselen Koçların dördüncü evi, Yengeç burcuna denk geliyor. Geniş bir ailede dünyaya gelmesi, babasının otoriter bir kimliğe sahip olması ve aile üyelerinin birbirine müdahale etmekten çekinmediği bir yapıda büyümesi tesadüf değil! Söz konusu ortamda kendini ifade etmek ve dişlerini göstermek zorunda kalan yükselen Koçların da girişkenlikleri buradan geliyor olabilir. Çocukluğunda da tıpkı şimdiki gibiydi. Sokakta oyun oynarken sesi en gür çıkan, sabırsızlığıyla ebeveynlerinin sabrını zorlayan ve gözü kara bir şekilde maceradan maceraya atılan…

Asaleti Doğuştan Gelen Boğa

Yükseleni Boğa burcu olanların dördüncü evi, Aslan! Arkasını güvenle yaslayabildiği bir baba figürüne sahip olan Boğalar, daha doğdukları andan itibaren asalet duygusunu bünyelerinde taşırlar. Lüks ve şaşa içindeki evlerinden dışarı çıkıp da sokaklarda toz pas içinde koştura koştura oynamaları görülmüş şey değil. Ağır başlılıkları ve çalışkanlıkları daha çocuk yaştan itibaren bünyelerine işlenmiştir.

Evin Aykırı Çocuğu İkizler

Sanılanın aksine yükselen İkizler, öyle eğlence ve neşe dolu bir evden çıkmıyor. Dördüncü evleri Başak bir kere, keyifli bir çocukluğun söz konusu olması mümkün değil. Eleştirelliğiyle meşhur babası tarafından zamanında bir sınavdan 90 almışken “Neden 100” değil şeklinde bile paylanmış olabilir. Öylesine mükemmeliyetçi ve kuralcı ebeveynler var başlarında. Evleri de son derece düzenli! Eğlenceye olan açlığını sokaklarda ve insanlarda arayan İkizlerin de kimliğinin bu rotada oluşması sürpriz değil.

Ev Kuşu Yengeç

Yükselen Yengeçlerin çocukluktan itibaren ailesine ve evine karşı hissettiği yoğun sevginin temelinde dördüncü evlerinin Terazi olmasının önemli bir payı var. Kavga ve gürültünün olmadığı, herkesin birbirine sevgiyle yaklaştığı, babanın daha idareci olduğu bir yuvadan çıktıkları rahatlıkla söylenebilir. Evini onlar sevmesin de kim sevsin? Çocukluğunda bile vaktini daha çok evde geçirmesi, tek başına olmaktansa arkadaş ortamlarını tercih etmesi ve herkes tarafından sevilmesi bahsettiğimiz gibi dördüncü evi ile yakından ilişkili.

Güç Savaşları Vererek Büyüyen Aslan

Yükselen Aslanların çocukluklarında mutlaka ama mutlaka iz bırakan bir travmaları ya da hayatla erkenden hesaplaşmaları söz konusu. Dördüncü evlerinin Akrep olması bunun açık bir nedeni! Yeri geldiğinde büyük kayıplar yaşayan yeri geldiğinde ise babasını bile karşısına alan bir kişinin Aslan özelliklerine sahip olmasından daha doğal ne olabilir ki? Çocukluğundan itibaren hayatta dik kalma savaşı verdiğinden başkasının boyunduruğu altında girmeye tahammül edememesi doğal. Çocukluğunda olduğu gibi tüm gruplara o liderlik etmeli, ortamlarda onun söz geçmeli.

Mobil Çocukluk Yaşayan Başak

Yükselen Başakların çocuklukları ebeveynlerinin sırtında bir orada geçti bir burada. Dördüncü evi Yayken, doğduğu mahallede yetişmesi mümkün değil ki. Bol seyahatlerin ya da sıkça taşınmaların damga vurduğu çocukluk yıllarında ebeveynleri tarafından fazlasıyla özgür bırakılmış olabilir. Tabiri caizse yetişme modelleri; saldım çayıra, Mevlâm kayıra. Güven hissini yeterince tadamamış olmasının getirisi ise pek tabii endişeli ruh hali ve elini attığı her işte mutlak kontrol isteği!

Kendi Sorumluluğunu Kendi Üstlenen Terazi

Dördüncü evi Oğlak olan yükselen Teraziler, çocukluklarında ne kadar mutluydu muamma. Çok düzenli ve geleneklerin ağır bastığı bir aile ortamına sahip olmasının yanı sıra çalışan ebeveynler ya da babaanne, dede gibi aile büyükleri tarafından yetiştirilmiş olabilir. Haliyle kendi sorumluluğunu kendi aldığı, çoğu zaman bir başına kaldığı bir çocukluk geçirmiş olması da fazlasıyla olası. İnsanlara karşı ilgisi ve çevrelerinin kalabalık olmasını istemesinde belki de yalnız geçen çocukluk yıllarının payı var.

Kaotik Bir Ortamda Yetişen Akrep

Yükselen Akreplerin dördüncü evi Kova burcuna denk düşüyor. Varlığını net bir şekilde gösteremeyen bir baba ve baskın bir anne figürüyle şekillenen aile yaşamında neşeli bir çocukluk yaşamaktan mahrum kalmış olabilir. Hatta bu yıllarda boşanmalara, ayrılıklara ya da tartışmalara tanık olması şaşırtıcı olmaz. Kaotik bir ortamda geçen çocukluk yıllarında kendi ayakları üzerinde durmak zorunda kalan Akreplerin aile bağlarının zayıflığı, sahiplenici tavrı ya da şüphecilikleri nereden geliyor diye düşünmeye gerek yok.

Rüya Gibi Bir Çocukluk Yaşayan Yay

Yükselen Yayların dördüncü evi Balık. Yani, yüzlerinde bir gülümsemeyle hatırladıkları rüya gibi bir çocukluk yaşamış olmaları kuvvetle muhtemel. Romantik bir baba ve söylenen bir anne de aile yaşamlarını tarif etmek için yeterli. Küçük yaştan itibaren zihninde hikayeler yaratan, büyük hayaller kuran Yayların, bugün kendini kasmayan kimseler haline gelmesi ve her şeyin bir şekilde yoluna gireceğine dair inançları da çocukluktan.

Hayatla Mücadelesine Erken Başlayan Oğlak

Yükselen Oğlakların hayata karşı bakış açılarında sert ve kararlı oldukları herkesin malumu. Nedeni ise dördüncü evlerinin Koç burcu olması ile yakından ilişkili. Çocukluğunu ses tonunun kolay yükseldiği, sıkça çatışmaların ve fikir ayrılıklarının yaşandığı bir evde yalnız bir şekilde geçirmiş olma şansı fazlasıyla yüksek. Rekabete maruz bırakıldığı, baskıcı ebeveynlerin gözetimindeki çocukluğunda da şimdiki gibi ağır başlı, mesafeli ve hırslı kimselerdi.

Çocukluktan Rahat Kova

Dördüncü evi Boğa olan yükselen Kovalar, çocukluklarını fazlasıyla rahat ve güvenli bir aile ortamında geçirmiştir denebilir. Babası daha geleneksel kafada ve inatçı olsa da çocuğunun en iyi şekilde yetişmesi için gerekli olan her şeyi itinayla yerine getirmiştir. Haliyle büyümüş de küçülmüş halleri, çocuk yaştan itibaren ona entelektüel yeteneklerini geliştirme fırsatı tanıyan bir ortamda büyümüş olmasının bir getirisi. Bağımsızlık isteği de bir bakıma yetişme biçimindeki yoğun kurallara baş kaldırma dürtüsünden ileri geliyor olabilir.

Düzen Kavramından Bihaber Büyüyen Balık

Yükselen Balıkların dördüncü evi İkizler. Hareketin bir an olsun dinmediği bir aile yaşamına sahip olması bundan. Eğitmen kimliğinde olması muhtemel ebeveynlerin fazlasıyla konuşkan olması, değişken koşulların bir bakıma olağan kabul edilmesi ya da daimi bilgi alışverişinin olması çocukluk yıllarını şekillendiren en büyük unsurlar konusunda başı çekiyor. Dağınık dikkatleri, bir şeye bağlanma istekleri ya da bitmek bilmez arayışları çocukluklarına damgasını vuran etmenlerin bir yansıması.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.