Yay Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

Yay sadece mutluluklarınızı paylaşmak istediğiniz bir arkadaşınızsa ne ala! Ama çocuğunuz, eşiniz, en yakın dostunuz, iş ortağınız ise olası felaketlere hazır olun! Sorumluluk gerektiren alanlara girmeyi kendine yasaklayan Yay, ortaklık gerektiren tüm birlikteliklerde bir gün çuvallar! Yay’ın içinde zerre kötülük yoktur ancak kontrolsüz ateşi kendi dışındaki herkesi yakar! Peki Yay’ın kötü özellikleri nelerdir?

Sözüne Güvenilmez, İpiyle Kuyuya İnilmez!

Yay aslında kimsenin kötülüğünü istemez, bile bile kör kuyulara düşürmez! O kendini sıkıştığı yerden çıkarır, şansı yaver gidince paçayı kurtarır olan sana olur! Yay Jüpiter’den torpillidir, macera aşkıyla göze aldığı hiçbir tehlike hüsrana uğratmaz, Yay’ın burnu kanamaz ama gaza gelip yanında yerini alan, Yay’ın abartılı motivasyonuna kananların akıbeti ne olur, o da tümüyle kişinin şansına kalır! Yay yarı yolda vazgeçer, gözünü başka bir heyecana dikerse dur çağrılarına uymaz! Yay ile yapılan arkadaşlıklarda peşine takılmamak, yay dediğini yapmamak önerilir!

Kontrolsüz Ateşi Yakar!

Hep şen kahkahasını duyan, gün yüzünü gören, gezgin ruhtan zarar gelmez diyenler aldanmayın, Yay’ın tersini görmeden erken konuşmayın! Ateş enerjisinin en kontrolsüzü Yay’da bulunur. Başkaları yine de düştükleri öfkenin içinde bir türlü zapt edilir ama Yay’ın gözü kör, kulağı sağır olur! Bir çılgınlık yapmasına mâni olmak isteyen ağzının payını, önüne geçip durdurmak isteyen öfkesinden nasibini alır! Yay pişman olmaz, ardına bakarak yaşamaz! Sadece anını yaşar ve önüne bakar! Yay’ın deliliğine kapılanın aklından şüphe etmemek olmaz!

Sülalesi Rahat Halleri Çileden Çıkarır!

Umursamazdır Yay, bir parça umur sahibi olmak insan olmanın doğasında varken Yay’ın dünyasında yoktur, Yay için eminiz ki bunda bir sakınca yoktur ancak toplumun söyleyecekleri çoktur! Ev yanmış, ortalığı duman almış, gereksiz bulup yapmadığı işler yüzünden maaşına zam gelmeden işine son haberini almış, ailesi yüzüne hasret kalmışken telefonun icadından dahi bihaber yaşamış olan Yay karabatak gibidir! Yay varsa yoksa kendi özgürlük sınırlarını zorlamak için yaşar, kendisinden başka kimseyi hayatına fazlaca sokup sırtına yük etmez! Yarınını düşünmez, dününü ardına takıp sorumluluk yüklenmez!

Sorumluluk Almaz, Kimsenin İhtiyacına Kulak Asmaz!

Birlikte eğlencenin en dibini vurur, gülerken katılır! Tam bir eğlence insanıdır! Ama hepsi bu! Yaşamın karanlığına rastlar, dostum deyip sırtınızı dayama gafletine düşerseniz, dünyanız sarsılır! Gülüp eğlenirken, beraber mutluluğa doyup türlü deneyim yaşarken yani her şey güllük gülistanlıkken Yay’ın keyfine diyecek olmaz ama başınıza bir iş gelsin, bir ihtiyacınız, paylaşmak istediğiniz bir hüznünüz olsun, Yay ya sırra kadem basar ya da umursamayışıyla özellikle duygusal insanlarda derin yaralar açar!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.