Yay Kadınını 5 Adımda Mutlu Et!

Macera soyadı lakabı en mutlu, bilin bakalım kimdir bu! Yay, kendinden mutlu, olabildiğince iyimser ve pozitif yaşantısını, keşfetme yolunda oradan oraya taşır! Yüreğinin karardığı yer az, oralar da Yay’a olabildiğince uzaktır! Kendi neşesini suyla artırır da seyreltemez! Yani Yay’ı mutsuz etmezsen, birkaç özel bilgiyi edinir, arada bir de etüt edersen, mutlu ettiğin kadar mutlu yaşarsın!

Seyahate Çıkar!

Bir sabah kalktığında baş ucunda bir seyahat planı görse, mailinde bir uçak bileti, postacının elinde bir tatil sepeti olsa fena olmaz, hatta harika olur! Yay, dünyanın bir ucuna, mümkünse pek de keşfedilmemiş bir kuytusuna, henüz kitaplara girmemiş kültürlerin tam ortasına gitmeye bayılır! Hele de bu sürprizli bir keşif yolculuğu olursa!

Pozitif Ol!

Gölge etme başka ihsan istemez! Yay iyimserliğinin yanına yöresine tek bir olumsuzluk iliştirmez, doğuştan en pozitif bakışını at gözlükleriyle engellemez! Kaygısı bol, tasası fazla insanları bir kaldırır, iyileştirir fazla nazdan usanır, mutluluğuna geri döner! pozitifine enerji takviyesi yapıyor, ayyuka çıkan keyfine yenilerini ekliyorsan ne mutlu!

Heyecanlarına Ortak Ol!

Dünyada arşınlanmayan yol, keşfedilmeyen kültür bırakmamaya ant içmiş Yay, kuş misali hop ordadır hop burada! Yeni bir merak alanı keşfedince, karpuz kabuğundan gemiler de yapması gerekse, günlerce kulaç atması, eforun dibine vurması da lazım gelse vazgeçmez, o hikaye buraya gelmezse, yanına gidilecek desturuyla balonlara dört elle sarılır, harika yolculuğuna düşünmeden atılır! O anda paçamı sıvayamam ütüm bozulur, ben yüzemem kolum yorulur dersen olmaz ama varım deyip kapalı gözlerle bu yeni deneyime balıklama dalarsan Yay’dan keyiflisi olmaz! Elini bir tutar daha da bırakmaz!

Maceraya At!

Uçaktan atlama olsun, yerden göğe zıplama, ipte yürümek olsun, dünyanın bir ucuna çadır atma, aklına gelen gelmeyen tüm çılgınlıklar, maceranın en riske göğüs gereni Yay’ın uzayıp giden yapılacaklar listesinde yerini alır! Çeşidin bol, mutluluğun garanti olduğu bu alan iyi değerlendirilmeli, Yay aşağa baktığı uçurumun kenarından el yordamıyla itilmeli! Endişe etme duydukların sevinç çığlıkları!

Özgür Bırak!

Yay tek geceyi geçen konaklamalara gelmez, oksijeni azalan ortamda fazladan bir dakika geçirmez! Dağların doruklarında, okyanusların en ortalarında semaya bakmak varken, yüksek binaların, dar koridorların içinde sıkışmaya tahammül etmez! hareket alanının geniş, adımlarının uzun, özgürlüğünün sınırsız olmasını ister! çizgilerini ötelere taşımasına, varsa birkaç tabusu onları da el birliğiyle yıkmaya destekçiysen, Yay daha ne ister? Buralar hep mutluluk!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.