Yükselen Burcuna Göre Öldüğünde Arkandan Neler Söylenecek?

Astroloji dünyasında doğum ve yaşam kadar ölüm de normaldir. Kimse bu konunun üstüne pek düşmek istemese de hayatlarının her döneminde akıllarına gelmiştir. Toplumda Kendi cenazesini düşleme alışkanlığı da yaygındır. Öldükten sonra cenazeye kimlerin geleceği, insanların merhumun ardından neler söyleneceği merak edilir. Hatıralar ışığında yükselen burcuna göre arkandan belli özelliklerin dillendirilecek.

Koç

İnsanlarla diyaloğunda girişken ve fevri bir iletişim şekli kuruyorsun. Aceleci karakterin bazen eleştirilse de insanlar zaman zaman cesaretine gizli hayranlık duyuyor. Kalp kırmışlığın sık olduğu gibi gönül almak istediğin de oluyor ama gururunun önüne geçemiyorsun. Öldüğünde arkandan asabiyetine değineceklerdir ancak cesaretin ve girişkenliğin de takdir edilecektir. Muhtemelen şöyle bir cümle kuracaklar: Tersi pisti, bazen çok sinirlendirdi ama sözünün eriydi. Yalanla dolanla işi olmazdı, dürüst ve açık sözlüydü.

Boğa

Ağır hareket etme biçimin bazen insanları kızdırsa da sadık yönünle onların güvenini kazanıyorsun. İnsanların zor durumlarda sırtını dayayabileceği bir dostsun. Dayanıklı ruh haline ve krizler karşısındaki soğukkanlılığına imreniyorlar. İnatçılığın yakın çevrence iyi biliniyor. Seni fikrinden döndürmek için ne dil döktükleri gözlerinin önüne geliyor bazen. Vefatından sonra gayri ihtiyari “Keçi gibi inadı vardı ama epey sabırlı bir insandı. Peygamber sabrı vardı mübarekte.” diyecekler.

İkizler

Değişken ruh halinle bünyende çok sayıda insanı barındırıyorsun adeta. Kararlarını sık sık değiştirirken yakın çevreni bazen zor durumda bırakabiliyorsun. Aklını ve yeteneklerini kimse görmezden gelemiyor. El attığın her işin altından ustalıkla kalkman itibarını artırıyor. İletişim konusundaki becerinle de sohbeti sevilen birisin. Sen bu dünyadan göçünce arkandan, “Bir dediği bir dediğini tutmazdı ama kafası zehir gibi çalışırdı. Leb demeden leblebiyi anlardı.” sözlerini sarf edecekler.

Yengeç

İyi kalpli ama fazla alıngan bir imajın var. Hem kendini sevdirme hem de karşındakini yorma potansiyeline sahipsin. Yanlış anlamaya açık algı biçiminle çabuk savunmaya geçiyor ve sübjektif davranabiliyorsun. Duygusal ve kırılgan tavrını keşfedenler seni üzdükleri için pişman olur. Çalışkanlığın, hünerli ellerin ve anaç tavrınla bulunduğun ortamların çok işini görüyorsun. Ölümün duyanların içini cız eder. Seni kaybettiklerini öğrenince, “Çok alınganlık yapardı, sürekli duygusala bağlardı. Allah rahmet eylesin.” sözleri dökülecek ağızlarından.

Aslan

Yaşama en fazla bağlı burçlardan birisin. Kafana pek bir şey taktığın söylenemez. Senin için önemli olan hayat denen bu yolu keyif ve haz içinde tamamlamak. Vefatın duyulduğunda ortamlarda negatif duygular doğurur. Böylesine neşeli insanların kaybının toplumda kabullenilmesi güçtür. Cenazene gelenlerin gözleri dolarken, “Ne kadar da hayat dolu biriydi, dertsiz tasasız yaşayıp gitti. Hala inanamıyorum artık olmadığına, sanki şu kapıdan gülerek gelecek.” cümleleriyle iç geçirirler.

Başak

Birçok insanın aksine, çalışmayı seviyor ve bir şeyler üretirken kendini mutlu hissediyorsun. Muhteşem bir kariyer yapacak potansiyeldesin. Üzerinde çalıştığın projelerin beğeniliyor. Aile ve arkadaş ortamında da üretkenliğinle insanları memnun ediyorsun. Herkes gibi kusurların var tabi. Aşırı titizlenmen ve takıntıların bazen can sıkıyor. İşlerin bu kadar üzerine düşmemen tavsiye edilse de yine de kendini tutamıyorsun. Sen ölünce arkandan, “Ömrü çalışmakla geçti garibimin, tam bir emekçiydi.” diyecekler.

