Yengeç Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın!

Ne demiş atalarımız “Öldürürsen öldür karışamam, yiğit adamdı ne yaptın demem ama hakkını da gasp ettirmem!” Biz de az sonra Yengeç katlini başlatacak olsak da söylemek isteriz ki erkeğin en evlilik yanlısı Yengeç’tir. Aile kurumuna hayran, evlilik cüzdanına sevdalıdır, kök salmak için gönlünün seçtiğine yüzüğü takıverir. Ama var onun da çekilmez yanları, aşkından ölsen durulmaz tarafları!

Küsen adam olur mu deme, olur!

Azıcık da ben küssem, boşluk bulsam da trip atsam, iki gözyaşı akıtsam da gözümü temizlesem diye bekler durursun, sıra sana bir türlü gelmez! Erkeğin bu kadar ağlayanı, bir raddeden sonra çekilmez. Böyle her şeye alınan, çabucak küsüp kaprislere doymayan, nazlı bir sevgili istiyorsan diyecek sözümüz yok, ama bunlar benim göz yaşlarıma mendil, koca omuz olsun diyorsan, buralarda sana ekmek yok!

Tüm zorlu durumlarla yüzleşmek sana kalır!

Hemen duygularına gömülür yalnızlığına kaçar, kulaklarını dış dünyaya tıkar, göz yaşlarının sesini dinler! Yaşadığı yoğun duygusallıktan dolayı kriz anlarında seni seninle ve hüzün yükünle bırakır! Kırmızı alarm durumlarında dizlerinin bağı çözülür, yüreği parçalanır, zorluklara göğüs germek her defasında sana kalır!

Yes merhamet, no disiplin!

Madem Yengeç’le aşk yaşıyorsun; gelinlik modelini çoktan seçmiş, tek taşını ilk günden takmış, çocuğun beşiği, bezi, memesi derken alışverişini tamamlamış, beyinin boyadığı pembe panjurlu, kayınvalideciğinin zevkleriyle döşenmiş yuvanda oturman muhtemel. E çocuğunu da kucağına almışsındır herhalde! Şimdi sıra zorlu çocuk yetiştirme parkurunda! Hiçbir yasağın delinmeden baki kalmaz, babası muhakkak canı yavrusuna serbestlik verir, senin kuralların Yengeç evinde geçmez!

Asla çekirdek aile olamazsınız!

Misafirlerden başını kaldırıp, mutfaktan marifetini kurtarıp nasıl çocuk sahibi oldun şaşkınız! Neyse ki her gün kayınvalidene uğrama periyodu son buldu, zat-ı şahaneleri sana taşındı! Halasında yemek, dayısında kahvaltı, kuzenler buluşması derken baş başa kalabilmişliğiniz zaten yoktu, şimdi annesi sizinle sülale tepenizde yaşarsınız! Yengeç’le mi evlisin yedi sülalesiyle mi belli değil!

Senin derdin dert olmaz ellerin yanında!

Yengeç ailesine pek düşkündür, sevdiklerinin dertlerine koşmaktan iflahı kurur, tere karışır! Yüzünü göremez oldum desen de aması bitmez! Onun ihtiyacı, bunun yara merhemi, şunun depresyon nöbeti derken Yengeç evinizin duygu doktoru olarak kapı kapı dolaşır, evinin halini, eşinin beklentisini unutur! Fazla merhamet de bazen aşık usandırır!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.