Yere Bakan Yürek Yakan Burçlar!

Boşuna demiyorlar, “Asıl sessiz görünenden korkmak lazım” diye. Başkaları aşk hayatını milletin önüne çarşaf çarşaf serip uzun uzun konuşulurken, kimileri de sessiz sessiz saman altından su yürütüyor. Başkaları yapsa yeri yerinden oynatacak skandallara karışsalar bile kimselerin ruhu duymuyor. Haliyle de atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Sonra gelsin “Aman ne efendi çocuk” şeklinde başlayan cümleler, gitsin “Bak, nasıl işinde gücünde biri” diye örnek gösterilmeler… Bir şey söyleyelim mi? Yemezler! İçlerini biliyoruz, içlerini. Yere bakan yürek yakan cinsten 4 burç aşağıdaki gibi.

Kusurlarını Sessizliğiyle Örtbas Eden Boğa

Şöyle ağır başlılar, böyle efendiler… Ne zaman Boğalardan söz açılsa, birileri saymaya başlar illa. Yanlış değil tabii, sadece eksik bilgi. Sessiz ve temkinli halleri, bir bakıma arka planda çevirdikleri işlerin önüne çekilmiş kalın bir perde gibi. Sessizlikleri dolayısıyla kimseler onlara kötü bir şey kondurmaz, temkinli halleriyle de ipliğini kolay kolay pazara çıkarmaz. Hal böyle olunca ne yaparlarsa yapsınlar, herkesin gözünde pirüpak insanlar olarak kalırlar.

Oyunu Kuralına Göre Oynayan Yengeç

Yengeçler, skandallarla dolu dedikodu seanslarının müdavimlerinden biri. Kim kiminle nerede hepsini ezbere bilir. İnsanların kendilerini ele verdiği noktalar konusunda uzmanlaşması, bir bakıma kendi işini de kolaylaştırıyor tabii. Herkesin zihninde iyi aile çocuğu olarak işlenmişken, dolambaçlı yollardan her istediğini elde edebilir. Gerek duygusal oyunlarla gerekse sarsılmaz imajıyla.

Saman Altından Su Yürüten Akrep  

Akrepler az anasının gözü değil. Manipülasyon tekniklerinde ustalıkları ve stratejik yetenekleri en önemli özellikleriyken daha azı beklenir mi? “İnsanı suya götürür, susuz getirir” yaftasının üzerlerine yapışması bundan. İnsanların ağzını açık bırakacak türde şeyler yaşasa bile kimsenin ruhu duymaz. Hoş, duysa ne olur? Kaostan beslenen biri için kriz yönetimi ne ki? Altından girip, üstünden çıkar, bir şekilde kendini aklamayı becerir.

Masumiyet Maskesi Ardına Gizlenen Balık

Balıklar oldum olası duygusal, fedakar, naif ve masumiyet timsali kimseler. Kim onlardan bir kötülük bekleyebilir ki? İşte en büyük silahları! İnsanların zihinlerine kazınmış bu imajları, ne yaparlarsa yapsınlar adlarını temize çıkaracaklarının bir kanıtı. İşin garibi, Balıkların da yaptıklarında herhangi bir fesatlık bulmaması. Ne yapmışlarsa hep çok sevmekten, iyi niyetlerinden(!).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.