Yengeç Burçlarına Mutfak Dekorasyonu Tavsiyeleri

Ev dekorasyonunda odalar kadar mutfak dizaynı da çok önemlidir. Buradaki eşyaların görüntüsünden ziyade ürünlerin kullanışlılığı öne çıkar. Mutfak temizlik ve ev pişirme işlerinin sık yapıldığı bir alan olduğu için pratik ve dayanıklı ürün seçimi önemlidir. Evcimen Yengeç burçları öncelikle ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda ürünleri seçtikten sonra bunların dekoratif özelliğine yönelmelidir. Bir ürün ne kadar şık dursa da kullanışlı olmadıktan sonra pek bir anlam ifade etmez. O halde Yengeç burçlarının işini kolaylaştıracak mutfak dekorasyonu önerilerini sıralayalım.

Masa Tercihleri

Yengeç burçları mutfak sohbetleri için masayı sık kullanırlar. Şekil tercihlerinde mekânın boyutu önemlidir. Eğer mutfağınız küçükse duvara dayalı ve en fazla üç tarafına sandalye koyacağınız dikdörtgen bir model almalısınız. Geniş bir mutfağınız varsa yuvarlak veya kare de tercih edebilirsiniz. Günlük kullanımda masanızın yıpranmaması için üzerine plastik bir örtü serebilirsiniz. Böylece her öğün sonrası temizlemesi kolay olacak ve masa da yıpranmayacaktır. Özel misafirleriniz geldiğinde mutfağa geçecekseniz şık bir kumaş örtü kullanabilirsiniz. Meyve desenli plastik örtüler mekânda oldukça şirin görünüyor. Üstüne tuz, baharatlık gibi demirbaş malzemeleri dizebilirsiniz. Sandalye olarak küçük mutfaklara açılır kapanır özellikte ahşap sandalyeler öneriyoruz, bu sayede yemek saatleri dışında yer kaplamayacaklardır.

Stor mu Klasik Perde mi?

Tüketiciler perde seçiminde storların daha modern ve sükseli olduğunu düşünürler. Özellikle bundan 10 sene önce bu düşünce daha belirgindi. Günümüzde kullanımı yaygınlaştıkça eski popülerliğini yitirdi. Bunun en büyük sebebi olarak kullanımının zorluğu gösterilebilir. Gösterişi ve modern ürünleri sevenler storları daha çok tercih ediyor. Kumaş perdelere göre pek kullanışlı olmuyor. Temizliği ve takılışı daha zahmetli olan storlar yıkandıktan sonra bile üzerlerinde leke kalabiliyor. Kumaş perdelerin hem temizliği, hem yıkanışı çok daha kolaydır. Bu farklılıkları göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmalısınız. Renk konusuna gelirsek mutfak gibi bir alan için açık ve pastel tonları seçebilirsiniz. Üzeri çiçekli ve meyve desenli modeller mutfağınıza çok şirin ve pozitif bir hava katacaktır. Mutfağında zaman geçirmeyi seven Yengeçler için gayet iç açıcı modeller olacaktır.

Tezgâh ve Dolaplar

Ev sahipleri veya konuklar mutfağa ilk girdiğinde göze çarpan eşyalar tezgâh ve dolaplar oluyor. Özellikle dolapların dekorasyonunun titizce yapılması mekânı sükseli gösteren en önemli unsurdur. Bazı tüketicilerin beyaza takıntısı olduğu için evin duvarlarından eşyalarına her şeyi beyaz renkten seçerler ancak bu pek doğru bir tutum değildir. Mutfak bölgesi sürekli buhara, lekelenmeye maruz kaldığı içi beyaz dolaplar çabuk kirlenecek ve lekeler hemen belli olacaktır. Her gün silseniz bile izleri fazla önleyemezsiniz. En azından krem tonları seçebilirsiniz. Siyah veya lacivert gibi çok koyu renkleri de fazla önermiyoruz. Bunlar da Yengeç burçlarının içini karartacak tonlardır. Sütlü kahve, krem, kahve, yeşil gibi renklerin tonlarını seçerseniz gayet hoş duracaktır. Dolap kapaklarını yandan açılan klasik modellerden seçerseniz bozulma, kırılma riski azalır. Tezgâhı daha açık tonlarda seçerseniz de üzerindeki kırıntıları daha kolay görürsünüz. Tezgahların etrafa su sızdırmaması ve üzerine dizilen tencerelerin kaymaması için kenarları tırtırlı olmasına dikkat etmelisiniz.

