Yön Duygusu Olmayan Burçları Kaybolmaktan Kurtaracak 3 Şey!

Yıl olmuş 2018 sen hala kayboluyorsun! Şaka şaka, insanlık hali sonuçta! Eskiden hatırlar mısın, boyun kadar büyük haritalar vardı, dergilerle birlikte verilirlerdi. Gideceğin yerlerde yanında taşır, her köşe başında yolunu bulmak için açıp bakardın. Yön duygusundan yana şansı olmayan, yollar nereye götürürse soluğu orada alan, arkasına bakmadan oradan oraya savrulan bir Balıklar gibi haritasız yola çıkmazdın! Peki gideceğiniz yere kaybolmadan ulaşmak için, zamanı iyi kullanmak için, kısacası hem mağdur hem mağrur bir Balık durumu yaşamamak için ne yapmalı? Tabi Balıklar bu konuda daha muzdarip diye onlara sesleniyoruz ama yer yön duygusu zayıf her burç önerilerimizi uygulayabilir.

Rotanı çiz!

Kafan biraz dalgın, yön duygunsa zayıf ey Balık ama yollarda kaybolmanın bir diğer sebebi de plansızlığın. Evden çıkmadan ilk önce yapman gereken şey: Rotanı belirlemek. Tabii aklında değil cep telefonunda! Unutup gideceksin nasıl olsa! O yüzden telefonuna acilen bir yol haritası indir, gideceğin konumu belirle, yön duygunuzu geliştir!

Gideceğin yere yoğunlaş!

Artık şu konuda anlaşalım Balık kardeş, her şeye güvenebilirsin ama hafızana asla! Yola koyulmak için evden çıktın. Önce sokakta arkadaşlarınla karşılaştın, sonra cep telefonuna sarılıp Instagram postlarına daldın. Bir de annen aramaz mı! Acaba evin pencereleri kapanmış mıydı? Ocakta yemek var mıydı? Derken akıl fikir mi kaldı! Gideceğiniz yer ne taraftaydı? Önce bir sakin ol, rotanıza odaklan! Kafanı meşgul edecek şeylerden uzaklaşın! Sonra Balık hafızalı diye ün salıyor, kendinizi kötü hissediyorsun! Olacak iş değil!

Sorun!

Sora sora Bağdat bulunur da sen şimdilik evin yolunu, gideceğin iş görüşmesinin konumunu bulsan yeter. Çok fazla bir şey istemiyoruz yani, maksadımız sana bir şey olmasın. Gerekirse ulaşman gereken yeri her adım başı karşına çıkan kişilere çekinmeden sor! Biliyoruz sezgilerin çok kuvvetli ama sezgilerinin değil, bir bilenin sözünü dilemen gereken yegane durumlardan biri de bu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.