Yengeç Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

Yengeç anamız, Yengeç babamız ama bazen de felakete sürükleyen, dram yuvamızdır! FBI kaynaklarına göre Zodyak’ın en psikopat burcunun Yengeç olduğunu biliyor muydunuz? Yani bu şefkatli kucağın, koruyucu kanatların, melek yüzün ardındaki şeytanı da görmekte, adımlarımızı temkinli atmakta fayda var! Zira duygu zengini Yengeç nefreti bol bulunca ne yapar, kimseler tahmin dahi edemez! Yeterince gözünüz korktuysa gelelim Yengeç’in en kötü özelliklerine.

Sebepsiz Alınganlıkları, Kesintisiz Ağlamaları Çaresiz Bırakır!

Yengeç’in ne kaprisi biter ne tribi çekilir! Gözünün yaşı kurumaz, neye alındığı belli olmaz! Nazlı niyazlı sevgili severlere başlarda sempatik görünse de zaman geçtikte üst üste binen alınganlıkları ortada sevgi bırakmaz, başına dert yumağı örülen partner bu zulme uzun süre dayanamaz. En klasik tabirle gözünün üstünde kaş var deseniz, yüzünün rengi değişir, gözünün feri gider, bir anda kahır rüzgarları eser. Bir gün güldüğüne öteki gün bozulur, şaka kaldırıyor sanırsınız olay çıkarır! Yengeç ile sağlıklı bir iletişim kurmak uzmanlık ister. Bolca kıvırmak, sürekli oda sıcaklığında kalmak ve teselli etmek gerekir. Ortada hüznüne sebep olacak bir mesele olmayınca, çözüm bulunamaz haliyle imkânsız hale gelir. İyisi mi çekimser kalmak, fazlaca kararlı adımlar atmamaktır.

Konu Sevdikleri Olunca, Gözü Kararan Yengeç Çok Can Yakar!

Yengeç pembe bir kelebek, herkesin imdadına koşan yardımsever bir melek olabildiği gibi, tehlike saçan bir savaşçıya da dönüşebilir. Mesele hangi konuda muhatap olduğunuzdur. Normal şartlarda sevgisi kolay tükenmez, toleransı erken bitmez. Ama konu en sevdiklerinden biriyse unutmayınız ki Azrail de bir melektir ve en bilindik özelliği dünyanın en korkunç vedasını elleriyle yaşatmasıdır. Yengeç çoğu zaman objektif olamaz, duygularını kilit altında tutup mantığıyla davranamaz. Kendi çocukları için canını hiçe sayan bir anne Yengeç, başka insanları tehlikeye atacak hamleleri düşünmeden, üzülmeden yapabilir. Yine de güler yüzüne, şefkatli yüreğine aldanmayıp mesafeyi korumakta fayda görülür.

Duygularındaki Dalgalanma, Tsunami Faciasına Yol Açar!

Duygu diyarında var olan her tür Yengeç’in ruhunda toplanmış, akla gelen her durumu anlayabilecek geniş bir yelpaze Yengeç’i kuşatmıştır. Su grubu olan burçların hepsinde derin duygular, karmaşık hisler görülür ancak Yengeç’in gelişkin empati özelliği tüm duyguları tanımasını da kolaylaştırır. Kıskaçları havada gezen, yan yan yürüyüp kimselere kolayca sırtını dönmeyen Yengeç sert kabuğunu da duygularını muhafaza etmek için geliştirir. Bir saban göz yaşlarıyla uyanır, ertesi sabah şen kahkahalarla. O binlerce duygu durumu arasında savrulmaya alışıkken ayaklarınız yere sağlam basarsa fırtınasından tek parça kurtulur, yeterince dirayetli değilseniz savrulup paramparça olursunuz.

Yüksek Empatisi Sıkar, Dengesizliği Kafa Yakar!

Yeterince gerekçelendirebildiği her davranışı haklı ilan edebilir Yengeç! Herkes için düşünür, en yakın iki arkadaşı tartışsa her iki tarafında öfkesini haklı bulmak için yeterli sebebi ne yapar eder bulur! aynı durumu her defasında farklı değerlendirir, bir gün kötü deyip ötelediğine diğer gün yardım eli uzatıp kucak açabilir. Herkesi en iyi kendisinin anladığını düşünür, öyle ki “sen farkında değilsin ama aslında çok üzülüyorsun, görmüyor musun yüzünden düşen bin parça” dediği dahi görülür. Mutsuz olmayanı hislerine dayanıp mutsuz ilan eder, kahrından öleni umursamaz yapıverir! Herkesin yaşadığı duyguyu, sahiplerinden iyi anlıyor oluşu da antipati doğurur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.