Yay’ın En İyi Anlaştığı Burçlar!

Yay herkesle anlaşır ama kimseyle derin bağlar kurup dost olmaz, hiçbir samimiyet insanları neredeyse nüfusuna almasına gerekçe olamaz! Arkadaşlığın farklı dinamikleri vardır, kimisi sonsuz sayıda yardımlaşır, kimisi biyolojik bağları def edip kardeş olur, kimisi eğlencede birleşir kimisi kederde, Yay’ın böyle amaçlı birliktelikleri yoktur. Macera sever her insanla paylaşacak zamanı, yazacak hikayesi vardır ama hepsi bu! Kimsenin derdiyle uzun uzadıya dertlenmez, hayatı yükte ağır görüp kendine zulmetmez. Şimdi bakalım Yay’ın en iyi anlaştığı burçlar hangileridir?

Aslan

Ormanın keyfine en düşkün canlısı ve aynı zamanda kralıdır; Aslan! Tüm işleri başkalarına yaptırınca ona da tahtında yan gelip yatmak, ormanın en güzel yemişlerinin tadına bakmak, haz dolmak kalır! Yay hayatı tam olarak bu şekilde algılar! Hayat kocaman bir keşif diyarıdır ve insan bu sonsuz alternatifin tadına bakmalı, kendine dayatılan, modern çağ zorunluluklarına kapılıp asıl amacını unutmamalıdır. Yay kendi değerler sistemini öz deneyimleriyle inşa eder! Ve bu deneyimler sırasında yaşamın keyfini sürer! Aslan’ın yaşamdan aldığı keyifle ile Yay’ın ki bir arada olursa o ömür tadından yenmez!

Koç

Yay’ı ateş enerjisi sarıp hayatındaki tehlike dozu artınca, gözü karalığıyla cesaretinin ayarı kaçınca Koç safını Yay’ın tarafında tutar, bu ikili çok can yakar! Yapamazsın dediğiniz, bol keseden atıp tüm gözleri korkutmaya niyet ettiğiniz zamanlarda çevrenizde Koç ya da Yay var mı, bir bakın! Hele ki ikisi birden varsa ortalığı boşuna curcunaya katmayın! Diyelim ki kattınız, az sonra izleyeceğiniz yenilmezlik şovdan nasibinizi almamak için bizce uzaklaşın! Bu iki macera sever her sabah kahvaltıda yürek yer! Bizden söylemesi!

İkizler

Eğlendirmenin kitabını yazan Yay, eğlencenin dibini gören İkizler ile bir araya gelirse ne olur? Kahkahanın her çeşidi duyulur, bu ikilinin yanında olan eş dost gülmekten katılır, yerine gelen keyiflerle toplu düğünler olur! İnsan mutluysa daha da mutlu olmak ister, enerjisi yüksekse çevresindekilere ışık saçar! İşte İkizler ile Yay’ın merak dolu gözlerle baktıkları yaşamı birlikte keşfettikçe hissettikleri mutluluk herkese yayılır! Bu ikili pozitif enerjiye ihtiyacı olanların imdat çekici olur!

Terazi

Sevgi kelebeği yaşamı sürüp herkese mavi boncuk dağıtanın sımsıkı dostu olur mu? Peki kimselerin kavgasına ortak olmayan, aman huzurum kaçmasın tavrıyla mücadelelerden uzak duran, kaostan kaçanın kara gün dostu olur mu? Flörtöz olmanın ilk kuralı derin duygusal bağlar kurmamak olabilir mi? Tüm bu özellikleriyle Terazi, Yay ile arkadaşlık etmek için biçilmiş kaftandır. Zira Yay eğlenmeyi sever, bağlanmayı sevmez, huzurunu kaçıracak insanlarla ahbaplık etmez!

Bir Yorum Bırakın
  1. Burcumun bütün özelliklerine sahip vede bunları yaşayarak görmek güzel teşekkür ederim anne baba iyi ki varsınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir