Yengeç Burcu Kadının Stili

Eski dönemlere aşık, feminen giyinmeyi seksi olmaya yeltenmeden başarabilen, günlük giyimi rahatlıkla şıklık arasında ince bir çizgide seyreden ve modaya uymasa bile kendi stilinde ısrarcı olan Yengeç burcu kadınları buradaysa sizin için hazırladığımız anahtar parçaları derledik.

Yengeç burcu kadını stilini yansıtırken duyguları ile hareket eder. Duygusal tarafı ile geleneksel tarafını birleştiren vintage parçaları günlük giyimine uyarlayarak kendi tarzını oluşturur. Modernlik ve rahatlığı gömleklerde ve elbiselerde taşır. Stillerinin vazgeçilmez parçaları ise aksesuarlardır. Hazırsanız başlıyoruz.

Vintage Etkisi

Dönem kıyafetlerini zarafetle harmanlamayı becerebilen Yengeç burcu kadınlarının vintage etkisi olan kıyafetlere aşırı düşkünlükleri vardır. Gerçek bir vintage kıyafeti varsa onu mutlaka değerlendirirler. Yoksa da midi boyda saten eteklerle, fiyonklu, kısa 60’lı yıllara özgü elbiselerle, diz altı, kürklü paltolarla stillerine vintage ve retro etkisini yansıtırlar.

Beyaz Gömlek

Yengeç burcunun romantik stilinin en büyük ipucu, tutumluluk ve gelenekselliği birleştiren beyaz gömlek aşkında yatar. Beyaz gömleklere tutkuyla bağlı olan Yengeç kadınları seçtikleri tüm gömleklerin kendi tarzlarında olmasına özen gösterirler. Bir Yengeç kadının gömleğinde mutlaka oya, fiyonk gibi dönemsel detaylar bulunur ya da saten ya da şifon kumaştan tasarlanmıştır. Beyaz gömleğin modasının asla geçmeyecek olması da uzun yıllar kullanacağı bir parçaya yatırım yaptığı için cebinden çıkan para için endişelenmemesini sağlar.

Elbise Seçimi

Göze batmadan dikkat çekmeyi seven Yengeç kadınları geçmişe takılı kaldıkları için elbise tercihlerinde belirli dönemlere bağlılıklarını sıklıkla görürüz. Özellikle 70’ler dönemini anımsatan çiçekli ve uzun elbiseler favorileridir. Bunun yanında elbise kumaşları olarak tül, dantel, saten ve şifon kumaştan vazgeçemezler.

Klasik Tarzı

Klasik görünmek istediklerinde, kumaş pantolonları gömlek ve topuklu ayakkabılar ile kombine ederek arzu ettikleri vurguyu yaratırlar. Son derece evcimen olan Yengeç burcu kadınları evde oldukça rahat giyinirlerken, dışarda da bu rahatlığı bol üstleri dar jeanler ile kombine edip ayakkabı olarak da babet tercih ederek sürdürürler.

Aksesuar Tercihi

Yengeç kadınları aksesuar denince sade ama özelliği olan aksesuarları kullanırlar. Vazgeçilmezleri olan geleneksel inci kolyeler yanında, eldivenler, şapkalar ve kum saati figürlerine vurgu yapan kemerler en çok kullandıkları aksesuar çeşitleridir. Özellikle puantiye onların en büyük tutkusudur. Puantiyeyi ise en iyi ayakkabı, fular ya da çanta gibi materyallerde kullanırlar.

Ayakkabı Tercihi

Yengeç burcu kadınları için seçimi en zor olan şey ayakkabı tercihidir. Nostaljik karakterlerinden dolayı döneme ait mi yoksa trendlere uygun model mi ayakkabı seçeceklerine pek karar veremezler. Çoğunlukla rahat düz ayakkabı tercih eden Yengeç kadınları seçimlerinde kendilerine özgü bir dokunuşlar yapmayı severler. Bu bazen hasır dokulu bir ayakkabı bazen de sivri burun bilekten bağlı bir babet olabilir. Kadınsı olmak istediklerinde ise bilindik stiletto yerine farklı bir topuklu ayakkabı seçerek gizemli yapılarını ortaya çıkarırlar.

Saç Stili

Melankolik bir yapıya sahip olan ve içe dönük Yengeç kadınlarına en çok yakışan saç stili hiç kuşkusuz dönemsel saç tasarımlarıdır. Özellikle uzun saçlarını yarım bir şekilde bombeli toplayarak kafalarına bir de fiyonklu taç kondururlarsa karşımızdaki kişinin romantik bir Yengeç burcu kadını olduğunu anlamak zor olmayacaktır.

Makyaj Stili

Yengeç kadınları makyaj stilinde sadeliği vurgularlar. Çoğu zaman nude tonlarında yaptıkları makyajı dudak rengine en yakın kırmızı tondaki ruj ile noktalamayı tercih edebilirler. Tabii bu kırmızı ruju her zaman değil çoğunlukla gece çıkarken kullanırlar. Gündüz makyajında Yengeç burcu kadını için sadece eyeliner vazgeçilmezidir. Günlük hayatlarında eyeliner kullanırlar fakat gece ise eyeliner yerine dumanlı göz makyajlarını tercih ederler.

Ünlü Yengeç Burcu Kadınları

Yengeç burcunun ünlüleri arasında Sezen Aksu, Deniz Seki, Yıldız Tilbe ve Aşkın Nur Yengi gibi en derin duygulara hitap eden duygusal şarkıların sahipleri, Lady Diana, Natalie Wood, Türkan Şoray gibi bir döneme damga vuran eski zaman kadınları, Khloe Kardashian, Liv Tyler, Pınar Altuğ, Serenay Sarıkaya, Tuba Büyüküstün, Yasemin Allen ve Selena Gomez gibi günümüzün televizyon dünyasının ünlüleri bulunuyor.

Biz de birbirinden çekici Yengeç burcu kadınları arasından, güzelliği dillere destan Liv Tyler’ın tarzını masaya yatırmak istedik;

Ünlü oyunca, balık etli vücut yapısıyla, oldum olası belirli bir tarzda kendi stilini yansıtmayı başardı. Maskülen detaylardan hoşlanmayan, kadınsı olmayı tercih eden Liv, Yengeç kadınları için örnek bir moda ikonu olabilir.

Liv’in romantik ve rahat tarzını benimseyen Yengeç kadınları, günlük yaşamında skinny pantolonlar, babet ve trençkot ile sade şıklıklarını vurgulayabilir. Romantiklikleri nedeniyle tiril tiril şifon kumaştan tasarlanan desenli elbiseler her daim vazgeçilmezleridir. Mini eteklerini ise bir parça geleneksel oldukları için kışın kalın çoraplarla giymeyi severler.

Özel gecelerde ise kadife, şifon ve dantel gibi dokusunu fazlasıyla hissedebileceği kumaşları tercih ederler. Hangi kumaşı giyeceklerine ise duygularına göre karar verirler. Seksi ve feminen hissetmek istediklerinde danteli, romantik hissetmek istediklerinde saten, tül ya da şifonu, aşırı hassas hissettikleri ya da korunma ihtiyacı duyduklarında ise kadife kumaşı tercih edeceklerdir.

Romantik, geleneksel ve geçmiş dönemlere aşık Yengeç burcu kadınının stilini ayrıntılarıyla inceledik. Sen de bir Yengeç olarak ne giyeceğini ya da sevdiğin parçaları nasıl kombine edeceğini düşünüyorsan senin için hazırladığımız bu örnekleri kendi stiline uyarlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.