Yay Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

Yay sadece mutluluklarınızı paylaşmak istediğiniz bir arkadaşınızsa ne ala! Ama çocuğunuz, eşiniz, en yakın dostunuz, iş ortağınız ise olası felaketlere hazır olun! Sorumluluk gerektiren alanlara girmeyi kendine yasaklayan Yay, ortaklık gerektiren tüm birlikteliklerde bir gün çuvallar! Yay’ın içinde zerre kötülük yoktur ancak kontrolsüz ateşi kendi dışındaki herkesi yakar! Peki Yay’ın kötü özellikleri nelerdir?

Sözüne Güvenilmez, İpiyle Kuyuya İnilmez!

Yay aslında kimsenin kötülüğünü istemez, bile bile kör kuyulara düşürmez! O kendini sıkıştığı yerden çıkarır, şansı yaver gidince paçayı kurtarır olan sana olur! Yay Jüpiter’den torpillidir, macera aşkıyla göze aldığı hiçbir tehlike hüsrana uğratmaz, Yay’ın burnu kanamaz ama gaza gelip yanında yerini alan, Yay’ın abartılı motivasyonuna kananların akıbeti ne olur, o da tümüyle kişinin şansına kalır! Yay yarı yolda vazgeçer, gözünü başka bir heyecana dikerse dur çağrılarına uymaz! Yay ile yapılan arkadaşlıklarda peşine takılmamak, yay dediğini yapmamak önerilir!

Kontrolsüz Ateşi Yakar!

Hep şen kahkahasını duyan, gün yüzünü gören, gezgin ruhtan zarar gelmez diyenler aldanmayın, Yay’ın tersini görmeden erken konuşmayın! Ateş enerjisinin en kontrolsüzü Yay’da bulunur. Başkaları yine de düştükleri öfkenin içinde bir türlü zapt edilir ama Yay’ın gözü kör, kulağı sağır olur! Bir çılgınlık yapmasına mâni olmak isteyen ağzının payını, önüne geçip durdurmak isteyen öfkesinden nasibini alır! Yay pişman olmaz, ardına bakarak yaşamaz! Sadece anını yaşar ve önüne bakar! Yay’ın deliliğine kapılanın aklından şüphe etmemek olmaz!

Sülalesi Rahat Halleri Çileden Çıkarır!

Umursamazdır Yay, bir parça umur sahibi olmak insan olmanın doğasında varken Yay’ın dünyasında yoktur, Yay için eminiz ki bunda bir sakınca yoktur ancak toplumun söyleyecekleri çoktur! Ev yanmış, ortalığı duman almış, gereksiz bulup yapmadığı işler yüzünden maaşına zam gelmeden işine son haberini almış, ailesi yüzüne hasret kalmışken telefonun icadından dahi bihaber yaşamış olan Yay karabatak gibidir! Yay varsa yoksa kendi özgürlük sınırlarını zorlamak için yaşar, kendisinden başka kimseyi hayatına fazlaca sokup sırtına yük etmez! Yarınını düşünmez, dününü ardına takıp sorumluluk yüklenmez!

Sorumluluk Almaz, Kimsenin İhtiyacına Kulak Asmaz!

Birlikte eğlencenin en dibini vurur, gülerken katılır! Tam bir eğlence insanıdır! Ama hepsi bu! Yaşamın karanlığına rastlar, dostum deyip sırtınızı dayama gafletine düşerseniz, dünyanız sarsılır! Gülüp eğlenirken, beraber mutluluğa doyup türlü deneyim yaşarken yani her şey güllük gülistanlıkken Yay’ın keyfine diyecek olmaz ama başınıza bir iş gelsin, bir ihtiyacınız, paylaşmak istediğiniz bir hüznünüz olsun, Yay ya sırra kadem basar ya da umursamayışıyla özellikle duygusal insanlarda derin yaralar açar!

Bir Yorum Bırakın
  1. Yay burcuyum ve bu söylediğiniz özelliklerin gramını taşımıyorum önemsiyorum gelecek kaygım var insanlarında derdini dinlemekten ve ve çözüm bulmaktanda çekinmiyorummumaarım beni seven insan bu saçma sapan görüşlere inanmıyor olur

    • Ben de yayım ve yazının tamamına yakını doğru benim için. Ve çok mutluyum böyle olduğum için:) Tüm yaylar gibi kendimi olduğu gibi çok seviyorum:)

  2. Ben bur burçtan nefret ediyorum çünkü bunların hiçbiri bende yok bence ben yay olmamalıydım berbat bir burç.

  3. Benim hem burcum hemde yükselenim yay ve hic yazilanda kendimi bulmadim…. cok alakasiz … kaprisli deseniz tamam … günlük yasayip Düne bakmamak da tamam patavatsiz da olabiliyoruz oda tamam… herseyden cabuk sikiliyoruz….gerisi cok yanlis …. bikere yaylar cok Arkadas canlisi diye taniniyor…. hangi arkadas kötü gününde bulunmayan arkadasi yaninda tutar Yaylar büyüklerine ve kücüklerine ayak uyduranlardir…felsefeye ve yeniliklere meraklarindan… cogu seyi bilir ve baskalarida bu bilgilerinden daha neler neler… ama yazmaktan sıkıldım suan….

  4. Saçma otesi bir yazi olmus.kime gore neye gore? Yazdiklarinizdan birini bile kendimde bulamadm.30 yasindayim ve bu yasima kadar arkadaslarima karsi yaptigim fedakarliklar uzerine yedigim kaziklarin haddi hesabi yok.yay burcu iyimserligi ile bilinir.bu da onun kotu ozelligidir.herkese hemen guvenir inanir deger verir,sonra da kazik yer iyiligine karsilik.

  5. Gereksiz yaylar intihar edin kurtulalım nefret ediyorum sizden nefreeeeeeet zalim siniz kıskançsınız cahilsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir