Yengeç Kadını ve Yay Erkeği İlişkisinde Öne Çıkan 5 Şey!

Duygusal Yengeç kadını ailesine ve geleneklerine çok bağlıdır. Aşırı hassas olduğundan dolayı kalbi çok kolay kırılabilir. Maceraperest Yay erkeği ise özgürlüğüne düşkündür. Bağlanmaktan çok korkan ve bu yüzden uzun vadeli ilişkilerden kaçmayı tercih eden Yay erkeği, bazen düşüncesizce hareket edebilir. Genel özelliklerine bakıldığında, su grubu burcu olan Yengeç kadını ile ateş grubu burcu olan Yay erkeğinin anlaşmakta zorlanabileceklerini söyleyebiliriz. İşte 5 maddede Yengeç kadını ile Yay erkeği ilişkisinde dikkat çeken noktalar…

Yay Erkeğinin Dobralığı Yengeç Kadınını Ağlatabilir

Yay erkeği çok dobradır. Her konuda açık sözlü hatta bazen düşüncesizce davranabilir. Yengeç kadını ise aşırı hassastır, her türlü sözden çabuk alınabilir. Yay erkeği istemeden de olsa duygusal Yengeç kadının kalbini kırıp onu ağlatabilir. Bu noktada iki burcun ilişkisi biraz zorlayıcı olabilir, ancak Yay erkeği iyimser ve hoşgörülü yapısıyla Yengeç kadınının gönlünü alabilir.

Enerjik Yay Erkeği, Yengeç Kadınının Kalbini Fethedebilir

Yay erkeği girişken ve enerjiktir. Bu özellikleriyle, içe dönük Yengeç kadınını kendine aşık edebilir. Yay’ın dışa dönük, coşkulu, hevesli, farklı kültürlere meraklı ve inançlı yapısı, Yengeç kadınına ilginç gelebilir ve onun biraz daha dışa dönük ve sosyal olmasını sağlayabilir. Yengeç kadını ise yüksek hayal gücü ve hoşgörüsü ile Yay erkeğini etkileyebilir.

Geleneksel Yengeç Kadını, Özgür Yay Erkeği İle Çatışabilir

Yengeç kadınının en belirgin özelliklerinden biri geleneksel ruhu ve anaçlığıdır. Ailesine düşkün, sevdiklerini koruyup kollayan bir kişiliğe sahip Yengeç kadını, özgürlüğüne düşkün ve bağlılıktan kaçan Yay erkeği ile ortak bir zeminde buluşmakta zorlanabilir. Zira Yengeç kadınının yaşam amaçlarının başında evlenip yuva kurmak varken, Yay erkeği özgürlüğüne düşkündür ve bağlılıktan kaçar. Uzun vadeli bir ilişki ya da evlilik Yay erkeğinin doğasına pek uygun olmayabilir. Bu konuda iki burcun zıtlaşma yaşaması kaçınılmazdır diyebiliriz.

Yengeç Kadınının Sakinliği, Yay Erkeğini Etkileyebilir

Yengeç kadını sakin, anlayışlı, empatik ve duyarlı bir karaktere sahiptir. Bu özellikleri ile Yay erkeğinin dikkatini çekebilir. Hatta uysal ve şefkatli yapısı ile Yay erkeğini mutlu ve uzun soluklu bir ilişkiye bile ikna edebilir. Empati yeteneği yüksek olan Yengeç kadını, Yay erkeğinin davranışlarını anlayışla karşılayabilir. Bu durum da Yay erkeğini etkileyebilir. İki burcun ilişkisi zorlu olsa da yüksek empati seviyeleri ile bir bağ kurmayı başarabilirler.

Yay Erkeğinin Maceraperestliği,Yengeç Kadınını Şaşırtabilir

Yengeç kadını risk almayı sevmez ve adımlarını dikkatli atar. Vatansever ve ailesine bağlı bu kadın için düzenini korumak önemlidir. Bu noktada özgürlüğüne düşkün ve fazla risk alan Yay erkeği, Yengeç kadınını şaşırtabilir. Yay erkeğinin farklı kültürlere meraklı ve keşfetmeyi seven karakteri, Yengeç kadınının ilgisini çekebilir. Yengeç kadınının baskı yapmaması, Yay erkeğinin ise anlayışlı olmasıyla ilişkilerinde dengeyi koruyabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.