Yay Burcunun Enerjisini Düşüren 3 Şey

O bizim Polyanna’mız, o bizim neşe saçanımız, o bizim gezmelere en doyamayanımız. Evet evet kimden bahsettiğimizi biliyorsunuz. Tabi ki Yay insanından. Girdiği ortamın enerjisini arttıran hem gülen hem de güldüren halleriyle en sevdiklerimizden. Ee sürekli gülüyor diye derdi yok  mu sandınız. Olmaz mı annem, olmaz mı bir tanem? Var onun da “eee yetti ama o kadar da değil” dediği zamanlar. İşte o anlar:

Rötar Yapan Uçaklar

Birincisi Yay burcu bu dünyaya gezmeye, tozmaya, görmeye gelmiştir orada bir anlaşalım. Hiçbir zaman uzun vadeli planların, aman efendim ev alıp senelerce borcunu ödemenin insanı olmamıştır. Bir fırsatını mı buldu? Hemen ver elini henüz ayak basmadığı topraklar, ver elini sokaklarında kaybolduğu şehirler. Hal böyle olunca büyük bir heyecanla ve bin bir hayalle biletini aldığı uçağın bilmem kaç saat rötar yaptığını görmek kendisini hiç mutlu etmez. Çünkü o hepimizin arasında en sabırsız, en yerinde duramayandır. Bir şeyin olmasını mı istiyor? “O zaman şimdi olsun, bir an önce olsun” der başka bir şey düşünmez.

Gamlı Baykuşlar

Öncelikle tanıştıralım, Yay insanı burçlar arasında en rahat, en işi rast giden, en sülalesi rahat olandır. Böyle olduğu için de bir şekilde işleri hep yolunda gider. En büyük olumsuzluklarda bile bir şekilde kendini kurtarmasını bilir. Yani dünyaya torpille gelenlerdendir. Peki böyle bir insanın sabah akşam dert anlatan, en ufak problemi bile dünya meselesi yapan, dertlerin derya olduğu bir insanla ne yapmasını beklersiniz? “Tabi ki vah vah görüyor musun, ah cidden öyle mi oldu” diye diye arkasına bile bakmadan kaçmasını. Çünkü Yay insanı olayı en başından çözmüştür. O evrene gülücüklerini saçarsa her şey çok güzel. Hayat çok acayip dedikçe evren de “yürü aslanım” der bir yandan da sırtını sıvazlar. Bu koşullar altında da Yay insanı bağlasan gamlı baykuşların yanında durmaz, duramaz.

Son Teslim Tarihleri

Evet, gene geldik dünyanın zaten halihazırda pek çok kimse tarafından sevilmeyen olgusuna. Lakin Yay insanın aksine birçok kişi ister “görev bilinci” desin ister “aman sonraya kalmasın, başım ağrımasın” desin bir şekilde son teslim tarihini kaçırmaz. Ama söz konusu rahatlıkta bir dünya markası olan Yay olunca “aman canım illaki yaparız, dünyanın sonu geldi de haberimiz mi olmadı” minvalinde cevaplarla soruyu geçiştirmeye çalışırken bulabilirsiniz. Kafası da hayatı gibi hızlı çalışan, daldan dala atlamaya müsait yapısıyla bir de oturup bunlarla uğraşacağını mı bekliyorsunuz? Yok daha neler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.