Yengeç Burcu Hakkında Fazla Abartılan 4 Klişe

Yengeçler, Zodyak aleminin Balık burcundan sonra gelen en ağlak burcu, evinden çıkmayan, utangaç üyesi olarak bilindi hep. İşte hayatında Yengeç burcu olan herkesin bildiği sizin de öğrenmek üzere olduğunuz gerçekler.

Aşırı Duygusaldır, Başarısız Olmaya Mahkumdur

Yengeç burcu aşırı duygusal ve hassas olmakla ilgili kötü bir şöhrete sahiptir. Ancak Yengeç insanı düşündüğünüzden çok daha güçlü ve bağımsızdır. Duygularıyla ve sezgileriyle daha çok fazla temas halinde olan bu burç değişken ruh halleri ve içinde verdiği savaşlarla nasıl başa çıkacağını çok iyi bilir. Yengeçler istedikleri şeyi elde etme konusunda gerçek bir azim ve istek örneği olabilir. ısrarcılardır ve eğer bir şeyi istiyorlarsa kolay kolay vazgeçip, gitmesine izin vermezler. Çok esnek oldukları için ne kadar düşerlerse düşsünler hep ayağa kalkarlar ve ne olursa olsun hedefe doğru yürümeye devam ederler. Bu dayanıklılık ve esneklik hangi alanı seçerlerse seçsinler onları başarılı biri yapar.

Çok Utangaçtır Ve İyi Lider Olamaz

Bir Yengeç insanının sezgiselliği ve hassaslığı onu tam da iyi bir lider yapan şeydir. İnsanları nasıl iyi hissettireceğini ve beraber yaşayacağını çok iyi bilir. Çalışanın ensesinde boza pişiren, teslim tarihi biraz gecikti diye ortalığı birbirine katan değil onlara ilham vererek yönlendiren liderlerdendir.  Yengeçler aynı zamanda oldukça zeki ve yaratıcıdır, birdenbire yeni fikir ve çözümlerle çıka gelebilirler. Sezgileri sayesinde hangi iş ortaklarının ve girişimlerin takip edileceğine dair karar alma konusunda on ikiden vurmakta hiç sıkıntı çekmezler. Zekâları, sezgileri, yaratıcılığı ve hassaslığı sayesinde, para kazanma ve ilişki kurmanın en iyi yollarını ve bunları uzun vadede nasıl sürdüreceklerini çok iyi bilirler.

Ev Kuşudur Ve Sosyalleşmekten Hoşlanmaz

Yengeçlerin evde olmayı sevdikleri ve ev içi etkinliklerinden hoşlandığı doğrudur ama bu onların her şeyden elini ayağını çektiklerini anlamına gelmez. Yengeçler duygular konusunda hepimizden bir adım öndedir, insanlara ve onlarla ilişkilerine derin bir bağlılığı vardır. İnsanlığın iyiliğine ve evrensel sevgiye inandıkları için sevdiklerini değerli ve sevilmiş hissettirmek adına fazladan çaba harcarlar. Yabancı olsanız da size yürekten iltifatlar edecek, arkadaşlarına yani sevdiklerine sınırsız sevgisini sunacak olan gene Yengeç insanıdır.

Yapışkandır

Yengeç gerçekten romantik bir burçtur. Eğer bir yengeç insanı size âşık olursa ancak o zaman derinliğin ne demek olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak hiçbir Yengeç bir ilişkiye paldır küldür girmeyi tercih etmez. Bağlanması zaman alır. Duygusal yakınlığa ve uyuma değer verir, sığ ilişkilere ya da geçici dalgalara kendini kolay kolay kaptırmaz. Yengeç insanı bazen sizi fazlaca önemseyebilir ve annece içgüdülerle korumaya çalışabilir. Ama onun bu hareketleri kontrol ya da manipüle etmeye çalışmaktan çok saf sevgiden kaynaklanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.