Yemek Yapmayı Sevmeyen Burçlar!

Astroloji dünyasında her burcun doğuştan ilgili olduğu alanlar vardır. Kimisi gezmeyi kimisi alışverişi kimisi de ev işlerini sever. Genelde sosyal hayatı güçlü insanların ev işleriyle arası yoktur. Bunları zaman kaybı olarak görür ve hayatın zevkli yanlarını ıskaladıklarını düşünürler. Yemek yapmak sıkıcı ve angarya bir iştir onlara göre. İnsanların günde üç kez yemek yeme zorunluluğu düşünüldüğünde bu burçların yaşadığı sıkıntıyı varın siz düşünün.

Ağustos Böceği Aslanlar

Yaşam mottosu eğlenmek, zevk almak üzerine kurulu olan Aslanlar çalışmayı pek sevmezler. Ağustos böceklerini anımsatan bu burçlar için varsa yoksa partiler, geziler ve hobilerle zamanı keyifli yaşamak olsun. Ev işleriyle ve yemek yapmakla da araları olduğu söylenemez. Onlar güzel yemekleri pişirmeyi değil afiyetle yemeyi tercih ederler. Mümkünse arkadaşları veya sevdikleriyle şık bir restoranda yemek yerler. İlişkileri ciddiye binip evlenmeyi düşündüklerinde müstakbel eşleriyle yemek yapma konusunda en başta anlaşmalılar. Aksi takdirde otoriter ve eleştiriye gelmeyen Aslan burçları düğün sonrası bu mesele üzerine hayat arkadaşlarıyla sorun yaşayabilirler. Bu kadar pozitif ve eğlenceli bir burcun yemek yapma yeteneği de eksik kalsın.

Ağır İş Yapan Boğalar

Evinde tembellik etmeyi, sabahları mışıl mışıl uyuyup kraliyet mensubu gibi uyanmayı çok sever Boğalar. En büyük hobileri kendini şımartmaktır. Sosyal olmayan bu burçlar evde daha fazla vakit geçirmeyi tercih ettikleri halde ev işlerine merakı yoktur. İşleri angarya görür, temizlik ve yemek sorumluluklarını ağır ağır yerine getirirler. Bu kadar sakin ve yavaş çalışmaları ebeveynlerini veya eşlerini kızdırır. Yemek pişirecek olsalar bile malzemeyi ara vererek yavaş yavaş doğrarlar. Yiyecekler ocakta kaynarken kendileri muhtemelen ekran karşısında şekerleme yapmaktadır. İrkilerek uyandıklarında yanmış bir yemek ve dibi tutmuş bir tencere bulmaları kaçınılmazdır.

Aynadan Kalkmayan Teraziler

Kibar, modern ve zarif insanlar olan bu burcun da belli kusurları vardır. Dokunduğu her şeye estetik katmakla beraber ev işlerine dokunmayı sevmezler. Sofrada ve toplum içinde görgü kurallarını tamamıyla uygular ama masayı öylece bırakırlar. Terazi burçları güzelliğe ve dış görünümüne verdiği emeği ev işlerinden esirgerler. Sorsanız “Zamanım yok” şeklinde karşılık verebilirler. Öte yandan uyumlu ve tartışmayı sevmeyen insanlar oldukları için işler yüzünden ev arkadaşlarıyla bozuşmak istemezler. Mecbur kaldıklarına mutfağa koyulur ve yemeklere girişirler. Sanatsal hünerlerinden olsa gerek pişirdikleri yemeğin tadı hiç de fena olmaz, kimse aç kalmaz.

Değişken Ruhlu Balıklar

Bu burcun insanlarını direkt tembel olarak etiketleyemesek de ev yaşamında pek hünerli olduklarını söyleyemeyiz. Ruh halleri değiştiği için ev işlerindeki performansı dalgalanma gösterir. Balıklar genel olarak sorumluluk almayı sevmez, aldıkları zaman çıkacak aksiliklerin canını sıkacağını düşünürler. Neşeli oldukları dönemler mutfakta harikalar yaratabilirler ama bunun sürekliliği yoktur. Artistik yönleriyle çok şık bir masa hazırlar, yemeğin sunumunu lezzetinden daha fazla öne çıkarırlar. Moralleri bozuk olduğunda veya tembellik çöktüğünde ise mutfağa hayatta girmez, dışardan yemek söylemeyi tercih ederler.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.