Yengeç Burcu Erkeğinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Sevdiğinin elini sonsuza kadar bırakmayan, şefkatli kollarıyla sarıp sarmalayan, kendi geçmişi kadar eşiyle kuracağı geleceği de sahiplenen Yengeç, hiç bırakmayacak gibi sever, tabi hislerinde yanılmaz, yarı yolda kalmaz, soğuyup liste dışı bırakmazsa! Peki gözüne mi bakmalı, yemeğinden mi tatmalı, Yengeç’in gerçek aşkı nasıl anlaşılmalı?

Merhametiyle Kuşatıyorsa

Yengeç’in duyguları alarm zamanlarında, büyük travmalarda ortaya çıkmaz, derinlerde gizli kalmaz! O duygularını ardında bırakıp bir adım atmaz, hisleri olmadan camdan bakmaz! Ama en yoğun halini bir tek sevdiceğine saklar, yürekler dolusu sever! En çok seni düşünüyor, yemeğinin sıcağını, sırtının rahatını es geçmiyorsa, dertlerinle dertleniyor, yardım elini esirgemiyor, seni asla yalnız bırakmıyorsa, daha ne olsun, deliler gibi seviyor demektir!

Aile Yadigarlarını Seninle Paylaşıyorsa

Dolabında annesinden kalma ceketi, salonunda babaannesinin kırk yama kilimi, dilinden 45’lik şarkısı eksik olmayan Yengeç; aile yadigarlarını başköşelerinde saklar, korur, kollar, vitrine dizip herkese göstermez! Anılarında yaşattığı nice değeri, sevdiğinden başkalarına anlatmaz, hikayelerini her sohbete konu etmez, tutucudur. Aile albümlerinde yolculuğa çıkıyor, evinin duygulu köşelerine konuk oluyor, çerçevelere resmin giriyorsa, seviliyorsun kıymetini bil!

Evlilik Hayallerini Anlatıyorsa

En büyük hayali yaşamda kök salmak olan Yengeç, aşık olduğu partneriyle evlenip, çocuklarını korunaklı kanatları altında büyütmeyi, torunlarını sevmeyi, geniş ailesinin baş köşesinde mutlu mesut yaşamayı ister. Seni evlilik hayallerine ortak ediyor, doğmamış çocuğunun ismini tartışmaya açıyor, küçük ev aletlerinin renk seçiminde yardımını istiyorsa, sonsuz bir mutluluğa evet demeye hazır ol!

Elinin Lezzetiyle Masaları Donatıyorsa

Sevdiğini elleriyle beslemeyi, kalabalık masaları lezzetli yemeklerle donatmayı sevdiği alanlarda kendine görev edinen, sorumluluğunu mutlulukla icra eden Yengeç, sevdiğine çeşit çeşit yemekler yapar. Her gün bir yeni ve leziz menüyle keyfe davet eder, tüm sevgi boşluklarını nefis tatlarıyla doldurur. Ocağından tencere, evinden mis kokuları eksik etmiyor, en sevdiğin yemekleri beğenine sunuyorsa, çok seviyordur!

Yedi Sülalesiyle Tanıştırıyorsa

Yengeç kendi kalbinin sevdiğini seçer ama sülalesinin kabul ettiğini baş tacı yapar. Annesi burun kıvırsa, dayısı olmaz bu iş der gibi baksa içi burulur, gönlü kırılır. En sevdiğinin ailesinden geçer not almasını en çok önemser, kapı kapı dolaşır sevdasını ilan eder. Amca’da akşam yemeği, halada Pazar kahvaltısı, kuzenlerle tiyatro günleri derken ajandaları doldurduysan, aileden biri oldun, sevgi eşiğini aştın demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.