Yengeç Burcunun Olmazsa Olmazları!

Yengeç, üstünde geçmişinin sorumlulukları, aklında yarınları varken sevgi dolu yüreği ile bugününü yapar. Tüm yaşamını “Ait olmak” arzusu üzerine kurar! Olmazsa olmazları da yine korunaklı bir yaşamın içinde özenle yerini alır! Peki nedir Yengeç yaşantısında mutlaka rastlananlar?

Yanında Yöresinde Ailesi Olmalı!

Yengeç varlık sebebi olan ailesinin yaşamsal öneminin farkında ve sorumluluklarının bilincindedir. Şefkatli ve merhametlidir Yengeç. Ailesinin evladı, dedesinin torunu, abilerinin can kardeşi olmadan, kısacası bağsız yaşayamaz! Yengeç yaşamında bir ağaç gibi, rüzgardan korunmalı, sulanıp büyütülmeli, ait olduğu toprağı bilmeli. Annesi onu dünyaya getiren kutsal kadın, büyükannesi geçmişin bilgisini bugünlere taşıyan köklü çınar, kan bağı olan herkes yamacında yaşayıp ona daima destek olmalı. Uzun masalar boyunca dizilmiş geniş ve mutlu bir ailenin, aynı çatı altında toplanan huzurlu bir fertlerinden biridir Yengeç.

Duygusal Güvenlik!

Yengeç’in her şeyden önce bir yere, bir kimseye, toprak parçasına ait olma isteği vardır. Evini sıkça taşıyıp tanımadığı enerji alanlarına destursuz girmek, yabancı çevrelerde yaşamaktan hoşlanmaz. Sevdikleri, acil durumlarda derhal ulaşabileceği yakınlıkta olmalıdır. Yengeç’lerin gurbette soluk alabilmeleri, ülkeleri dışında rahatça yaşayabilmeleri de oldukça güçtür. Vatanperver ve yurtseverdir Yengeç, toprağını kolayca terk edemez. Sıcacık yuvası; aile ilişkilerin en büyük destekçisi ve yaşamın tüm zorluklarına karşı korunaklı bir bölgedir Yengeç için! Mahrem alanıdır bir de önüne gelen giremez, otel olarak kullanılamaz. Orada bir ailenin sevgiyle var olduğunu bilincini taşır. Yengeç gelenekseldir, marjinal olanın risk taşıdığının farkında, güvenli alanının rahatlığında yaşar.

Coşkuyla Sevip Sevileceği Ömürlük Bir İlişki!

Zodyak’ın en çeşitli duygularının sahibidir Yengeç. Sevmeyi, şefkati, merhameti, aşkı bilir ve derinlemesine yaşar. Nasıl ki sınırsız bir sevgi veriyorsa sevdiceğine aynı büyük yüreği ondan da bekler. Kocaman kanatlarla kuşatılmak, hep yanı başında güvenilir bir omuz bulmak, ondan bir çocuk yapıp dünyaya kök salmak ister Yengeç. Heyecanlarına kapılıp, günübirlik ilişkiler yaşayan, yarınlar uzak deyip bugünü yaşaya bakmaz! Önü bulutsuz, sissiz, pussuz apaçık bir sevgi ilişkisine sonsuza dek bağlanmak ister.

Anıları Olmadan Asla!

Dünyaya bugün gelmiş gibi yaşayamaz Yengeç, sanki geçmişten uzanan bir bağla yaşama ve ailesine sıkı sıkıya bağlıdır. Yaşadığı her an çok kıymetli ve geleceğinin mimarıdır. Günü birlik yaşayıp, geçmişini unutmaz Yengeç. Tüm kişisel tarihi zihninde capcanlı durur. Hem romantik hem nostaljiktir! Bayılır babaannesinden kalma dantel yakaya, dedesinin antika fularına! Bir de nostaljiktir tabi, gramofonun sesi en çok onun kulaklarına fısıldar ve Yengeç’in zihninde bir dönem filmi başlar! Yaşam bir tam ve bütündür, öncesi, şimdi ve sonrası! Yengeç bu bağlantıyı bir an olsun kaybetmez. Yeni kökler salar ve var olan köklerine bağlı yaşar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.