Yükselen Burcuna Göre Seni Çileden Çıkaran Durumlar Ne?

Her şey süt liman görünürken hani birden sinirden elin ayağın titrer de kan beynine sıçrar ya… Herkesin öfkesinin ardındaki sebepler bambaşka. Haz etmediğin biriyle karşılaşmış da olabilirsin, sinirlerini hoplatan bir davranışa da maruz kalmış olabilirsin, çözüm yolunu bulamadığın bir sorunun içerisine de hapsolmuş olabilirsin… Farkındayız, hoş bir durum değil. Ne yazık ki hepsinden uzak kalıp, huzura erişebilmek herkese nasip olan bir şey değil. Burnundan soluduğun her durumu şöyle bir geçir bakalım aklından, senin sinirlerini bozan şeyler ne? Sonra da yükselen burcunun öfkelendiği durumların listesini şöyle bir incele. Sinirlerini kontrol etmen nereden başlaman gerektiğine dair sana bir yol sunabilir.

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

Koç: Detaylarla Boğuşmak Zorunda Kalmak

Yükselen Koçların bir işe başlaması için “Hadi” demek yeter. Nereden başlanacağı, nasıl yapılacağı ya da sonunda ne olacağı falan sonradan düşünülecek şeyler. Hareketli yapısı ve yüksek enerjisi birleştiğinde elinden hiçbir şeyin kaçamayacağı da söylenebilir. Tabii en ince ayrıntıları bile göz önünde tutarak saatler boyu bir şeye takılı kalmamak kaydıyla! Bir işle ne kadar uzun süre meşgulse öfkesi saate paralel olarak yükselebilir.

Boğa: Ani Kararlar Almak

Yükselen Boğaların evden çıkması bile başlı başına mesai işi. Önce eve bir çekidüzen vermeli, üzerine en çok yakışan şeyleri giymeli, nereye nasıl varacağını aklından geçirmeli… Bu süreçte saatler bile geçebilir. Sıkıştırıldıklarında ise “Of bir dur, ne acelen var?” diye karşısındakine çıkışabilir. Çileden çıkacakları durum tam da bu! Ani kararlar alıp, hızlıca uygulamak zorunda kalmak! Hız denen illet, onun DNA’sında yok bir kere. Aksi takdirde stresten sinir küpüne dönüşebilir.

İkizler: Ağzı Sıkı, Ciddi Bir Tavra Bürünmek

Yükselen İkizlerin tüm olayı girdikleri ortama enerji getirip, herkesi neşelendirmek. 7’sinde de böyle 70’inde de. Kendisinden ciddiyet beklenen durumlar, yaradılışına ters. Ne yazık ki her zaman böyle durumlardan kaçabilmek mümkün değil. Ağır sorumluluklar omuzlarına yüklendiğinde, bir anlamı olmayan kurallara uyması beklendiğinde ya da iki sohbet edemediği yerlerde kimselere göstermediği sinirli yüzü ortaya çıkabilir.

Yengeç: Serseri Mayın Gibi Yaşamak

Yükselen Yengeçlerin hayata karşı bakış açıları ve gelecekten beklentileri net. Sevdikleri yanında olsun, bir yuva kursun, ailesiyle bir ömür mutlu olsun… Hepsi bu! Aman ailemden ayrı eve çıkayım, arkadaşlarımla bir gece orada öteki sabah başka yerde hayatımı yaşayayım gibi bir söz kat’a ağızlarından çıkmaz. Böyle bir durumla karşılaştıklarında ise çileden çıkmaları hiç de sürpriz değil.

Aslan: İkinci Planda Kalmak

Yükselen Aslanlara kalsa herkesin gözü onun üzerinde olmalı, başarıları takdir edilmeli, sırtları sıvazlanmalı… Karşılarında Zodyak’ın kralı Aslan var sonuçta! Buna rağmen kıyıda köşede bırakmak, farklı insanlara daha fazla ilgi göstermek ya da görmezden gelmek onlara yapılabilecek en yanlış hareket. Müsaade de etmez zaten, öfkeli bir halde desibeli yüksek kükremesiyle herkese patronun kim olduğunu yeniden hatırlatır.

