Yay Burcuyla İyi Geçinmek İstiyorsan Bunları Yapma

Zeus’un temsil ettiği Yay burcu cömertliğiyle bilinir. Onlara savruk diyerek üzmeyin olur mu? Zaten bir şekilde harcadıkları gelip yerini buluyor. Harcıyorlar ama bir o kadar da bereketliler. Makamda mevkide gözü olmayan Yay burçları, grup lideri olmaktansa o grubun en sevileni olmak ister. Hayata bakış açıları her zaman pozitiftir ve karşısındaki insana da bu pozitifliği bulaştırır. İyimserlikleriyle herkesi mutlu etmeyi başarır. Tabii bu kadar güzel şeyden sonra acımasız gerçekleri öğrenmeye hazır olmalısın. Hayata karşı tam bir sevgi yumağı olan Yay burçlarının da sinirlendiği şeyler var. Şimdi onları öğrenmeye geldi sıra. İşte Yay burçlarının kırmızı çizgileri.

“Ben Yay burcuyla ilgili her şeyi bilmek istiyorum” diyorsan, önce yükselen burcunu öğren.

Bu İyimserlik Sizi Yanıltmasın

Tamam iyimserdir dedik, iyidir, hoştur, pozitiftir dedik ama sen bunları yanlış anlama sakın. Burçlar aleminin en zekilerinden biri olan Yay burcu, kandırıldığını hissettiği an yay gibi gerilir. Onu kandırmaya çalışan insanı da çok güzel gerer. Neşe dolu, hayata pozitif bakan bu insanlar iyi niyetlerinin suistimal edilmesini asla kaldıramaz. Kim duygularıyla oynanmasından hoşlanır ki? İleri görüşlü ve samimi Yay burçlarının ruhları yalana karşı çok hassastır. Onu kolay kolay kandıramazsın. Olur da kandıracak kadar profesyonelsen ve Yay burcu insanı bunu anlarsa önce seni bir güzel haşlar sonra da hayatından olabildiğince uzaklaştırır. Yay burçları bu yanlışı asla affetmez.

Ona Kurallarla Gitme

Sezen Aksu’nun çok güzel bir şarkısı var. “Beni kategorize etme – Benle oynama – Yaftayı yapıştırıp – Bana isim koyma…” tamamen Yay burçlarını anlatıyor desek yalan olmaz. Sanki Minik Serçe Yay burçlarını düşünerek yazmış bu şarkıyı. Özgürlüğüne düşkün Yay burçları, kendisini kısıtlanmış hissettiği an arıza yaratmaya başlar. Kural istemez, çok soru istemez. Özel alanına saygı bekler ve bu konularda inanılmaz hassas davranır. Çok üzerine gidersen yersin azarı. Biraz daha şansını zorlarsan kaybedersin onu. Kafasına göre yaşamayı seven Yay burcu kısıtlanmaktan hiç hoşlanmaz. Kuralları da hiçe sayar. Onun önüne engel koyan sen olma.

Yavaş Mısın? Hızlanmayı Öğren

Enerjisi yüksek Yay burçlarının, yavaş hareket eden insanlara tahammülü yoktur. Bir idare eder, iki görmezden gelir, üçüncü de net patlar. Buna yavaş hazırlanma, yavaş konuşma veya işleri erteleme gibi konuları da ekleyebilirsin. İçi içine sığmayan coşkulu Yay burçları sabrının sınırlarına geldiği zaman mutlaka seni uyaracaktır. Üzülme ve eğer onunla birlikte olmaya devam etmeyi planlıyorsan kendini bir şekilde düzeltmeye çalış. Bir sonrakinde daha sert bir uyarı ile karşı karşıya kalırsın. O zaman daha da çok üzülürsün. Huyları bu, onların da yapabilecekleri bir şey yok sonuçta. Bekletilmekten, zaman kaybetmekten hiç hoşlanmazlar. Sen de artık ayağını ona göre denk al.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.