Yay Kadını Aşık Olursa…

Hürriyetine sevdası olanın aşka düşmesi kolay olmaz! Olursa da tadından yenmez! Böyle pozitifi bol, enerjisi engin aşk diyar diyar gezsen rastlamaz, arasan bulunmaz! Aşk Yay’ı sarınca; yaşamda mutsuz bir dakika kalmaz, sihirli değneği elinde dokunduğunu parlatır, yüzlere gülücük dağıtır! Yay kadını aşık olursa; evdeki hesaplar değişir, çarşının hesabı hepten şaşar! Yepyeni bir enerjiyle, serüven işte şimdi başlar!

Enerjisi Kabına Sığmaz, Tavana Vurur!

Enerjisi her an taşıp yanında yöresinde kim varsa bulaşmazmış, pozitifinden tüm dünya nasibini almazmış gibi, bir de aşık olursa buyurun enerji patlamasına! Malumunuz gözü yaşlı, başı dertliler, eli kolu kalkmaz, baksan burnu akmaz psikolojik bunalımlılar Yay’ın dokunuşuyla can bulur, hayata döner! Üstüne bir de aşık olursa; Yayın bakışı bir başka, duruşu bambaşka olur! Bir yüzünde mi açar güller, midesinde mi uçuşur kelebekler? Her yer kırmızı yanak olur, her taraf mor menekşe, enerjisi evlere sığmaz, aşkı dillere!

Şefkatli Biri Olur!

Normalde mutluluğun peşinde pır dönen, “Ben buraya aitim uzaklara gidemem!” demeyen, durduğu yerde durmayı da pek sevmeyen Yay, duygu ağlarına takılmaz, sevgi pıtırcığı olmaya soyunmaz, bir karış havada seyreden aklını zahmet edip tutmaz! Diyelim ki aşık oldu, bu kez de tanınmaz! O ana dek rastlamadığı duygularıyla müşerref olur, içinden bir şefkat duygusu çıkar! Şaşkınlıkla karışık bir birliktelik yaşayan Yay, kendisinden başka birini önemser olur, halk şaşkın, tribünler sessiz, kafalar karışır!

Hayata Karşı Daha Alakalı Bir Tavır Takınır!

O ana dek kendine görev edinmediği, yakınımda değil nasılsa deyip alaka göstermediği ne varsa bir bir görünür olmaya, Yay o ana dek umursamadıklarına bir bir farkındalık geliştirmeye başlar! Normal koşullarda içi tehlikeyle de dolu olsa adı macera olan her uçurumdan gözü kapalı atlayan, yarınını düşünmeyip sadece anını yaşayan Yay aniden ertesi gün planı yapmaya, sevdiği ile sürekli randevu ayarlamaya koyulur! Ağzından çıkan destursuz lafların kulağına uğradığı pek görülmezken, patavatsızlığını dizginler, temkini ele alır!

Sorumluluklar Öcü Olmaktan Çıkar!

Mümkünse hep gezmek, tozmak, eğlenmek; çalışmak zorunda kalmamak arzusuyla yaşayan, yaşadığı geçici evi otelden ayırmayan, yuvası sırtında seyahatte bir ömür geçirse şikayet etmeyen Yay, geç de olsa atalarının sözüne gelir, yerleşik yaşama geçip tarım toplumunun bir ferdi olmaya karar verir ? Aşkı gözünü bürür, sevdiğiyle ortak bir yaşam hayaliyle ateş bacayı sarar! Düzenli bir iş, ev yemekleri, TV ünitesi, beyaz eşya derken Yay birikim yapmaya, hatta evlilik düşünmeye başlar! Gözlerimizin önünde bir başı bozuk Yay daha, evinin hanımı, çocuklarının anası olma yolunda ilk adımı atar! Aşk sağ olsun!

Özgürlüğüne Daha Az Düşkün Olur!

Hürriyet sevdasından vazgeçer, iplerini kendi elleriyle erine teslim eder demek elbette mümkün değil! Aşk bacalardan aksa, göklerden yağsa, gönlünden fışkırıp taşsa da Yay’ın bireysel alanının tamamını bir başkasına teslim etmesi, özgürlüklerinden tümden vazgeçmesi beklenemez! Ancak aşk kapıyı çalınca, büsbütün Yay’ın olan hayat, makul zeminlerde paylaşıma açılabilir, sınırsız özgürlükler kontrol altına alınıp, tüm yaşamını kuşatmayacak sorumluluklar ufak ufak üstlenilebilir! Fazlasını beklemek, imkansızı düşlemek olur! Sonuçta o bir Yay!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.