Yengeç Burcunun Hayat Mottosu: Yüreğinin Götürdüğü Yere Git!

Su grubu burçlarının hepsinde vardır bir duygusallık. Akrep belki biraz daha kontrolcü, balık biraz daha naif. Yengeç ise en hassasları. Tamamen hislerine göre hareket eder, karşısındaki insana kollarını tamamen açar. Gözü başkasını görmez, kalbine asla söz geçiremez. Bazen geçmişe takılı kalsa da sonunda kendini yine kalbinin götürdüğü yerde bulur. Hayat mottosunu da işte tam olarak bu söz oluşturur!

Klasik bir Yengeç burcu bağlantıda olduğu her şeyle arasında duygusal bir iletişim kurar. Sahip olduğu her şeyi önüne serer, yardımseverliğini sonuna kadar gösterir. Anaç yapısından kaynaklı olacak ki merhametlidir, korur kollar. Empatik davranır, sezgileriyle konuşur. Biraz geleneksel bir yapısı da var tabii. O da sevgili Yengeç’i rasyonelizmden, pragmatizmden uzaklaştırıyor; ikilemde kaldığı konularda beynini değil kalbinin sesini dinlemesine neden oluyor. Bütün bu özellikler onun çok daha hassas, içe dönük ve kırılgan biri olmasında büyük roller oynuyor.

Bazen bile bile lades yapıyor, bazen hayatının en kötü tercihlerini. Fakat en azından pişmanlığını diğerleri kadar derin yaşamıyor. Neden mi? Çünkü tercihlerini kendi yapıyor; başkasının sözüyle, etkisiyle, baskısıyla değil, içinden geldiği gibi davranıyor. Bazen yalnız kalıyor, kalbinin derinliklerine doğru uzun bir yolculuğa çıkıyor. Kendiyle hesaplaşıyor, vermesi gereken kararları sorguluyor. Mantığıyla hareket edip bardaktaki suyu boca etmek yerine şansını sonuna kadar zorlayıp yüreğinin sesini dinliyor. “Daha ne kadar üzülebilirim, bundan daha kötü ne olabilir, ne kaybederim?” sorularını soruyor belki de. Ya da işin işinden çıkamadığı zamanlar oluyordur. Kim bilebilir? Özetle, Yengeç burcu insanı “kendine göre” en doğru kararı veriyor. Hayat mottosunu dibine kadar yaşıyor! Tabii şunu da dip not düşmek lazım: Annelerinin sözlerinden çıkabildikleri müddetçe!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.