Başak: Spot Işıkları Altında Kalmak

Yükselen Başakların hayatta üstlendikleri rol, bir bakıma vezirlik gibi. Padişaha elinden geldiğince yardımcı olur, her şeyi arka planda yürüten de düzenleyen de hep odur. Liderlikle ise pek işleri olmaz, zira orası padişahın hakkı. Oldum olası ön plana çıkmaktan da spot ışıklarına maruz kalmaktan haz etmemeleri bunun bir göstergesi. Risklere açık bir şekilde önde olmak yerine daha güvenli bir şekilde takipte olmak onlar için çok daha keyifli.

Terazi: Para İçin Sevmediği Bir İşe Katlanmak

Yükselen Teraziler için hayat keyif alma yeri. Herkes mutlu olsun, herkes istediğini yapsın, herkes sevdiğiyle birlikte olsun… Çoğu zaman istedikleri bir ütopya adeta! Maalesef hayalleri ile hayatları çoğu zaman örtüşmüyor. Yeri geliyor sevmediği insanlarla muhatap olmak zorunda kalıyor yeri geliyor sevmediği bir işte saatlerini harcamak zorunda kalıyor. Sinirini de en çok bu bozuyor!

Akrep: Yüzeysel ve Muğlak Bir Durumla Karşı Karşıya Kalmak

Yükselen Akrepler, her zaman her şeye hazırlı olmaktan yana. İnsanları olabildiğince derinlemesine tanımaya çalışması, kendini kötü ihtimallere hazırlaması ya da bir kenar köşede birikim yapması bundan. Nasıl bir gelecekle karşı karşıya olduğunun farkında değilse ya da karşısında yanar döner birileri varsa o zaman külahları değişir. Tahammül edemediği bir şey varsa o da eli kolu bir şekilde kendini akışa bırakması.

Yay: Sıkıcı Sorumluluklar Almak Zorunda Kalmak

Yükselen Yaylar için hayat sıkıcı sorumluluklarla ya da mantıksız kurallarla harcanamayacak kadar kısa. Kişi elinden geldiğince kendisi için yaşamalı, hayallerinin peşinden koşmalı. Bunu bilir, bunu söyler daima. Uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen bir anda bir görevi üstlenmesinin beklenmesi ya da bambaşka planları varken başkalarının istekleri için çaba harcaması neşeli hallerinden geriye eser bırakmayabilir.

Oğlak: Gereksiz Ego Sahibi İnsanlarla Aynı Ortamı Paylaşmak

Yükselen Oğlaklar, adab-ı muaşeret kitabından fırlamışçasına nerde ne zaman nasıl davranması gerektiğini herkesten iyi bilir. Karşısındaki kişi kim olursa olsun saygıda kusur etmez, yok yere ego savaşlarına girişmez. Tabii tek bir şartla, benzer bir tavrı kendisi için de görüyorsa. Saygının kelime anlamından habersiz biri karşısında el pençe divan durmasını istiyorsa ağır başlı tavrını bir kenara bırakıp, öfkeden deliye dönebilir.

Kova: Cehalet ve Hadsizlik

Yükselen Kovaların hayatlarını mücadeleye etmeye adadıkları tek bir karanlık var, o da cehalet! Okumadan, etmeden karşısında geçip bilmiş bilmiş konuşan kim olursa olsun gözünün yaşına bakmaz, haddini bildirmeden kapıdan uğurlamaz. Onlara göre insanlığın karşı karşıya olduğu en büyük tehlike de bu, yetersizlik ve hadsizliğin birleşimi. Bir başka deyişle cahil cesareti!

Balık: Büyük Beklentilere Cevap Vermek Zorunda Kalmak

Yükselen Balıklara herkes bir şeyler diyor; amaçsızmış da hassasmış da dalgınmış da bilmem ne. Kim dedi, yükselen Balıklar insanların büyük beklentilerini karşılamak zorunda diye? Hele hele sanki herkes dört dörtlükmüş gibi işinde! Kendilerini bütünüyle işlerine veren ve en iyisini yapmak isteyen kimselerken gereksizce darlanmaları işi gücü bırakıp, bir hışım kenara çekilmelerine sebebiyet verebilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Yukselenim basak, film cekme hayali kurarken bile oyuncu degil yonetmen oluyorum hayalimde, yeter ki kameralar bana donuk olmasin 😁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir