Yılbaşı Saçı Modellerini Burçlara Göre Ayırdık

Yılbaşı gecesi doğru saç modeli ile hem kendini harika hisset hem de yeni bir yıl ile tanışırken mükemmel görün!

Kulağa oldukça kolay geliyor öyle değil mi? Peki, sen de yılbaşında nasıl bir saç ile geceye hazırlanmalıyım diye düşünenlerden misin? O halde senin için işleri biraz kolaylaştıralım. 12 ayrı saç modelini burçlara göre ayırdık. Aşırı farklı saç modelleri olmamasına da özellikle dikkat ettik. Çünkü yılbaşı gecesini ev partisinde, evde pijamalarla, arkadaşlarında sokak partisinde ya da muhteşem ışıltılı bir yemekte geçirebilirsin. Tüm bu mekanları dikkate alarak seçimlerimizi yaptık. Bakalım senin için önerdiğimiz saç modelini mi yoksa diğer burçların saç modellerini mi tercih edeceksin? Seçimi yaparken o gece yapacağın makyajı da dikkate almayı sakın unutma.

Seçimin hangisi olursa olsun o gece yüzünden gülümsemeyi eksik etmeden eğlenmeyi sakın unutma. İşte burçlara göre yılbaşı saçı modelleri…

Parlak ve Düz Saç Modeli ile Koç Burcu Kadını  

Koç burcu kadını yılbaşı gecesi mutlaka kırmızı rujlu bir makyaj yapacağı için ona dudaklarını ön plana çıkarmasını tavsiye ediyoruz. Eğer makyajının ön planda olmasını istiyorsan düz ve parlak saçlar ile geceye katılmalısın. Düz saçlar için en güzel model ortadan ayrılmış ve kulak arkasına alınarak arkaya atılmış saç modelidir. Bu model ile hem yüzünü ortaya çıkartacak hem de güçlü bir görünüm yakalayacaksın.

Hollywood Dalgası ile Boğa Burcu Kadını

Boğa burcu kadınları yılbaşı geceleri ışık saçmaya bayıldıkları için makyajlarını en parıltılı şekilde tercih edeceklerine eminiz. Boğa kadını değişime açık olmadığı için hem saç modeli hem de makyajı aynı anda abartılı bir model olamaz. O nedenle saçların için kırmızı halının vazgeçilmezi olan büyük ve yumuşak dalgalı bir saç modeli olan eski Hollywood dalgasını öneriyoruz. Hem kısa hem de uzun saçlara çok yakışan romantik dalgalar ile harika görüneceksin.

Sımsıkı Topuzu ile İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadını yılbaşı makyajını abartacağı için yüzünde bir denge oluşturması için sımsıkı topuz modelini öneriyoruz. Sımsıkı topuzların riski yoktur. Hangi makyajı yaparsan yap uyum sağlayacağı için sürekli karar değiştiren İkizler kadını için en iyi seçimdir. İster Audrey topuzu denen modeli kullanabilir, istersen de ensede topuz yaptırabilirsin. Tek dikkat etmen gereken şey saçlarının açılmaması olacak.

Eski Zaman Kadını Yengeç Burcu

Eski zamanlara aşık, o kadınların zamanındaki makyaj ve saç stillerinden vazgeçemeyen vintage aşığı Yengeç kadınının, yılbaşı gecesi retro makyaj ya da 40’lı yılların makyajını yaptıracağına eminiz. Bu makyaj ile bir bütün oluşturmak için dönem kadınlarının saç modellerinden yararlanabilirsin. Eski Hollywood dalgası, bombeli atkuyruğu, büyük bukleler ya da yandan ayrılmış 20’li yılların saç modelleri. Yüz tipine hangisi en uygunsa o modeli seçmeye dikkat et yeter.

Saç Aksesuarı ile Aslan Kadını

Abart, parlak, ışık saç! Bu kelimelerin sözlük anlamının karşısında Aslan kadını da yazmalı. Çünkü o nerede olursa olsun abartmayı, ışık saçmayı, görkemli olmayı çok sever. Bu görüntüleri rahatlıkla sergileyebileceği geceleri ise asla kaçırmaz. İşte yılbaşı saçı seçimi de Aslan kadını için böyle bir seçimdir. Yüz makyajında payetler, simler olacağına emin olduğumuz halde gösterişi sevdiği için ona renkli saç aksesuarı, taç ya da taşlı toka takmasını öneriyoruz. Saç modeli olarak ise açık ya da dağınık topuz tercih etmeli.

