Yeni Evli Ünlüler Ve Düğünlerinin Burçlarıyla Uyumu

Yaz ayları biterken ünlüler camiasında da büyük bir hareketliliğe tanık olduk. Yerli ve yabancı isimlerden bazıları dünya evine girdi. Birbirinden farklı konseptlerde organize edilen düğünlerde ünlülerin burçlarını ele veren zevklerini görme fırsatı yakaladık. Sosyal medyada ve basında da oldukça ilgi gören düğünler; kostümleri, dekorasyonları, davetlileri, mekanları ve şovları ile çok konuşuldu. Dilerseniz, yeni evlenen ünlülere ve bu mutlu gecelerinin burçlarıyla uyumlarına bir göz atalım.

Mert Fırat

Yakın zamanda İdil Fırat’la yaşamını birleştiren yakışıklı oyuncu Mert Fırat’ın düğününden önce eşinin kına gecesi çok konuşulmuştu. Cemiyet ve sanat dünyasından iki insan yaşamını birleştirince magazin gündeminde kazan çok fazla kaynıyor. Düğünün detaylarına girmeden önce Mert Fırat ve eşinin burç özelliklerini inceleyelim. Oğlak burcu olan oyuncunun evlilik konusunda bir mantık insanı olduğunu belirtelim. Eş adayında saygınlık, kültürel ve sosyal uyum gibi beklentileri olan Oğlaklar, evliliği hafife almaz ve büyük bir sorumluluk olarak görürler.

Giyimine özen gösteren bir burcun mensubu olarak Mert Fırat bir hayli şık ve modern bir damatlık giymişti. Neşeli ve coşkulu gelin İdil Hanım ise Koç burcunun hevesiyle oldukça eğlenceli bir kına gecesi düzenlemişti. Organizasyon şirketi gece için otantik bir şov düzenlemiş, gelin hanım salona görevlilerin omzunda getirilmişti. Kına gecesinin aksine daha geleneksel bir havada gerçekleşen düğün ise her iki burcun zevklerinin harmanlandığı eğlenceli, çalgılı çengili, mutlu bir etkinliğe sahne oldu.

Chiara Ferragni

Dünyanın en fazla kazanan blogger’ı olduğu söylenen İtalyan model Chiara Ferragni, çocuğunun babası DJ Fedez ile yaşamını birleştirdi. Sosyal medyada fazlaca yer bulan düğün, ihtişamıyla göz kamaştırdı. Boğa burcu olan Ferragni, düğününde lüks ve gösteriş adına hiçbir ayrıntıyı atlamadı. Terazi burcu olan eşiyle ruh olarak muhteşem bir uyum yakaladı. Her ikisi de sanatsal ve zarif zevklerini törenin süslemelerine de yansıttılar. Boğa burcunun doğaya düşkünlüğünden olsa gerek kır düğünü tercih etmişlerdi.

Tören botanik bahçesini andıran, çok sayıda çiçekle süslenen bir mekânda gerçekleştirildi. Yerlere kadar uzanan kabarık ve üstü dantelli bir gelinlik giyen ünlü blogger’dan açıkçası daha stil bir gelinlik bekliyorduk. Nedimelerin pembe elbise giydiği düğünde Ferragni, akşam saatlerinde askılı ve üzeri renkli desenli ikinci bir gelinlik giydi. Tavanların neredeyse binlerce adet ışıkla aydınlatıldığı mekânda yıldızlar yeryüzüne inmiş gibi bir ambiyans yakalanmıştı.

Vincent Cassel

Döneminin en güzel aktrislerinden İtalyan oyuncu Monica Belluci’nin eski eşi Vincent Cassel ikinci kez evlendi. Kendisinden 30 yaş genç manken Tina Kunakey ile Fransa’da yaşamını birleştiren aktör, bir Yay burcu ünlüsü. Mütevazı ama renkli bir düğünle evlenen Cassel, burcunun yüksek enerjisini törene yansıttı. Damatlık olarak kravatsız, beyaz bir takım seçen ünlü aktör; yaşıtlarına göre oldukça fit görünüyordu. Koç burcu gelin ise rahatlığı tercih ederek kabarık saçlarına duvak takmadı ve makyaj olarak da sade tonları tercih etti. Askısız, üst kısmı dar olan gelinliğin etek bölümü kabarık, dantel kumaştan tasarlanmıştı. Burçlarına paralel olarak inanılmaz bir pozitif bir enerji saçan çift, Fransız mimarisini yansıtan mekânda, etnik ve egzotik bir düğün organize etti.

Hayko Cepkin

Rock müziğin tatlı deli kişiliği 40 yaşındaki Hayko Cepkin de artık zamanı diyerek sürpriz nikahla dünya evine girmiş. Balık burcunun sanatçı kişiliğini ve marjinalliğini yansıtan Cepkin’in hayat arkadaşı 15 yıldır birlikte olduğu Aslı Kula. Kuşadası’nda gerçekleşen düğünde abartıdan ve şatafattan kaçınılmış. Gelin hanım duvak yerine mini bir nostaljik süs şapkası takmayı tercih etmiş. Omzu açık gelinliğe yer yer siyah danteller yerleştirilmiş. Buket yerine mini kumaş çanta kullanan Aslı Kula mütevazı ve abartıdan uzak bir kombin seçmiş. Hayko Cepkin ise takım elbise ve kravattan oluşan damatlığını her zaman kullandığı sakal stiliyle tamamlamış. Neşeli ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken çiftin düğün boyunca çok eğlendikleri gözlerinden okunuyor. Birlikteliklerini düğünle taçlandıran Cepkin ve Kula; davranışları, zevkleri ve yaşam tarzlarıyla birbirlerinin ruh eşi olarak hayatlarını birleştirmişler.

Bengü

Popüler müziğin güçlü seslerinden Bengü, yıllardır gönlüne uygun aradığı eş adayına artık kavuşmuş. İş adamı Selim Selimoğlu ile evlenen şarkıcı; nişan, kına ve düğünden oluşan hiçbir etkinliği es geçmedi. Koç burcunun pozitifliği yüzünden okunan Bengü, kına ve nişan giysilerini özenle seçti. Gelinlik stili sürpriz olmayıp omuzları düşük, hafif kabarık ve üzeri incili-dantelli bir model tercih etmiş. Topuz yaptığı saçlarına klasik tarz bir duvak ve taç yaptırmış. Buketinde renkli çiçekler yerine beyaz gül görmek biraz şaşırtıcı olmuş.

Sade bir makyaj tercih eden Bengü, düğün boyunca gülümsemesini eksik etmedi. Koç burçlarının abartıyı sevmediğini ve rahatlığa önem verdiğini biliyoruz ancak hevesli yapıları sebebiyle emek vererek, iyi organize edilmiş bir düğün planlarlar. Bengü’nün davul-zurna, halay, Ankara havası gibi klasik bir tören formatında gerçekleşen düğüne ünlüler de yakın ilgi gösterdi. Kenan Doğulu, Beren Saat, Serdar Ortaç, Murat Yıldırım, Çağla Şikel gecenin davetlileri arasındaydı.

Müjgan Ferhan Şensoy

Listemizin bir diğer evlenen ünlüsü ise Derya Baykal-Ferhan Şensoy çiftinin büyük kızları, oyuncu Müjgan Ferhan Şensoy. Müzik direktörü Cem Öğet ile dünya evine giren oyuncu, ailede en az göz önünde olan isim. Magazin dünyasından uzak duran Kova burcu insanı Şensoy dizi ve filmlerde rol alıyor.  Burcunun sıra dışı tarzını sezdiren oyuncunun gelinliği gayet stil ve şıktı. V yakalı dantel ağırlıklı gelinliğin etek kısmı, üst üste binmiş katlardan oluşuyor. Saçlarını gülkurusu bir çiçek tokasıyla topuz yaptırmış. Modern ama sade bir kır düğünü konsepti olan düğünde bahçe fenerleri dekoratif amaçlı köşelere yerleştirilmiş. Çok sayıda ünlü davetli katıldığı törende Bergüzar Korel, Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Ezgi Eyüboğlu, Hatice Şendil, Burak Sağyaşar, Oğulcan Engin ve Cahit Berkay hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.