Yılandan Dost, Bu Burçlardan Sevgili Olmaz! Neden Mi?

Eski sevgilisinden yeni ayrılmış, yıllar geçse de ergenlikten çıkamamış, boya küpüne düşmüş, süsünden püsünden kimliğini kaybetmiş, egosuyla dağladığı gözleriyle kör kemancıya dönmüş, psikopat davranışlarının temeline yalan aşkını oturtmuş insanlara gönlünüzü kaptırıyorsanız, eliniz değmişken yılana sarılıverin! Nasılsa aynı şey! Yok ben dikkati elden bırakmam, ilişkinin böylesine kapı açmam diyorsanız, bizi takip edin! Bu burçlarla sevgili olursanız başınıza gelecekleri açıklıyoruz!

Eski Sevgilisini Ruhuna Kazıyan Yengeç ve Akrep!

Sevgilisinden yeni ayrılmış Yengeç ya da Akrep ile sevgili olup kum torbasına dönme! Yakalayıp vuramadığı eski sevgilisine biriktirdiği kilolarca hıncını çıkaracak yer arayan bu burçlar, yeni aşkına adapte olana kadar eskisinin tozlarını silkmek için ilişkinin beline vurur! Enkazdan henüz çıkabilmiş, ettikleri intikam yeminlerini yürek ateşlerinde hep sıcak tutmuş bu ikili sanmayın ki şu çok acılı ilişkisini kolayca sonlandırıp önüne bakabilir. Son ilişkilerinin üzerinden en az iki yıl geçmeden hafızaları tazelenmez, kalpleri sağlıklı hale gelmez. Acı çeken Yengeç ve Akrep acı çektirmek ister. Eski ilişkisindeki hatalarından ders çıkarmak yerine, sürekli bir işkenceyle içten içe rahatlamak ister. Yengeç ve Akrep’in eski sevgilileri ile kıyaslanmaktan yorulur, değişken ruhlarından sıkılır, acıyan canınızı kurtarmak için yola koyulana kadar bir hayli yıpranırsınız.

Egosu Boyunu Aşan Aslan ve Koç!

İlişkinin iki kişilik olduğunu idrak edemez, aynayla koyun koyuna yaşar, egodan kör olmuş gözleriyle hiç çekilmezler. En iyiyim, en güzelim, en başarılıyım, en çok ben bilirimci tavırlarından boşluk bulup ilişki kuramaz, girdiğiniz her ortamda silinip gitmeye bir süre sonra dayanamazsınız. Ne söylediğinizi duyar ne isteklerinize kulak asar, fedakarlığı boşverin avuç içi kadar mutluluk yaşatmazlar. Bir de üzer fark etmez, kırar aldırış etmezler. Onların işleri, onların hayatları, onların kararları, onların idealleri yaşar, siz ise yaşarken ölmeye doyamazsınız! Bu yüzden bir ömür böyle geçmez diyenler, alıp başını giderken, aşkına yenilenler ömür boyu boyunduruk altında yaşamaya mahkûm olurlar.

Ergenlikten Bir Türlü Çıkamayan Yay ve İkizler!

Saçlarına aklar düşse, beli boynu bükülse, kankalar, moruklar çok gerilerde kalıp şeklen amca, teyzeye de dönüşse değişmeyen, çocuk ruhunu terk etmemeye yeminli olan Yay ile İkizler için hala büyümeleri doğrultusunda umut taşıyorsanız, beliniz koptu bırakın! Sorumluluk alamaz, ergenlikte rastlanan biçimiyle “özgür kız/erkek” tavırlarını bir an olsun elden bırakmazlar! Geleneksel olanı tümüyle reddeder, hür kuş olduklarını gözlere sokmak için de davranışlarını abartırlar. Hele ki ciddi düşünen, aile kurumunu adımlamayı bekleyenler, Yay ve İkizler’den uzak durunuz! İşler ciddiye binince, sevgi imzaya dökülme aşamasına gelince İkizler ve Yay arazi olur, olan sizin hayallerinize olur.

Aşktan Başı Döndüğü Sanılan Balık ve Terazi!

Sevgi kelebeği Terazi ve sonsuz bir aşkla yaşayan Balık varsa karşınızda, sırılsıklam aşık olmadan önce bir daha düşünün! Bu ikili sevmeden yaşayamaz ama kimi sevdiklerine de pek aldırmazlar. Siz birbirinizle vazgeçilmez bir bağ kurduğunuzu düşünürken, onların aklı başka düşe koşar, gözleri daha yakışıklı/güzel olana kayar. Balık düşlerinde birini yaratır, Terazi de yalnız kalmaktan iyidir der yılana bile sarılır. Ne önemi var ki mühim olan sevilmek, beğenilmek, biraz romantizm her şeyi çözer diyen Balık ve Terazi, aşklarını sanılanın aksine pek gel geç yaşar, çabuk kapılır, kolay unuturlar.

Diliyle Can Yakan Kova ve Başak!

Kova’nın ukalalığından yanına yanaşılmaz, Nuh dediği peygamber olmaz, kırk delille savunduğunun yanlışlığı ispatlansa, Kova sözünden dönmez, dili sivridir, hoşsohbetten birinci çıkamıyorsa iğnelerini sokmakta sakınca görmez. Kendi farklılıklarına dil uzatanın canını yakar, kendisi herkesi gönlünce eleştirir. Başak zaten neyi beğenir? Her şeye takacak bir kulp, kıvıracak bir burun muhakkak bulur! Kova ve Başak ile uğraşılmaz, yolun sonu aydınlık sanılıp mücadeleye soyunulmaz. Hep haklı olmak ister, hiçbir şeyi beğenmez, sürekli insana kendini eksik hissettirirler. Toplum yararına işler yaparken, ilişkilerinden elde edecekleri faydayı tümüyle göz ardı eder, sevgi, aşk, romantizm, bağlılık… böyle şeylere güler geçerler.

Cebindeki Akrep’le Aşk Yaşayan Oğlak ve Boğa!

Tutumluluk kisvesi altında sinekten yağ çıkaran, elini cebine atmaktansa kendini uçurumdan atmayı göze alan, elinde hesap makinesiyle yaşayan bir sevgilidense, yok yoksul bir ilişkide kazandığınız ilk parayı keyfinize basın, gücünüz yettiğince harcayın! Romantik bir yemek organize eder, mumlar, ipek masa örtüleri, çeşit çeşit mezeler, ışıl ışıl kadehlerle donattığınız sofraya konuk olan sevgilinizden harika övgüler beklersiniz ama karşılaştığınız şey bir hüsran olabilir. “Bu kadar muma ne gerek vardı, bıçaklar gümüş olmasaydı ne vardı, masa örtüsünün ipek olmasının kime ne faydası vardı, iki gönül bir olunca seyran olan samanlıklar nerede kaldı?” sorularıyla sıkça karşılaşır, kuruşu kuruşuna hesaplanan bir hayatta daralır, bunalırsınız! İyisi mi eli bol olmayana yaklaşmayın.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.