Yay Burcunu Elde Etmenin Yolları!

Yaşamı açtığın kocaman kollarla ve hevesle karşılıyor, ruhunu hep yüksek amperli avizelerle aydınlatıyorsan, aklında olmayan karşına çıktığında maceranın orta yerine atılmaktan geri duramıyorsan, sahip olduğun enerjiyi cesaretinle harmanlıyorsan, Yay senin için ideal bir partner olabilir. Ve biz bu ilişkinin tohumlarını atmana eşlik etmekten mutluluk duyarız! 

Maceraya Atılmak İçin Hevesli Ol!

Yay fazlaca özgür bir ruhun sahibidir. İçinde var olan ateş enerjisi ve yüreğini kaplayan cesaret sayesinde gözü daima karadır. Bu enerjisini sahip olduğu maceracı yönüyle dışa vurur. Yarışlara katılmaz, yenilmezlik ünvanı için kimselerle güç savaşına girmez, onunki kendi ruhunu ve heyecanını besleyen bir yaşam biçimidir. Uçurumların dibine serbest dalış yapmak, kimselerin cesaret edemeği sporlara bilir bilmez kalkışmak, yaşamdan heyecan dolu bir haz almak peşindedir. Yay’ı rafting botunda, kürek yarışında, yamaç paraşütü sırasında tavlamak en olanaklısıdır.

Rahat ve Huzurlu Ol!

Rüzgârın estiği yöne savrul, akıntıya karşı ne kürek çek ne kulaç at! Yay’ın özgürlük mottosuna eşlik edip, heyecanına ortak olursan, onun bir günü diğerini tutmayan, akıl almaz yaşamında kendine yer açabilirsin. ‘An’a çakılıp kalmak, olmadık meselelerden üzüntü çıkarmak, başına gelmeyeni aklına getirip kaygılara boğulmak hiç Yay’a göre değildir. Onun yaşam amacı ne sorumluluklarını harfiyen yerine getirip başarılara imza atmak, ne adını yedi cihana duyurmaktır. Yay; fırtınalarda uçuşmak, yaşamın tüm sürprizlerini mutlulukla karşılamak ister. hayatına girmek isteyen kişi de en az onun kadar savruk ve rahat olmalıdır.

Kıskançlık Damarını Rafa Kaldır!

Duygusal bağlılık geliştirmek konusunda zayıf bir o kadar da ürkek olan Yay’ın sebepleri vardır. Yay, özgürdür, ilişki bağlayıcı. Yay spontane ve kuralsızdır, ilişkinin ise yıkılmaz kuralları vardır. Yay, arkadaş olmak ister, sevgili ayrıcalıklı olmak. İlişki sorumluluk gerektirir, Yay ise sorumsuz bir hayat sürmek ister. Yani bilindik ilişkiler kumkumasının bir parçası olmak isteyen müstakbel sevgiliye Yay’ın hayatında yer yoktur. Ama “Hür doğdum hür yaşarım, sevgilinin kanatlarına saygı duyarım, yapışık ikiz değiliz ki aynı şeylerden zevk alalım” diyen sevgili, Yay eşliğinde mutluluğa gider! Yay kendine özel alan ister, verebilen ise saadetle ona eşlik eder!

Öğrenmeye Açık ve Meraklı Ol!

Yay dünyayı bir uçtan bir uca defalarca tavaf etse, koca bir kütüphaneyi baştan aşağı okuyup dünya üzerinde tanınmadık kültür bırakmasa öğreneceklerim bu kadar deyip köşesine çekilmez. Farklı deneyimler yaşamak konusunda oldukça hevesli olan Yay, en az kendi kadar meraklı insanlarla anlaşabilir. Onu etkilemek için henüz duymadığını düşündüğünüz bir bilgiyle ilgisini çekebilir, tanıdığınız farklı kültür ritüelleriyle ilgili bir sohbeti başlatabilir ya da yakın gelecekte planladığınız tatile onu da ortak etmek istediğinizden söz edebilirsiniz. Kalbinin gümbürtüsünü duyacağınıza, heyecanını gözlerinden okuyacağınıza emin olabilirsiniz.

İyimserlik Her Şeyden Önce Gelir!

Lüzumsuz karanlıklar, melankolik yaklaşımlar, koyu renkte giysiler ve düşünceler bırakın Yay’ın aklına düşmeyi, böyle yaşayan insanlar yakınlarına yaklaşamaz. Zaten Yay’ın ışıldayan enerjisi, şen kahkahası içinde öyle bir bunalım yaşanmaz. Olabildiğince enerjik, yaşama kocaman mutlu gözlerle bakan, korkusuzluk boyutunda iyimser olan bir sevgili adayı Yay’ın ilgi alanına derhal girer. Yay’ın dikkatini çekmek için rengarenk giyinmeli, ortama zıplayarak girmeli, biraz abartıdan ne çıkar deyip kahkahanın en gürültülüsünü basmalı ve tabi ki üzerinde farklı kültürlerden küçük detaylar taşımalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.