Yılın İlk Gerilimi Kimleri Vurdu? İşte Merkür Retrosunun Bilançosu

Yılın ilk gerilimi sona erdi, kimileri kabus gibi günler geçirdi, kimileri göz yaşlarıyla doldurduğu küvete girip kederlendi. Ağzından çıkanı kulağı duymayanlar, ettiği sözlerden bin pişmanlık duyacaklar, yanlış kararlarının hesabını komiye, garsona soracaklar… Belki kendilerinden soğuyacak, belki bedelini pakete yapıp eve götürecekler. Üstüne bir de buz gibi bir su içecekler! O konuda hiç şüphe yok!

Peki bu gerilim dolu günlerde neler yaşandı? Kimler Merkür retrosundan nasibini aldı, ülkeyi terk etmek için ne planlar yaptı? Hangi ünlülerin hayatı karardı, ekonomileri sarsıldı? Bazısı sayfa sayfa gazetelere manşet, bazısı tartışmalara konu oldu. Hesapları hacklenenler, kadınları ezenler, ateşle oynayıp eriyenler, ilişkisi bitenler, nişan yapıp sevinenler, üç vakte kadar üzülecekler…

Ağzından Çıkanı Kulağı Duymayanlar

Popülerliğinizi mi yitirdiniz? Atın kuyuya bir taş, çıkarmaya çalışsınlar haftalarca, aylarca. Sonuçlarına katlanacaksanız bizce bir sorun yok. Bakın Burcu Esmersoy’a. “Reklamın iyisi kötüsü olmaz” dedi, ilk buluşmada hesabı ödetti. İşin şakası bir yana, Merkür retrosuna kapılan Esmersoy’un sözleri gündemi fazlasıyla meşgul etti. Peki ya biseksüel açıklamasıyla “Bakın ben de buradayım” diyen Zerrin Özer… Kafası mı karışmış, Merkür’ün etkisinde mi kalmış? Söylediği sözlerle Türk erkeklerini karşısına almış. “Evlilik doğaya aykırı, bir gün ortadan kalkacak” diyen Fedon da gerilimden kendi düşen payını almış, çapkınlığıyla nam salmış, kırmadığı pot, devirmediği çam kalmamış.

Neye Uğradığını Şaşıranlar

Ne zaman ne olacağı, hayatın karşınıza neler çıkaracağı belli olmaz. Fakat gezegenlere kulak vermekte fayda var! Bu seferki örneklerimiz dünyaya nam salmış, yaptıklarıyla adlarını tarihe yazdırmış, Merkür’ü gerilemesiyle neye uğradığını şaşırmış Elon Musk ve Mark Zuckerberg. Düşünün tüm insanlığı etkisi altına almış bu iki insandan biri iflas haberleriyle bültenlere konu olmuş, diğerinin saygınlığı, itibarı kül olup uçmuş, Merkür’ün etkisiyle kendini mahkeme salonlarında bulmuş.

Yanlış Zamanda Büyük Karar Alanlar

Aşkın zamanı, nişanın, evliliğin yazı, baharı olmaz. Fakat retro zamanı atılan adımların sonu mutluluğa bağlanmaz. Hiç mi okumadınız: Gerilim döneminde büyük kararlar almayın, sonunuz hayra çıkmaz! Nişanlanmayı hobi haline getiren Alişan’ın, her gün başka bir haberle güne merhaba diyen Seren Serengil’in, ilk buluşmasında çantasına kulak çöpü ekleyen Burcu Esmersoy’un ilişkileri retro zamanı aldıkları kararlar nedeniyle pek dikiş tutmaz.

Alabora Olanlar

E geldiğimiz dönem belli. Herkes stalker, herkes tehlikeli bir hacker. Hele bir de ünlüyseniz, varsa geniş bir kitleniz, üzülerek söylüyoruz: Ayvayı yediniz. Bakın Berk Oktay ve karısına. Gelmeyen kaldı mı başlarına? Ya da Aslı ile Murat’a. Yazımıza konuk olan tüm insanlara, çok büyük geçmişler ola!

Burcu Esmersoy’un Cüzdan Sözlerinin Altında Nasıl Bir Harita Yatıyor?

Zerrin Özer’in Biseksüel Açıklamasının Altında Merkür Yatıyor

Hedonist Fedon’un Burcu Hiç Şaşırtmadı

Elon Musk’ı İflasın Eşiğine Hangi Gezegen Getirdi?

Merkür, Mark Zuckerberg’in İmparatorluğunu mu Sallıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.