Risksiz At Kuyruğu Modeli ile Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını normalde sade bir makyaj ve saç modellerini tercih etse de hatta çoğu zaman uğraşılmamış bir şıklıkta ve dağınık saçları ile gezinse de yılbaşı gecesi ışık saçmak için elinden geleni yapar. Günlük hayatında neredeyse yok denecek kadar makyaj yapan Başak kadınları yılbaşı gecesi yüzlerine azıcık ışıltı katacağı için görünümlerinde denge oluşturması açısından at kuyruğu saç modeli yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. At kuyruğunu yüz şekline göre tepeden, ensede ya da ortadan toplattırabilirsin.

Kraliyetin Simgesi Yarım Toplu Saç Modeli ile Terazi Burcu

Terazi burcu kadını yaptığı her seçimde zarif olmayı ön planda tutar. Bu seçimi saç modeline, stiline ve makyaj tercihlerine de yansır. Şıklığı hep ön planda tuttuğu için Kova burcu gibi aykırı seçimler yapamaz. Onun seçimleri her daim elegan ve zevklidir. Tıpkı Kraliyet kadınlarının seçimleri gibi. İşte tam da bu nedenle yılbaşı saçı için Terazi burcu kadınlarına Kraliyetin simgesi olan yarım toplanmış saç modelini tavsiye ediyoruz.

Akrep Burcu Kadını Saçlarını Kurutmamalı

Her ne kadar bundan birkaç sene önce trend olsa da halen podyum dünyasında vazgeçilmez bir saç modelidir ıslak saç modeli. Akrep burcu kadınları içinse en az dumanlı göz makyajı kadar doğal bir saç modelidir. O nedenle yılbaşı gecesi için Akrep kadınlarına koyu göz makyajı ile jöle ve sprey ile sabitleştirilmiş arkaya taranmış ıslak saç makyajını öneriyoruz.

Yay Burcu Kadınının Vazgeçilmezi Dağınık Topuz Modeli

Yay burcu kadını hızlı ve pratiktir. Bir anda mekân değiştirebilir, başka bir ülkeye hızlıca hareket edebilir. Özgür ruhu ve maceraperestliği onun saç modeline de yansır. O hiçbir zaman çok yapılı bir saç modeli rahat edemez. Yılbaşı gecesi için de seçim yaparken fazla gösterişli olmayan ve yapılı durmayan saç modellerini tercih eder. O yüzden Yay kadınına önerimiz modası hiç geçmeyen elegan bir saç modeli olan dağınık topuz modelidir.

Zarafetin Simgesi Ense Topuzu ile Oğlak Burcu Kadını

Saygınlığı fazlasıyla önemseyen Oğlak burcu kadınını çok farklı saç kesimlerinde ya da modelleri ile göremeyiz. O her zaman ölçülü bir model ile karşımıza çıkarak şıklığını tamamlar. Yeni yıl gecesi de makyajını zarif tonlarda yapacağına emin olduğumuz Oğlak kadınına topuz modellerinin en zarifi olan ense topuzunu öneriyoruz. Eğer yuvarlak bir yüz tipin varsa yandan ayırabilir, oval bir yüz tipin varsa da ortadan ikiye ayrılmış olarak tercih edebilirsin.

Aykırı Saç Modelleri ile Kova Burcu Kadını  

Kova burcu kadını hiçbir zaman bir döneme ait olmadı. Ona asla bu trend, mutlaka uygulamalısın diyemeyiz. Onlar özgür ruhlu ve alternatifleri denemekten çekinmeyen insanlar oldukları için tek bir saç modeli önermiyoruz. Uzun saçlılar için son birkaç senedir moda olan yarım topuz, kısa saçlı ya da saçlarını kısa kestirmeyi düşünen Kova Burcu kadınları için Pixie saç modeli ya da farklı örgü modellerinin hepsi uygundur. Gideceğin partiye göre seçimini yap!

Balık Burcu Kadını ve Örgülü Saç Modeli

Alsa bitmeyecek bir saç trendi olan örgülü saçlar bu yıl da moda olduğu ve bu saç modellerini en iyi romantik Balık burcu kadınları taşıdığı için yılbaşı gecesi için onlara önerimiz örgülü modeller. Gideceğin her partiye göre bir model seçebilirsin. Dağınık yandan örgü, açık saçlı bir kenarı örgülü bir model, balık sırtı örgü modeli ya da taç şeklinde örgülü saç ile yeni yıla merhaba diyebilirsin.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.