Yeniden Dünyaya Gelseler Yayların Doğmak İsteyecekleri Ülkeler

Neşeli ve hayat dolu özellikleriyle bildiğimiz Yay burçları farklı coğrafyaları keşfetmeyi çok severler. Gezdikleri ülkelerden bazıları vardır ki onların yaşam biçimiyle birebir örtüşen niteliklere sahiptir. Bu coğrafyalarda doğmuş olmayı, oralara ait olmayı dilerler. İşte Yay burçlarının bir daha dünyaya gelse doğmak isteyeceği ülkeler:

İtalya

En popüler Akdeniz ülkelerinden biri olan İtalya; güneşli iklimi, sempatik insanları ve tarihi dokusuyla Yay burçlarının kesinlikle doğmak isteyeceği bir ülke. Türklerle kültür olarak benzeşen İtalyanlar, sohbet etmeye bayılırlar ve her konuya uzun uzun yorum yaparlar. Yay burçları gibi sıcakkanlı yapılarıyla insanlarla çabucak kaynaşır, onlarla uzun süredir tanışıyor gibi samimi davranırlar. Hayatın kısa olduğunu bilerek her günün tadını çıkarırlar. Yemek yapmaktan, gezmekten, iletişim kurmaktan, gülmekten zevk alırlar. Kısaca Yaylar bu ülkenin insanlarıyla iyi anlaşırlar.

Tarihi yapıların bol olduğu İtalya’da, Roma, Venedik, Pompei, Palermo, Napoli, Pisa şehirleri ve Aşk Çeşmesi, Kolezyum gibi yapılar ünlüdür. Kültür turizmine meraklı Yaylar böyle bir ülkede bulunduklarında kendini oldukça şanslı hisseder ve sıkılmadan bu tarihi şehirleri defalarca gezerler. Yaşadığı ülkenin Antik Roma kalıntıları üzerine kurulduğu fikri bile onları oldukça mutlu eder.

Yunanistan

En yakın komşularımızdan olan Yunanistan dünyanın en eski medeniyetlerinden biridir. Eski Yunan ve Roma İmparatorluğu’nun toprakları olan bu büyülü ülke mimari, askerlik, felsefe, hukuk, sanat anlamında Dünya mirasına çok şey katmıştır. Yunanistan tarihi eserlere ilgi duyan Yay burçlarının doğmuş olmaktan gurur duyacakları bir ülke niteliği taşır. Mitolojik heykelleri ve eski Yunan mimarisinin yapıları sokakları adeta bir sanat galerisine dönüştürmektedir. Batı Anadolu’dakine benzeyen anıt binalar insanı kendini mistik bir ortamda gibi hissettirebilir.

Yay burçları için bu ülkede yapılacak o kadar güzel aktivite var ki. Yaz aylarında Türklerin de yoğun olarak geldiği Yunan adalarında tatil yapabilirler. Zeytinyağı ağırlıklı hafif ve lezzetli yemekleri tadarken, denizin ve güneşin tarihle bütünleştiği plajlarda doğanın tadını çıkarıp yüzerler. Gezmek istediklerinde çok sayıda tarihi şehrin müzelerini gezebilir, geçmiş yaşamların gizeminin izini sürebilirler.

Fransa

Medeniyetin beşiği diyebileceğimiz ülkelerden biri olan Fransa, Yay burçlarının severek yaşayabileceği başka bir coğrafya. Fransız İhtilali ile birlikte diğer ülkelere hukuk, demokrasi ve bağımsızlık konusunda ilham veren tarihi, burayı tüm dünyanın gözünde özel kılıyor. Aynı şekilde Yay burçlarının özgürlüğüne düşkün ruhunu da cezbediyor. İleri görüşlü ve modern bakış açılarıyla Yayların tabiatı, yüzü batıya dönük ülkelerin yaşam koşullarıyla daha çok örtüşüyor. Yay, kalıplara sıkıştırılmayı sevmediği için Fransa’nın hoşgörülü, esnek ve entelektüel mozaiğinde kendini buluyor.  Modern sanat müzeleri, birbirinden güzel kafeleri, festivalleri, asırlık geçmişi olan şehirleri ile insanın buram buram Avrupa havası alacakları bir ülke niteliği taşıyor.

Brezilya


Dünyanın en renkli kültürlerinden birine ev sahipliği yapan Brezilya, Yay burçlarının sıkılmaya fırsat bulamayacağı ülkeler arasında ilk sıralarda geliyor. Canlılığı ve renkliliği sokaklarına bile yansıyan bu toprakların insanları sempatikliği ile biliniyor. Dans kültürü ile öne çıkan ülkede her sene Rio Karnavalı düzenleniyor. Dünyanın dört bir tarafından turistlerin geldiği etkinliğe yerli halk da büyük katılım gösteriyor. Kendine has tasarlanan kostümler ve maketlerin boy gösterdiği karnaval, Yay burçlarının kanını kaynatacak cinsten. Ayrıca eşsiz sahillerinde güneşlenen, dalgalarda sörf yapan ve sokaklarda müzik yapan insanların mozaiğiyle insanın huzur duyacağı bir coğrafya burası.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.