Yengeç Burcu Nasıl Aşk Acısı Çeker?

Sağında solunda bir kırpık kuru mendil kalmayana dek, duygusunun bin tonunda ağlar Yengeç. Gelsin dram gitsin acı, ağlama nöbetleri olur, içinin rahatlamasına tek yardımcı. Bir içine akıtır yaşını bir haykırır, bazen bir kırık kalbine içi yanar bazen anılarda savrulur! Aşk acısının hakkını koca Zodyak’ta bir Yengeç verir.

Dram Zamanı!

Canından can mı, etinden parça mı koptu belli değil! Komşular toplanır, acil ambulans aranır, Yengeç’in aşk acısının dramı yedi cihana yayılır! Bir resme bakar ağlar, bir şarkı dinler söyler, boğazı düğümlenir, burun direği sızım sızım inler, Yengeç durmadan ağlar! Duygusunu kökler, kahrını alır ele, göz yaşı pınarları koruyana, gözleri japon balığına dönene dek, salyası sümüğüne karışır, kederi şelale olur akar! Yengeç’in hüznü görenlerin içini parçalar.

Ajitasyon Yapmak Vakti!

Hızını alamaz Yengeç, kahrı içini deler, kalbi her geçen saniye daha da sızlar ve sonunda ruhu kırmızı alarm verir! Yengeç telefona sarılır, bulamazsa kapıya dayanır! Ajitasyon saatleri başlar! Ağzı burnu şişmiş, gözleri kan çanağına dönmüş Yengeç başlar şarkısına; “Kızımız olacaktı!”. Ne canına kıyması kalır ne kahrından ölmesi! Yengeç tüm kozlarını oynasa da olmayınca olmaz!

Daha Büyük Dram!

İntihar kozunu oynayan, düğümcük halindeki boğazıyla ajitenin dibine vuran, “Tüüüllaaaayy, nollluuurrr geriii ddööönn! Dayaaanaamııyyoommm!” dedikten sonra ret alan Yengeç ağlamasın da biz mi ağlayalım. Küçücük bir umut ışığı vardı o da kalmadı! Yengeç dramına geri döner, kendini odasına kitler, güneşe küser, yüzünü gecelere döner! Uzun uzun uyur, uyandığı vakitleri boş duvarlara bakarak, kendini anılara salarak geçirir!

Hüzünlü Bir Kabulleniş!

Banyodan diş fırçası, dolaptan son giydiği gömleği, evin bilimum yerlerine dizilmiş mutluluk fotoğrafları, birlikte çıkılan tatil biletleri, yemek yediği tabak, uzandığı yatak… aklınıza gelen her şey yanında yastığa düşmüş kirpik tanesi dahil; Yengeç müze gezisi gibi anılarında yolculuğa çıkar, evini sağ baştan turlar! Yengeç anılar içinde kıvrana kıvrana eşyaları bir bir toplar! Hepsi onun yaşamı, hepsi kıymetli, Yengeç bu eşyaları atar mı? Atmaz! Ama hepsini bir yere toplar, üstelik öper koklar, bir koli hazırlar ve bir dönemin tarih olduğu mesajının üstüne mühür basar!

Anne Kucağında İyileşme Süreci!

Yeni bir gün doğar, tüm sevdikleri hayatta, annesi yanı başındadır ve sevgi her zaman tüm duygularının köşe başındadır. Yaşlar başını anne kucağına, çeker mis kokusunu içine, kardeşleriyle sohbet eder, akrabalarını ziyaret eder! Ailesiyle geçirdiği keyifli zamanların ardından kendini yaşamın devam ettiğine ve mutluluğun yanı başında olduğuna ikna eder. Hikayenin de ağlamalı bölümü sona erer!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.