Ocak Seçimi

Teknoloji dünyasında artık çok sayıda ocak çeşidi bulmak mümkün. Evine düşkün olan Yengeç burçları için mutfağın hijyeni çok önemli. Mesela gazlı klasik ocak tiplerinde ev kazaları daha sık oluyor. Yemek pişerken etrafa saçılan malzemeler kuruyarak leke bırakabiliyor. Öte yandan yeni nesil dijital ocaklara göre daha dayanıklı oluyorlar. İndüksiyonlu ocak tipleri gazla çalışan eski tip ocaklara göre yüzde 50 daha hızlı pişiriyor. Yüzeyi ısıtmadığı için ev kazası riski söz konusu olmuyor. İndüksiyon teknolojisi sayesinde dökülen yemekler katılaşmıyor. Vitroseramik elektrikli ocaklar ise gazlı klasik modellere göre yüzde 25 daha hızlı pişiriyor. Ayrıca akıllı zamanlama özelliği bulunuyor. Yemeği sık sık ocakta unutup yakanlar için ideal bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. Yeni nesil ocaklar klasik modellere göre daha pahalı oluyor ancak zamanı kısıtlı ve çalışan tüketiciler için pratik olduğunu da belirtelim.

Beyaz Eşyanın Püf Noktaları

Eşyalarınızı yenilemeniz veya ev düzmeniz gerektiğinde beyaz eşyalarınızı titizlikle seçmelisiniz. Mutfağın temel beyaz eşyaları olan buzdolabı, fırın ve bulaşık makinesi Yengeç burçları için önemlidir. Evlerinde ve mutfaklarında bolca zaman geçirdikleri için bu eşyaların kullanışlı ve uzun ömürlü olmalarını isterler. Mutfağınız küçükse çift kapılı geniş buzdolapları almanızı önermeyiz. Alanı çok daraltan bu modeller yerine uzun ve arkaya doğru derin çeşitleri alabilirsiniz. Fırın alışverişinde zamanlama özelliği olan çeşitlerle içiniz ferah bir şekilde pasta ve kurabiyeleri pişirirsiniz. Çok sayıda konuk ağırlıyorsanız büyük boyutlu fırınları almalısınız. Bulaşık makinelerinden ise en önemli beklenti iyi yıkaması ve üzerinde herhangi bir yemek artığı kalmamasıdır. Bu cihazlarda dikkatlerden kaçan bir detay var ki o da tekerlekleridir. Makineyi iyi yürütmeyen, sürekli yerinden çıkan tekerlekler ciddi sorun yaratıyor. Bu yüzden bulaşık makinesi seçerken tekerleklerini iyi kontrol etmeli ve raylarında sorunsuz ilerleyen modelleri seçmelisiniz.

Mutfağın Olmazsa Olmazları

İçinize sinen bir mutfak dekorasyonunda ana eşyalardan sonra sıra geldi demirbaş malzemeleri seçmeye. Bu ürünlerin pratikliği ve dayanıklılığı kadar estetik özellikleri de önemlidir Yengeç burçları için. Mesela tencere setlerini ihtiyacınıza uygun özelliklerde aldıktan sonra renklerini seçebilirsiniz. Yüzey hammaddesini araştırarak kanserojen nitelikte olmayan çeşitleri almalısınız. Canlı ve desenli tencere takımları sizin zevklerinizle örtüşüyor. Kırmızı, gül kurusu ve çiçek desenli çok sayıda tencere seti mutfağınızda oldukça şirin duracaktır. Yaratıcı kişiliğiyle bilinen Yengeç burçları olarak, tuzluk, baharatlık, şekerlik, çay kutusu gibi malzemeleri tasarım ürünlerden seçebilirsiniz. Kahve içmek sadece damak zevkine yönelik olmayıp kültürel bir aktivite de olduğu için fincan takımlarını vintage tarz seçmenizi tavsiye ederiz. Akdeniz stiline yönelik bu dekorasyon önerilerimiz Yengeç burçlarının oldukça içine sinecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.