Yayların İdeal Eş Adayları Hangi Mesleklerden Olur?   

İçinde sempatik ve enerjik bir çocuk barındırır Yaylar. Kendilerine has yaşam tarzları durağanlığı ve bağlanmayı sevmezler. Evlilik gibi belli bir düzeni ifade eden yaşam tarzlarına mesafeli yaklaşırlar. Genelde ileri yaşlarda hayatlarını biriyle birleştirmeye hazır olurlar. Evlenecekleri adayların karakterinin yanı sıra mesleği de önemlidir Yay burçları için. Dinamik ve değişken bir hayatı benimseyen bu burçlar; hareketli ve yarı gezgin nitelikteki meslek sahipleriyle iyi anlaşır. Önemli olan özgürlüklerinin kısıtlanmamasıdır.

Denizci

Özgürlüğüne düşkün Yay burçları evlilikte sınırlanmaya gelemez. Evde çok fazla zaman geçirmeyi sevmez, bazen günlerce uzaklarda seyahat etmeyi isterler. Hal böyle olunca onların bu gezgin yaşamına herkes sabır göstermez. Kendileri gibi bir yaşamı benimseyen, esnek çalışma saatleri olan kişilerle anlaşabilirler. Bu yüzden denizci bir hayat arkadaşıyla uyumlu bir çift olmaları mümkündür. İşi gereği denize açılıp günlerce evden uzak kalacak bir eş Yay burçlarının işine gelir. Birbirlerinin yaşam tarzlarına anlayış gösterirler. Hatta bazen hayat arkadaşlarıyla beraber deniz yolculuğu yapmak adına gemi mürettebatına katılmak isterler. Böyle bir evlilik düzeniyle bir ömür boyu mutlu yaşayabilirler.

Turizm Otelci

Seyahat etmeyi seven Yay burçları, metropollerden ziyade tatil beldelerinde daha mutlu yaşar. Doğaya olan düşkünlükleriyle yeşil ormanların mavi denizlerle kucaklaştığı yörelerde mutlu zamanlar geçirirler. Tek istedikleri yıllarını aynı coğrafyada harcamamaktır. Onların bu yaşam tarzlarına uyabilecek eş adaylarından bir kısmı da turizm otelcilerdir. Hatta Yay burçları onlarla aynı mesleği yapıyorsa gayet ideal bir çift olurlar. Otelde dünyanın farklı ülkelerinden turistlerle tanışıp kültür zenginliğinden beslenirler. Temiz havayı içlerine çekerek yakın coğrafyaları gezer, sürekli tatil modunda yaşarlar. Eş adayının mesleki kazancı Yaylar için önemli değildir. Onların önceliği huzurlu ve keyifli bir yaşamdır.

Sporcu

Hiperaktif Yay burçlarının bir diğer özelliği de spora olan ilgileridir. Akrobasiye olan zaaflarından ötürü pilates, yoga gibi sporlar onların ilgilerini çekmez. Yaylar daha çok yamaç paraşütü, boks, koşu, aikido, basketbol gibi daha sert ve hızlı sporları severler. Bu tarz sporları icra eden kişiler Yayların çekim alanına girer. Zaten dinamik, riskten haz duyan, atletik tipler genelde ya sporla iç içedir ya da bu işin mesleğini icra ediyordur. İşte tam Yay burçlarına göre bir hayat arkadaşı! Bu aynı kafadaki çift birlikte eğlenceli bir hayatı paylaşır. Evlilikleri boyunca dağ tırmanışı, kış kampı, sörf gibi sportif aktivitelere çıkarlar.

Pilot

Seyyah ruhlu Yay burçlarının ideal eş adaylarından bazıları da pilotlardır. İşleri gereği dünyanın dört bir yanına uçan bu meslek grubu üyeleri, Yayların dikkatini çeker. Özgürlüklerine ve seyahat etmeye düşkün insanların bu işi yapabileceğini düşünerek pilotları kendileriyle özdeşleştirirler. Onlarla adım atacakları bir evlilik hayatını, karşılıklı anlayışa dayanarak rahatça sürdürürler. Pilot eşleriyle birlikte Yay burçları da sık sık yurt dışına çıkıp farklı ülkeleri gezmeye fırsat yaratır. Tekdüzelikten uzak bu bağımsız ve sürprizlere açık yaşam tarzıyla, Yaylar kolay kolay evlilikten soğumaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.