Yöneticinin Burcunu Öğren, Başarını Katla!

İş hayatı oldukça zorlu bir yolculuk. Bu sırada kimileri bize yardımcı olup çok hızlı ilerlememizi sağlıyor, kimileri de zorluklarıyla iş hayatının güçlüklerini bize öğretiyor. Yöneticinin burcunu öğrenerek liderlik rolünde nasıl davrandığı keşfedebilir, başarını ikiye katlayabilirsin!

Koç

Çok iyi akıl hocası olan Koç, hata yapmaktan hiç hoşlanmaz ve sürekli olarak kendini yeniler. Okur, araştırır, sana çok fazla yeni iş verebilir, ancak başarılı olduğun zaman takdir etmesini de çok iyi bilir! Her zaman çok hırslıdır, hevesli ve cesur olması sayesinde birçok projede ilk olarak kendi ismi yer alır. Hırslıdır dediysek, gözünü büreyecek şekilde değil, ekibini alıp en iyi pozisyonlara taşıyacak kadar dürüst, mücadeleci ve güçlü bir karakteri vardır!

Boğa

Yüksek standartlara sahip olan Boğa, aynı zamanda çok çalışkandır! Ekibindeki tüm çalışanlarından aynı oranda yüksek performans bekler ve bunu gördüğü anda ödüllendirmeyi çok iyi bilir. Süreçleri ve projeleri çok iyi yönetir, bunun sayesinde sen de yönetici olmanın püf noktalarını ondan öğrenebilir, geleceğin için çok büyük bir yatırım yapabilirsin!

İkizler

Sürekli karar değiştirdiği için İkizler burcu yöneticin zaman zaman seni çılgına çevirebilir! Sakin kalabilmek için bu anlarda çözüm yolları aramalı, zihnini aynı anda birçok farklı şey için çalıştırabilmeli ve toplantıdan toplantıya koşman gerekse de konsantrasyonunu kaybetmemelisin. Evet kulağa biraz zor geliyor, ancak emin ol tüm bunları yaptığın zaman yöneticin senin gurur duyacak!

Yengeç

Sadık ve özgüvenli olduğun sürece en iyi yöneticilerden biridir Yengeç! Kafa yapıları aile odaklı çalıştığı için seni her zaman aileden biri olarak görür. Projeleri yalnız başına ilerletmek asla ona göre olmadığından her şeyi seninle birlikte yapmak ister. Eğer kısa süreli orada çalışmayı düşünüyorsan bir an önce kendine başka bir yer aramaya başlamalısın, çünkü Yengeç burcu yöneticin için sadakat olmazsa olmazdır ve bunu her zaman ödüllendirmek ister!

Aslan

Ondan daha eğlenceli bir yönetici yok diyebiliriz! Günün ortasında bir şeyler içmeyi ya da alışverişe gitmeyi teklif edebilir. Çok çalışkandır ve disiplinlidir ama eğlenmeyi de asla ihmal etmez! Temelinde liderlik vasfı taşıdığı için, çok fazla övgüye ve ilgiye, güvene ve fikirlerini söyleyebilecek birine ihtiyacı var, işte orada da tabii ki sen devreye giriyorsun! Beraber çok güzel işler, başarılar elde edeceksiniz!

Başak

Yaptığın işle ilgili tüm detayları bilmek isteyen, en iyisini kendi yapmaya gayret eden biriyle çalışıyorsun. Mükemmeliyetçi bir karaktere sahip olduğu için yapılan işin belli bir standardın üzerinde olduğundan emin olmak ve bunun karşılığında seni ödüllendirmek istiyor! Ayrıca sürekli olarak iletişimde kalmak, düzenli olarak ekip toplantıları yapmak ve yapılan işle ilgili tüm adımları en ufak ayrıntılarına kadar bilmek istiyor!

Terazi

Doğum gününde en içten duygularıyla sana kocaman bir hediye alabilecek yönetici karşında! Cömert ve dünyalar tatlısı biriyle çalıştığını farkında mısın? Seni daha yakından tanımak için ailenle ilgili bol bol soru sorar, onlarla bağlarının kuvvetli olmasını bekler. Çok sosyal bir yöneticin var, seninle toplantıdan toplantıya koşuyor olabilir, ancak kuru temizlemeden favori kıyafetini almanı da bekleyebilir! Ama unutma ki tüm bunların karşılığında hiç beklemediğin bir gün sana spa kullanımı hediye edebilir!

Akrep

Biraz korkutucu bir yöneticin olduğunu söylemek gerek! Fakat tabii ki çok büyük artıları olduğunu da unutmamalısın. Sadakat onun için her şey, bu yüzden insanlara kolay kolay güvenemez. Zihninin içinde bir çember var ve güvenini kazandıktan sonra ondan her şeyi isteyebilirsin, yeter ki o çemberin içine dahil olabil! Yaptığın tüm hataları sen söylemeden o fark eder, o yüzden büyük bir ölçüde telafi edebilmeni, üzerine bir başarı koyabilmeni bekler.

Yay

Her zaman üzerinde çalışması gereken başka bir proje, seyahat etmesi gereken bir yer var! Seyahat ettiğinde enerjisinin tamamen dolduğunu hissettiği için zihnini çok daha fazla çalıştırabiliyor. O yüzden bu sırada hafızasındaki büyük fikirleri, projeleri hayata geçirmenin pratik yollarını bulabileceğine inanıyor. Hazırladığı zaman planına maksimum uyum gösterir ve zamanını tüm gün ofis içinde bilgisayar başında geçirmekten pek hoşlanmaz. Dilersen onunla bir sahil kenarında kafede çok daha verimli çalışabilirsin!

Oğlak

Nihai yöneticiler kesinlikle Oğlak burcu oluyor! İçlerinde çok büyük ölçüde anne ve baba karakteri yaşatıyorlar, ayrıca ekiplerine özen gösterip, sürekli olarak onları geliştirmeye çalışıyorlar. En büyük akıl hocalarından biridir, bu sebeple hayata geçirmek istediğin bir proje varsa rahatlıkla sunabilir, bir sürü yeni fikirle geliştirerek çok büyük başarılara imza atabilirsin! Ancak biraz iş kolik olduklarını söylemekte fayda var, bu yüzden senden gerçekten çok çalışmanı bekleyebilir.

Kova

İşte en eğlenceli yöneticilerden biri! Pozitif enerjiyle dolu, enteresan ve arkadaş canlıdır. En demokratik çözümleri sunan, egosuz, eşitlikçi, özgür ruhlu ve yenilikçi bir yöneticin var. Çalıştığın yerde tatsız bir olay yaşadığın zaman büyük bir içtenlikle seni savunacak, girdiği toplantılara senin de katılmanı isteyecek ve kimi zaman çıktığı iş gezilerine kendini geliştirmen ve sosyalleşmen için senin de gelmeni talep edecek!

Balık

En çok faydalanabileceğin, sana en çok yardımcı olabilecek yönetici kesinlikle Balık’tan başkası değil! Patron ya da yönetici olmaktan pek hoşlanmıyorlar, çünkü yüksek ego ve çalışanlara görev verme olayı pek onlara göre değil. Bu yüzden senden bir şey yapmanı istediği zaman özür bile dileyebilir! İhtiyaç duyduğu şeyleri sana sormaya çekinebilir, ama sen tüm sorularını ona yöneltebilirsin, sana seve seve yardımcı olur 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.