Yengeç Erkeğini Etkilemenin 7 Altın Kuralı

Güzel bir kadınsan, şefkatle bakan gözlerin, hafif uyarıcı sözlerin varsa, yol kenarındaki yavru kediciği kendine dert edecek kadar duyarlı, sık sık telefonlarını anneciğim diye açan hayırlı bir evlatsan, tebrikler Yengeç erkeğinin gözü gözünde, aklı dizlerinin dibinde. Asıl mesele şimdi başlıyor! İlk intibaya itibar eden Yengeç erkeği, zamanla aşık olur! Gireceğin onlarca duygu sınavında seni bekleyen kalabalık akraba jürisine hazırsan başlıyoruz.

Tanımadan Sana Uyku Yok!

Önce doğru sohbet zeminini getir, uzun günler yanında olmasını istiyorsan, doğumundan bugüne dek tüm öyküsünü yala yut, ezber et! Sadece dinleme, hikâyenin içindeki ürün yerleştirmeleri dikkatle takip et, doğru mesajları al, vakti geldiğinde ihtiyacı kadar vermek üzere, günlük hafızanda beklet. Hoşlanmadığı şeyleri kara kutulara kitle, sevdiklerini elinin altında istifle. Zamanı gelince bağlılık olarak geri dönecekler, demedi deme!

Evine Olan Sevgisine Ortak Ol!

En güvenli alanı, biricik canı yuvası evine davet ettiyse seni, kaderin hikmetinden sual olunmaz bu çocuk seni sevdi. Yatak odası, mutfak, salon diye işlevlerine göre odaları kayırmaz Yengeç, her yeri mahremdir, tüm evi çok özel. Nerede olduğunun kıymetini bil! Doğru gözlem yap, saygı duyduğu alanlarının yanından geçerken muhakkak hikâyesine kulak kabart, Yengeç’i evinde tanı. Dokunulmazlığı olan bu alanda bu güzel insanın saygıyla tadını çıkar.

Önce Hayat Arkadaşı Ol!

Yengeç arkadaşlarını, ailesini, ilişkisini birbirine sıkı sıkıya organik iplerle bağlar, onunla ilişkide olmak demek hayatına ortak olduğun arkadaşı olman, sonsuz yardım talebini merhabanla göndermen, sığınağında kendine yer açman demek. Tüm şefkatini eşit oranda dağıtır Yengeç sevdiklerine. Onun sevdiği olmak, koryucu kanatlarının altında yerini almak ve devamlı olmak dünyanın en zor şeyi olmasa da kolay değildir. Hassasiyetlerine duyarlı bir arkadaş, en iyi sevgilidir.

Nazik Ve Kırılgan Ol!

Maddesel tüm duyumlarını çıkarmış, hepsinin yerine duygularını yaymış, bir güzel rahat etmiştir Yengeç. Duygularının sesine kulak veren birine, fizik bilginle ulaşamayacağın malum! Onun hassasiyet gösterdiği olaylara tepkisel yaklaşıyor, şefkat yerine öfke, sevgi yerine tutku beslersen ilişkinin çok geçmeden kırmızı alarm verir. Kocaman kucaklarca sarılarak sevilmek, yumuşacık öpülmek ister.

Kontrolü Tamamen Kaybetme!

Sudan nem kapan, ne dersen alınan halleriyle henüz karşılaşmadıysan şanslısın. Onun duyguları en kıymetli, tümü saygıdeğer, hepsi en gerçek dersen fazla abartıp yanılırsın. Zaman zaman dengesi şaşan Yengeç, abartılı duygu dönemlerinde geçiştirilmek, toparlanmak, sevdiği tarafından silkelenmek de isteyebilir. Sabahlara kadar onunla ağlaman yerine, kimi zaman güldürmeni yeğler.

Kalbiyle Annesinin Mutfağı Arasında Gezin!

Tuzunun oranı, baharatının gramı çoktan damağına yerleşmiş, leziz anne yemeklerini tez elden öğren, dua et elinin lezzeti olsun da, ellerin onu ballı lokmalarla doyursun. Mutfakla hiç aram yok, yemek değil mi, söyleriz bir tost hepsinin sonunda karnımız doyuyor ne olsa, kafasındaysan çık oradan mutfağa gel. Müstakbel kayınvalidenin söyleyecekleri var. Pilavların onun gibi tane tane olmasın diye elinden geleni yapacak. Biricik oğlunu elkızı mı doyursun?

Ailesiyle Güvenini Kazan!

Yengeç güvensiz kalırsa, evsiz, annesiz, babasız kalır. Kendini doğru sığınakta, tehlikeden uzak hissetmesi ve sevdiklerine yanında yer açması, onu sonsuza kadar huzur içinde yaşatmaya yetecek kadar kıymetlidir. Kişisel olarak dürüstlüğün, vicdanın, merhametin, sağduyun ile güvenini kazanmanın ardından, akrabalarının en tatlı gelinleri statüsüne çabucak yükselmeli, Yengeç’in kalbinde kısa yoldan taht kurmalısın.

Son söz; harika bir gelin olduğuna önce kayınvalideni ikna et!

Bir Yorum Bırakın
  1. okuduklarımdan hem etkilendim hemde biraz gözüm korkmadı değil. ben akrep burcuyum. evet çoğu yerde bayaa uyumlu olunduğu yazıyor ama bazı özellikleri cidden gözümü korkutuyor. ben aşırı kıskancım ve o bu durumdan mutlu olacakmış ok. ama annesine aşırı bağımlılığı , eve aşırı bağlı olması yani ne bileyim ok evine tabikide bağlı olsunda gezmeyide sevsin yeri gelince. ben birsüre evde kalırsam bunalıyorum çatlıyorum. vee neden çook alıngan? alınganlıktan aşırı gıcık alırım. napıcam ben bu yengeçle?

    • Sevdiğiniz insanı olduğu gibi kabul edemiyorsanız ilişkinizi tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Her gülün dikeni, her baharatın fazlası acıdır…

  2. Seviyosan oyle kabul edeceksin’le sevdigin insanin sevmedigin bir suru huyuna katlanmak zorunda kalmayi bir tutmayin.Bu katlana insani yorar bitkin bir hale getirir.Aşkta imi tarafta hem almali hem vermelidir yengec burcu iliskide belli bi yerden sonra cok bencillesir.Surekli sizden biseyler bekler.Ama saglikli bi iliskide iki tarafta katlanabildigine katlanmali katlanamadiginida duzgun bir sekilde konusarak ona anlatmalidir.Yengec burcunun herseyine katlanirsam o zaman hep veren ben olmaz miyim.O zaman kendimden vermis olurum sevgimden degil.Bu huyunu sevmiyorum bu davranisini sevmiyorum lutfen bunu duzelt demekte gerekir.Ornegin annesi tembel tembel yetistirmiş hic sorumluluk almiyo boyle erkek olur mu.O zaman “aaa tamam sen annene cok bahlisin ve o seni boyle yetistirdiyse boyle kalmalisin” mi denilecek yani.Ondan sonra evin erkegi sen ol cocuklarin babasi sen ol.O lafasina gore yatsin kalksin gezsin tozsun butun sorumlulukta senin ustune olsun.Kusura bakmayinda boyle iliski adami s*ker.Yengec burcunun burnunu sürtebildigin kadar sürteceksin yoksa ona merhamet gosterip iyi davranirsan o seni uzer.Yengec erkegi boyle aci ama gercek.

  3. Yengeç erkeğinin her şeyi iyi hoş da alınganlığı, pasifligi, aile ve özelllikle anneye düşkünlüğü bazen hiç çekilmiyor. yine de vazgeçilmez oluyorlar güçlü sevgisi, koruyup kollayan sahip çıkan kişiliği, sevecenliği ve merhameti de her şeye değer doğrusu. Ben bir kova olarak yengeçle değerlerimiz ters düşse de yine iyi anlaşıyoruz ve ben onu her haliyle çok seviyorum ve kabul ediyorum. 😊

  4. Bırakın sevmesini değer verip vermediğini bile anlamıyorum çoğu zaman. Oyun içinde oyun. Bir türlü çözemedim.

  5. Yengeç erkeğine hiç bulaşmayın derim..Gereksiz alınganlıkları,ikiyüzlülükleri,sabırsızlıkları, asla mantıklı ve olgun olmayısları…Sizi rezil eder sokakta, ömrünüzü yer evde mıy mıy mıy.. Üstüne bir de aldatır beş para etmez bir kadınla..Yengeç pişmanlıktır..

  6. ben akrep burcuyum ve onu olduğu gibi severim o olmadan ölürüm ben evimden ayrılamam zaten annesi de zaten çok seviyo hamarat kızım deyip duruyo… 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir