Yılbaşı Gecesinde Hangi Burç Nerede?

2017’nin solgun yüzüne duygusal bir veda, pırıl pırıl yepyeni bir yıla harika bir merhaba için; cümbür cemaat eğlencenin dibine vurmak mı, dileklerini gökyüzüne haykırırken el ele tutuşmak mı istersin? Yoksa battaniyenin altında çekirdek çitlerken, eski yıla minik bir veda busesi kondurmak mı? Sıra burçların yeni yıl partilerinde; bu yıl başında kimler nerede?

Koç       

Yılbaşı kutlamaları için curcunası bol, gürültülü ve kalabalık bir mekân seçersen, bir de yanında çok sevdiklerinden harmanladığın canın arkadaşlarını götürürsen, eğlencenin de dozunu kaçırıp sıvıyı fazla tüketirsen söylemesi bizden; parti olaysız geçmez, bu gece karakolda biter!

Boğa    

Kurulsun uzunca masalar, yapılsın parmak inceliğinde dolmalar! Bu yılda gelenek bozulmasın; hindiler sürülsün fırına ve çerezler serpişsin bir uçtan bir uca! Uzaktan bakan “vay be” desin, yanına yanaşan büyülensin! Eski yılda başlayan parti, sabahın ilk ışıklarına dek hız kesmeden devam etsin! Aman mide spazmına dikkat, geri sayım hastanede sona ermesin!

İkizler  

Bu yıl bir değişiklik yap ve telefonunu kapat desek, “imkânsız” mı dersin? Herkes dans pistinde, sohbet derininde, mutluluk içinde geçirirken gecesini, telefona gömülüp gider, kulaklığınla başka hayatların hikayelerinde gezer, story atacağım diye partiye kameradan katılırsan maazallah geri sayımı kaçırır, eski yılda kalırsın! İyisi mi her neredeysen orada kal ve keyfini çıkar!

Yengeç

Miss gibi yemekler yapılmış, en sevilen akrabalar uzunca bir masanın etrafına büyüklü küçüklü sıralanmış, kucaklaşmalar, özlem gidermeler, sevgi gösterileri derken herkes yerini almış, ardından gelenek yerini bulmuş, tombala partisi başlamıştır. Hızla çekirdek çitlerken sohbeti ihmal etmeyen şenlikli bir kalabalığın samimiyetinde, bilmem kaçıncısı düzenlenen geleneksel “yıla merhaba şöleni” böylece tamamlanmıştır.

Aslan   

Günler öncesinden ekibini kuran, şehrin en görkemli mekânında, locadan yerini ayırtan Aslan, partinin en gösterişlisi olmak için hazırlıklarını tamamlamıştır. Kendini baştan aşağı yenileyen, yeni yıla en göz alıcı haliyle girmek isteyen Aslan, harika bir gecede bolca eğlenmiş, geri sayım sırasında en fışkırtılı şampanyasını patlatmış, partinin keyfini çıkarmıştır.

Başak  

Ev partisine; “dağınığını çekemem, gürültüden rahatsız olan komşu istemem” deyip itiraz ettin. Dışarı çıkalım dediler; “kalabalığa hiç gelemem, insanlarla dip dibe olmaya tahammül edemem” dedin, reddettin! Yurt dışına çıkalım tekliflerini zaten elinin tersiyle ittin! Ona ret, buna kıvrık burun derken, yeni yıl partileri planlandı, sona kalanlar dona kaldı! Evde tek başına dördü çekmeye hazırsan; kayııııtttt!

Terazi

Terazi genişçe sosyal çevresinin tümünün tekliflerine uyumla katılmış, çeşit çeşit organizasyonun içinde kendine ayrılan yeri zarifçe kabul etmiştir. Canı sevdiceğinin ne yapacağı hayati önem taşır tabi, yoksa Terazi kimseleri kırmak, reddetmek, nazik davetleri geri çevirmek istemez. Sevgilisi nereye giderse, Terazi de ardından gider! Esasen nerede olduğu da çok fark etmez, Terazi her yerde huzuru bulur, uyumu sağlar!

Akrep  

Yeni yılın ilk dakikalarında yepyeni bir heyecan yaşamak, henüz tatmadığı ve hayal gücünün almadığı bir deneyimle tanışmak ister Akrep! Birbirini hiç tanımayan insanların katıldığı maskeli bir baloda ya da davetlisi sayılı, gizli bir partide heyecan dolu bir yılbaşı gecesi yaşar.

Yay

Yay; bu sene kolunda aşkı, dilinde romantik bir şarkıyla Roma’da da karşılayabilir yeni yılı, gerçek geyikli kızakları görmeye heveslenip, Noel Babanın Köyü’nü görmek için soluğu Finlandiya’da da alabilir. Yay’ın işine hiç belli olmaz, kafasından ne geçtiğine akıl sır ermez! Allah bilir, feneri nerede söndürür!

Oğlak

Oğlak’a kalsa böyle sahte heyecanların, gereksiz tantanaların içinde olup, geri sayım klişelerinin çığlıkları arasında kafasını şişirmez! Yersiz bir samimiyetin ortasında insanlarla laubali olmayı sevmez! Ama Patron’un gözüne batmak, ayrık otu diye anılmak olmaz, böyle bir geceyi mecburen kaçırmaz! Bu yıl da şirket yemeğine katılır, yeni yıla lüzumsuz bir partiyle başlar!

Kova    

Kova’nın yine acayipliği üstündedir. Uzay grisi de hazır moda olmuş, çeker soba bacasından bozma kostümlerini, yapar yine yapacağı en dik marjinalliği, toplar arkadaşlarını da yanına, cümbür cemaat partiye gider! Tabi ki ne fasıl olur gittiği yerde ne pop! Kova tekno partide ilginç danslarıyla yeni yıla “merhaba” der!

Balık    

Tüm teklifleri nasıl savuşturacağını şaşıran, fazla ısrara dayanamayıp bir organizasyona katılmak zorunda kalacağı için ödü patlayan Balık; nihayet herkesi usulünce reddetmiş yalnızlığıyla baş başa kalmıştır. Keşke bir kamera olsa da bu mutluluğu görseniz! Bu arada hepimiz evde tek başına olduğunu düşünürken, o kim bilir hangi fantastik alemde, ne tür bir partide?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.