Yengeç Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Yengeç’in yuva yapıcı kuşu dişi erkek dinlemez; ya evinin kadını çocuklarının anası olur ya da evinin direği sığınılacak limanı! Yengeç insanı kök salmaya, dört duvardan, tek çatıdan yuva yapmaya kabiliyetlidir. Evi yaz kış sıcacık olur, sevgisi engin! Duygularını fazlaca abarttığı da olur mantığını kullanmakta eksik kaldığı da! “Nasıl bir sevgilim olsa ki puzzle’ımın kalan parçası olup beni tamamlasa?” diyenlere söyleyeceklerimiz var.

Koruyup Kollamalı!

Yengeç Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Yengeç kolladığı kadar korunmak, anladığı kadar anlaşılmak ister. Herkes sevgi gösterisini kendi sevme biçiminden hareketle tanımlar, mutluluğu benzer duygularda arar; kuşatarak, koruyarak, üstüne titreyerek seven Yengeç de kendisini böyle bir sevginin içinde hissetmek ister. Kırılgandır Yengeç, rüzgârın sertiyle sarsılır, tavrın kontrolsüzüne maruz kalsın çabucak alınır; onun için hayati olan ihtiyaç ise şefkatle sevileceği pamuk eller, güçlü bir dayanak, sıcacık bir sığınaktır.

Mantığının Sesini Duyurmalı!

Yengeç Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Fazlaca duygusaldır Yengeç, mantığını çoğu zaman devre dışı bırakır. Yaşadığı her duygu yitiminde hayal kırıklığında zirveyi görür, sorumluluklarını unutur, kaybolan neşesi yerini kedere bırakır. Hal böyleyken Yengeç’in yanına onunla birlikte dipleri görecek, duygu fırtınalarında savrulacak biri değil, rasyonel bakışıyla onu toparlayacak, sistematik düşünce yapısıyla kontrolü ele alacak biri gerekir. Yengeç geçmişin karanlığına takılıp kaldığında, onu disipline edecek ve bugününü anlamlandıracak bir sevgiliye ihtiyaç duyar. Her şeyden fazla anlam çıkaran yaşama sübjektif gözlerle bakan Yengeç sevgilisi ile gerçekçi olmayı öğrenmelidir.

Çıkarlarını Gözeten Biri Olmalı!

Yengeç Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Yengeç’in empati kabiliyetinin gelişkinliği ve duygu çokluğu; herkes adına düşünüp, insanlara çabuk kanıp bolca fedakârlık yapmasına sebep olur. Yengeç her ne ve kim için yapıyorsa karşılık beklemez, gün gelir yaptığım iyilikler nasılsa geri gelir diye düşünmez. Aman diyeni geri çevirmez, ihtiyacı olandan yardım elini esirgemez, mağduriyetin sahtesini mümkünü yok tanımaz tabi kontrolsüz verişlerinin sonu kendi çıkarlarını tamamen hiçe sayıp başkaları için yaşamasına kadar uzanır. Bu aşamada Yengeç’in sevgilisi, karşılıksız verilen her şeyin hem maddi hem manevi tükenişe sebep olacağını hatırlatması gerekir. Yaşamda bazen çıkarlarını gözetmesi gerektiğini, aldığı ölçüde vermesinin daha doğru olduğunu Yengeç’in sevdiceğinin desteğiyle anlaması gerekir.

Ayaklarını Yere Bastırmalı!

Yengeç Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Duygularına fazlaca kulak veren Yengeç, otorite kurması gereken alanlarda da tek tek bireylerin dertleriyle hemhal olmaktan, samimiyetin dozunu kaçırmaktan saygınlığını yitirebilir. Profesyonel olanla özel alanı birbirinin uzağında konumlandıramayan Yengeç; mesleki fedakarlıklarından dolayı suiistimale açıktır. Sıcak kanlı Yengeç çalışma ortamında ekip arkadaşlarınca çok sevilir ama konu saygı olunca onu korumakta zorlanır. Yengeç’in sevgilisi biraz mesafeli, biraz kontrolcü ve serin kanlı olmalıdır. Bu sayede Yengeç’in kaçan ölçüleri dengelenip, fazla muhabbetin getireceği tez ayrılık ilişkiye uğramamış olur. Ayrıca sorumluluk sahibi ve saygın bir sevgili, Yengeç’in kendi için sağlayamadığı mesafeyi dış dünyaya karşı da geliştirmesine katkı sağlar.

Aile Kurumuna Sempati Duymalı!

Yengeç Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Yengeç; aile kurmayı, çocukları ve sevgili eşiyle huzur dolu bir yuvada keyifle yaşamayı, ocağının mis kokulu yemeklerle tütmesini, yaşadığı müddetçe büyüklerinin ihtiyaçlarına koşmayı yaşam amacı edinmiştir. Aklım havada, gözüm dışarıda diyen bir sevgiliyle mutlu olması neredeyse imkansızdır. Yengeç ile flört edecek şahanenin evliliğe sıcak bakan, düzenli yaşayan biri olması gerekir. Yengeç’i görünce evlenmek arzusuyla yanması, şimşeklerin evet nidalarıyla başında çakması da yetmez, sorumlulukları yüklenmeye hazır olmalı ve sonsuza dek koca bir ailenin yükümlülüğünü kaldırabilmelidir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.