Terazi

O kadar kibar ve tatlı dillisin ki kimse sana öyle kolay kolay antipati duymaz.  Fiziksel çekiciliğinle kimileri seni beğenirken kimileri ise biraz kıskançlık duyabilir. Bazen kavgacı ve negatif insanlara denk gelebiliyorsun hayatın akışı içinde. Böyle durumlarda bile üslubunu bozmuyorsun. Tartışma veya rezillik çıkmasın diye medeni bir dille sorunları çözmeye gayret ediyorsun. İmaj kaygın yüzünden başkalarının ne dediğini fazla umursuyorsun. Hayata veda ettiğinde seninle ilgili, “El alem ne der’ diye çok düşünürdü, kendi kendini yedi bitirdi.” şeklinde konuşacaklar.

Akrep

Sert ve soğuk görünümün insanları kuşkuya düşürebiliyor. Zihninden neler geçtiğini pek tahmin edemiyorlar. Ketum, kapalı bir kutu gibisin. Özellikle kendinle ilgili bilgi vermeyi sevmiyorsun. Güçlü ve iradeli tavrınla gerçekçi biri olduğunu düşünüyorlar hâlbuki tutkulu ve duygusalsın. Sadece herkesin önünde gözyaşı dökmek istemiyorsun. Hayatını yitirdiğini öğrenen tanıdıkların, ”Ah ah belli etmezdi ama pek duygusaldı. Derdini içine atardı çok da vefalıydı. Toprağı bol olsun.” diyeceklerdir.

Yay

Seyahat uzmanı olarak keşfetmek üzerine kurduğun bu hayatı çok seviyorsun. İmkanların elverdiği ölçüde ülkeyi, dünyayı karış karış gezmek istiyorsun. Hayat sonra göre her yeri keşfedemeyecek kadar kısa. Yolları aşındırırken dolaştığın yerleri de sosyal medyada paylaşırsın. Çevrenden sık sık “Hayat sana güzel valla” yorumları duyuyorsun. Öldüğünde bu sosyal ve kaşif yönüne değineceklerdir. “Gezip görmediği yer kalmadı. Tüm hayatını dolu dolu yaşadı rahmetli.” sözleriyle başsağlığı temennisinde bulunacaklardır.

Oğlak

Seni yaşama bağlayan en büyük güç zirveye koyduğun hedeflerin. Amaçsız bir şekilde yaşam sürmeyi anlamsız buluyorsun. Hedeflerin genelde maddi anlamlar içeriyor. Bunlara ulaşmak için canla başla çalışıyorsun. Hırsın bazen seni strese sokuyor. Bu dünyanın gelip geçici olduğunu unutacak kadar kaptırıyorsun kendini işlerine. Vefat ettiğinde bu yönün vurgulanacaktır muhtemelen. Ardından, “Çok hırs yaptı, sonunda kendi ateşiyle yanıp gitti. Üç günlük dünyada değer miydi bu kadar kendini yormaya.” şeklinde konuşacaklardır.

Kova

Zamanın ve mekanın ilerisinde bir bakış açın olduğu için tuhaf bir imaj yaratıyorsun bazen. Seni seven de var açık sözlülüğünden çekinen de. Farkındalık yaratmayı beceriyorsun. Her anlamda kendinden söz ettirmeyi başarıyorsun. Ölünce yokluğun çok hissedilir ve yakın çevren ağır bir boşluğa düşer. Akılcılığın, mantıklı fikirlerin, auran dillendirilecek. Cenazedekilerin ağzından şu sözler dökülecek: Biraz tuhaf davranışları vardı ama orijinal insandı. Onun gibiler gelmez kolay kolay.

Balık

Yaşadığın dünya ile kafandaki dünya arasında bazen uçurum oluyor. Mistik ve hayaller dünyasının sınırsız evreninde ruhunu gezdirmeyi daha çok seviyorsun. Hal böyle olunca dışarıdan dalgın ve garip bir izlenim yaratabiliyorsun. Yeni tanıştığın kişiler başta davranışlarını yadırgasa da zamanla sana alışıyorlar. Hatta ne kadar iyi niyetli biri olduğunu fark edip seni seveceklerdir. Vefatın çevrendekileri çok üzer. Yaptığın jestleri anımsayıp daha çok hüzünlenecekler. Arkandan, “Arada aklı gidip geliyordu ama melek gibi bir kalbi vardı.” diyecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.