Yengeç Kadını Aşık Olursa!

Yaşım daha genç gönlüm eğlensin, vakti gelince nasılsa düğünümde yedi düvel eğlenir, ömrüm bir imzayla sonlanır, demez! Yengeç oldu olası sadık, doğuştan aşka tutkun, evlilik müessesine karşı hep mesafesizdir! Aşık olursa damarlarında dişilik akar, alt kimliğinde sakladığı “ana” gün yüzüne çıkar! Derhal evlat hayaliyle yanar, sevdiğinin köşe koltuğuna evde yer açar!

Nüfusunu Üstünü, İkametini Ailesinin Yanına Alır!

Madem artık aşk bacayı sardı, gönül alev aldı, “Daha neyi bekleyeceğiz?” der, en yakın muhtarlığa gidip eş durumundan transfer ister, ilk fırsatta sevgiliyi sülalesinin ortasına atar! Yengeç sularında sevgi, aileden biri olmayı, sade bir çiçek, şık bir çikolatayla tüm akrabaların onayını almayı gerektirir! Görev tamamlanıp, günlük misafirlik sayısı tutturulunca, isterlerse baş başa kalıp, gün batımını seyredebilirler!

Minnoş Kedicik, Oldu mu Sana Vahşi Bir Kaplan!

Sevdiğini korur, şimdiye dek görülmemiş tırnaklarını çıkarır, tehlike kokusu aldığında en ürkütücü bakışını takınır! Sevdiği tehdit altında olursa, öyle ne desen alınır, çabuk kırılır hallerini bir kenara bırakır, göz pınarlarını ücretsiz izine çıkarır, yanmaz yıkılmaz bir kadına dönüşür, mutluluğunda gözü olanın aklını alır! Bir de yatak odasından seyran yaratır!

Kıskanır Sevdiğini, Kıskanır Kendinden!

Sevgisinin boyutunu kıskançlığının şiddetiyle tarif eder! Aşkı ne kadar çağlarsa, kıskançlığının boyutu o kadar artar! Bileklerini kelepçeleyip, boynuna tasmalar takmaz! Bakışlarına at gözlükleri takıp, gözlerini bir kendine esir etmez! Tatlı tatlı kıskanır, aşkını nazına konumlandırır, sevgilisinin minik kediciği olur en çok onu sevsin ister! koca yürekli fedakar Yengeç, sevginin büyüğünü de hak eder!

Misafir Ol Gel Bana Börekler Açayım Sana!

Sıcacık sevgili ocağını sonuna dek açar, sevdiğini yumoş battaniyelere sarar! Sıcak su vanalarını, doğalgazın derecesini maksimuma dayar! Takar cicili önlüğüne, girer maharetli mutfağına! Sevgisini kattığı yemekleriyle sevgilisinin hem karnını doyurur, hem gözünü, kalbini! Yengeç, sevdiği kişiyi mutlu etmenin yolunu bulur, elinden gelenin fazlasını yapar!

Gelinlik Provasına Koşar, Çocuğuna İsim Arar!

Ailesiyle tanıştırdı, marifetlerini elini korkak alıştırmadan önüne serdi, tüm vaadlerini yoluna dizdi, gelecek günlerin mutluluk garantisini bugünden verdi, sıradaki? Tabi ki yakın arkadaşların katılımıyla gerçekleşen gelinlik seçmeleri, hayalini kurduğu mobilyalardan derlediği dekorasyon önerileri! Çocuğunun ilk ismi belli, yeni etkinlik; ikinci isim oylamaları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.