Yengeç Burcunun İzlemesi Gereken 10 Film

Vatansever damarları yüksek, şefkatli Yengeç burçları çok yönlü duygularıyla korkudan komediye, dramadan animasyona pek çok filmi kolaylıkla beğenebilir. Biz de oturduk düşündük taşındık Yengeç burçlarına özel olarak dersimizi çalıştık! İşte Yengeç burçlarının izlemesi gereken 10 film.

10 – Coco

2018 yılının En İyi Animasyon Film ödülünü kucaklayan Coco, ailesine düşkün Yengeç burçlarını duygulardan duygulara sürükleyecek. Animasyonun seslendirme ekibinde küçük oyuncu Anyhony Gonzalez’e, sempatik oyuncu Gael Garcia Bernal eşlik ediyor. Meksika tınılı enfes müzikleriyle hafızanıza kazınacak olan film, 12 yaşındaki Miguel’in efsane şarkıcı Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz hayranlığı yüzünden başına gelenleri konu alıyor. Yanlışlıkla ölüler diyarında sıkışıp kalan küçük Miguel, oradan çıkmanın yollarını ararken Hector’la karşılaşır ve birlikte Miguel’in aile tarihinin ardındaki gerçek hikâyeyi keşfetmek için olağanüstü bir yolculuğa çıkarlar.

9 – Skyfall

James Bond serisinin yirmi üçüncü filmi olan Skyfall’un yönetmen koltuğunda Sam Mendes oturuyor. Karizmatik aktör Daniel Craig’in başrolünü üstlendiği filmde ona, diğer bir karizmatik aktör Javier Bardem kötü adam olarak eşlik ediyor. Geleneksel çizgilerden hoşlanan Yengeç burçlarının bayılacağı serinin bu filminde; MI6’ya karşı yapılan terör saldırılarının arkasında Silva adında gözü kara ve gizemli bir adamı bulma çalışmaları uğruna yapılanlar anlatılmaktadır. Tüm gizli teşkilatı tehdit altına sokan bu gizemli adamı bulmak için 007 James Bond, hayatı pahasına kendisini bu ateşin ortasına atmaya kararlıdır.

8 – Looper (Tetikçiler)

Hayal gücü yüksek Yengeç burçlarının kalbini fethedecek olan Looper (Tetikçiler), bilimkurgu aksiyon türünün en başarılı örneklerinin başında yer alıyor. Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis ve Emily Blunt’ın rol aldığı filme imzasını atan isim ise Rian Johnson. Zamanda yolculuk keşfedilmiş ama zaman içinde bu iş karaborsacıların eline düşmüştür. Zaman yolculuğu teknolojisini elinde tutan çete, ne zaman birinden kurtulmak istese “Looper” adını verdikleri bir grup suikastçıya görev vermektedir. Eski suikastçılardan biri olan Joe, zengin ve rahat hayatında emekliliğinin tadını çıkartmaktadır. Ta ki karşısına öldürmesi için 2072’den gelen yaşlı Joe çıkıncaya kadar…

7 – Braveheart (Cesur Yürek)

Vatansever Yengeç burçlarının ekran karşısında koltuklarını kabartacak filmlerin en başında yer alan Braveheart (Cesur Yürek), 3 saati aşkın süresine rağmen yüksek tempolu senaryosuyla herkesi ekran başına çivileyecek. Mel Gibson’un hem yönetip hem başrolünü üstlendiği filmin vizyona girdiği dönem, sinema salonları dolmuş taşmış, film gişe rekorları kırmıştı. İskoç halk kahramanı William Wallace’ın yarı kurgusal hayatını konu alan filmde Gibson’a Sophie Marceau eşlik ediyor. Yaşadığı büyük acılardan sonra İskoçya’ya dönen William Wallace, orada çocukluk aşkıyla karşılaştığında hem kendisinin hem de ülkesinin kaderini değiştireceğini bilmemektedir.

6 – In The Mood For Love (Aşk Zamanı)

Duygusal Yengeç burçları mendillerini hazırlasın. Sıra dışı aşk hikayesi In The Moof For Love (Aşk Zamanı) usta yönetmen Wong Kar-Wai’nin sinema tarihine adını altın harflerle yazdıran filmlerden biri. Hong Kong yapımı romantik drama filminin muhteşem müzikleri olduğunu söylemeden geçmeyelim. Aşkın en saf halini gözler önüne seren filmde, yerel bir gazetede çalışan Chau ile kapı komşusu Li-Chun’un tanışmasıyla başlayan imkânsız aşk hikayesi anlatılıyor.

5 – Kong: Skull Island (Kong: Kafatası Adası)

Hayal gücü yüksek Yengeç burçlarına, aileyle birlikte seyir zevki yaşatacak olan Kong: Skull Island (Kong: Kafatası Adası), Oscar ödüllü Brie Larson, Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson ve Toby Kebbell’li kadrosuyla göz dolduruyor. Bildiğimiz King Kong hikayesinin köklerine inen film, efsane gorilin hayatını başka bir açıdan görmemizi sağlıyor. Pasifik’te ayak basılmamış bir adayı keşfetmek üzere bir grup araştırmacı ve asker gönderilir. Bu insanlar oraya giderken başta Kong olmak üzere bir sürü keşfedilmemiş canavarların yaşadığı bölgeye gittiklerinden habersizdirler.

4 – A Beautiful Mind (Akıl Oyunları)

Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Nash’in hayat hikâyesini anlatan film, başrol oyuncusu Russell Crowe’u dünya çapında üne kavuşturdu. Hafızası güçlü Yengeç burçlarına seyir zevki yaşatacak olan filmin yönetmen koltuğunda Ron Howard oturuyor. İnanılmaz bir matematik teorisini ortaya süren dahi matematikçi, çalışmalarında son aşamaya gelmiştir. Teorisini kanıtlamaya çalışan John Nash zaman içinde şizofreni belirtileriyle mücadele etmeye başlar. Filmin belki de en güzel repliği şöyledir: “Belki çok güzel bir zekaya sahip olmak hoş bir şeydir; ama daha büyük bir hediye güzel bir kalbi keşfetmektir.”

3 – In the Fade (Paramparça)

Fatih Akın imzalı filmin başrol oyuncusu Diane Kruger gösterdiği performansla Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kapmayı başardı. Anaç ve ailesine düşkün Yengeç burçlarının bam teline basan filmde zaman zaman gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız. Film; kocasıyla çocuğunu Almanya’daki bir terör saldırısında kaybeden Katja’nın, hakkını aramak için verdiği adalet mücadelesini anlatıyor.

2 – Why Him (Bu da Nereden Çıktı?)

Yakışıklı aktör James Franco’nun internet üzerinden yaptığı işler sayesinde genç yaşında inanılmaz bir servete ulaşan, enteresan girişimci Laird Mayhew rolünde izlediğimiz Why Him (Bu da Nereden Çıktı?), Yengeç burçlarını kahkaha krizlerine sokacak. Biricik kızlarını üniversitede ziyarete giden Ned, en büyük kabusuyla karşı karşıyadır. Kızının züppe sevgilisiyle tanışan baba, gördükleri karşısında ne yapacağını şaşırır.

1 – Orphan (Evdeki Düşman)

Duyarlı ve duygusal Yengeç burçlarını derinden saracak olan Orphan (Evdeki Düşman), sinema dünyasının en korkunç çocuk karakteri Esther’in gizem dolu geçmişine ışık tutuyor. Korku türünün en iyi örneklerinden biri olan filmin başrollerini Vera Farmiga ile Peter Sarsgaard paylaşıyor. Mutlu çift John ve Kate, yaşadıkları yerdeki yetimhanede tanıştıkları Esther adındaki küçük kızı evlat edinmeye karar verir. Sonrasında ise bir talihsizlikler silsilesi peşlerini bırakmayacaktır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.