Yay Burcu Kadının Stili

Enerjikliğin, coşkunun, maceraperestliğin, özgürlüğe düşkünlüğün, hem samimi hem de dobralığın tek bir insanda olduğunu düşünün. Ne kadar renkli bir kişilik olurdu öyle değil mi? İşte bu renkli insan Yay burcu kadınları oluyor. Hem özgürce giyinmeyi hem de rahat giyinmeyi seviyorlar. Markaları ya da başkalarını etkilemek için giyinmiyorlar. Etkilemek istedikleri tek kişi aynada gördükleri. Arada bir baştan savma giyindikleri de oluyor, fazlasıyla risk aldıkları da ve hatta farklı kültürlere olan merakı yüzünden etnik giyindikleri de. Tüm bu karmaşanın arasındansa farklı, rahat ve özgür bir stil yaratıyorlar kendilerine.

Yay burcu kadınının stili Başak ya da Oğlak burcu kadınları gibi herkesin beğeneceği bir stil değildir ama oldukça dikkat çekicidir. Fakat bir bilgi ekleyelim; son yılların stil ikonları Yay burçlarının stil kodunda giyiniyor. Bunlardan en bilineni de kendi de bir Yay burcu olan Hailey Baldwin.

Yay burcu kadınlarının stili hakkında daha fazla ayrıntı  vermeye başlıyoruz…

Etnik Giyim Tarzının Tek Hakimi

Yay burcu kadınlarının ruhunda var sanki etnik kodlar. Farklı kültürlere ait kıyafetleri öyle bir harmanlıyor ki başka bir şey düşünemiyoruz. Etnik giyinme bohem giyinme ile karıştırılmasın. Yay kadınları bohem de giyinmeyi başarır fakat onlarınki bir tık iyisi oluyor. Bazen bir yöreye ait bir deseni uzun bir elbisede bazen de paltonun motiflerinde görebiliriz. Püsküller, kahverengi çizmeler onların vazgeçilmez. Bir de Etro markası sanki onların adına tasarım yapıyormuşçasına Yay burcu kadınları için biçilmiş bir kaftan.

Rahatlığın Sembolü Hırka

Yay burcu kadınları rahat olmaları ile nam saldıkları için onlara göre şıklıktan daha önemlisi rahat olmaktır. O nedenle stillerini belirlerken dolaplarına en çok aldıkları parçaların başına hırkalar geliyor. Oversize, dar, uzun, midi, kısa her boy, renk ve desende hırka gardıroplarında mutlaka bulunur. Stilleri için en fazla yatırımı bu parçaya yaparlar. Her dolapta olan gri ve kahverengi hırkaların yanında desenli ve etnik motifli rengarenk hırka modellerine de aşık olur Yay burcu kadını. Hata bazen dolabında çok benzeri olmasına rağmen yine de satın aldıkları olur.

Rahat Bir Şıklık

Yay burcu kadınları Terazi burcu kadını kadar her daim şık giyinmez. Çünkü öyle giyinmek pek umurunda olmaz. fakat şık olmak istediğindeyse bunu Başak kadınının inceliğinde ama renkli bir şekilde gerçekleştirir. Etnik desenlere sahip bol pantolon ile sade bir bluzu, bol kadife kısa pantolon ile kareli bir cekete hava katmak için fularını saçına takarak ya da kırmızı ve siyahın gücünden faydalanarak fakat bunu da bir hırka ile kombine ederek yapar. Yay burcu kadının enerjik yapısı şıklığına engel olmaz. sadece hoş bir görünümü kendi stilinde nasıl vereceğini bilir. Bir de düz ayakkabıdan vazgeçmez.

Yay Burcu Kadının Jean Tutkusu

Seyahat etmeyi seven Yay burcu kadınları nereye giderse gitsin bavula diş fırçasından bile önce jeanlerini yerleştirir. Onun için vazgeçilmez tek giyim ürünü jean pantolonlarıdır. Onlara bir gömlek, bir hırka ya da tişört ve ceket yeter Çünkü bu şekilde hem rahat hem de hoş görüneceklerini bilirler. Özgürlüğüne düşkün olan Yay burcu kadınlarının en favori jean stili ise boyfriend ve mom jeans modelleridir.

Aksesuar Tercihi

Yay burcu kadınları aksesuara çılgınlar gibi aşıktır fakat ilk bakışta bunu asla anlayamazsın. Çünkü küpelerini, kolyelerini, fular ya da şapkaları ile bir bütün olduğundan onları sade görmek imkansızdır. İşte bu nedenle taktıkları her aksesuar vücutlarının bir parçasıymış gibi durur. Hatta onlarsız düşünemezsin. Fakat aksesuarlarını dozunda kullanır asla abartıya kaçmaz. Aksesuar seçimi konusunda Yay burcu kadınlarının sezgileri güçlü olduğu için asla hata yapmazlar.

Etnik mi Şık mı?

Bu sorunun cevabı Yay burcu kadını için kesinlikle etnik olur. Her gittikleri ülkeden öyle güzel seçimler yaparlar ki takı konusunda hep kıskanılırlar. Bazen tek bir küpe ile bazen de kemer ile bir ülkeye gönderme yapabilirler. Her zaman gezdikleri yerlerden almaları da gerekmez. Bu işte o kadar ustadırlar ki Ortaköy’den bile takı aldıklarında sen onu farklı kültüre ait bir takı sanabilirsin.

Fazlasıyla seyahat ettikleri için güneşten korunma amaçlı kocaman şapkaları vardır. arada bir amacını aşarak stillerine empoze edilse bile genel amacı güneş kalkanı olmasıdır. Fakat saç aksesuarlarına bayılırlar. Özellikle fular ve taçlar onların hakimiyeti altındadır.

Ayakkabı Tercihi

Rahatlığın ön planda olduğu her ayakkabı Yay burcu kadınları için mubahtır. Neyse ki son yıllarda şık kıyafetlerin altına sneakers ve spor ayakkabı giyinmek moda oldu da Yay kadınları artık “Bu kıyafetin altına sneakers ayakkabı olur mu hiç!” cümlesini duymuyorlar. Gerçi hiçbir zaman umurlarında olmadı. Sneakers kadar giydikleri bir diğer ayakkabı modeli ise tokalı botlardır. Genellikle düz olmasına rağmen arada bir topuklu modellerini de tercih ederler. Fakat topukları mutlaka kalın olmalı. Eh, çünkü onlar rahatlık düşkünü…

Çanta Tercihi

Yay burcu kadını her an bir yere seyahat edebileceği için çoğunlukla sırt çantası kullanır. Sırt çantasının boyutu da devasa boyutlarda olmaz. küçük ya da orta boyda olur. Her gün takarlar. Asla vazgeçemedikleri bir çanta türü olan sırt çantalarının yanında bazen omuza takılan bir çanta daha ile gezdikleri de olur. Renk tercihlerinde ise siyah ve kahverengi kadar rengarenk modellerden de sahip olmayı asla atlamazlar.

Asla Bir Arada Değil! Bir Gün Göz Makyajı Bir Gün Dudak

Makyaj Yay burcu kadınları için hiçbir zaman Akrep kadınları gibi hayatta olmazsa olmazları olmadı. Hatta çoğu zaman yapmayı umursamazlar bile. Bazen aynı makyajla –çıkarmadan- iki gün geçirdikleri bile olur. Bu onların özensiz olan özelliğinden ileri gelir. Fakat makyaj yaptıkları zamansa tek dikkat ettikleri şey aynı stilde yapmaktır. Bir gün göz makyajı yapıyorsa başka bir gün dudak makyajı yapar. Asla bir arada her ikisini de yoğun bir şekilde yapmaz. İmza rujları bordodur. Göz makyajı ise kalem ile çizilmiş gözleri fırça ile dağıtarak uğraşılmamış gibi duran dumanlı göz makyajıdır.

Uğraşılmamış Saç Modelinin Yaratıcısı Yay Burcu Kadınları

Yay burcu kadınlarının saç modeli için anlatacak fazla bir şey yok. Uğraşılmamış saç modeli onların moda ettiği bir şekildir. Aslında uğraş gerektirir fakat amaç yataktan kalmış gibi duran saç şeklidir. Bir de dağınık topuz modelleri vardır ki bu da Yay kadınlarına en çok yakışan saç modelidir.

Ünlü Yay Burcu Kadınları

Yay burcu ünlüleri arasında birbirinden farklı stilde kadınlar var diyebiliriz. Hiçbiri şıklığı ile öne çıkmazken her biri stil yaratma konusunda oldukça başarılı. Kısaca hepsi kendi özgü giyinmeyi başkalarını umursamadan giyiniyor ve kendilerine yakıştırmasını da biliyor. Ünlü Yay burcu kadınları arasında Scarlett Johansson, Milla Jovovich, Amy Lee, Amanda Seyfried, Azra Akın, Taylor Swift, Sertap Erener, Doğa Rutkay, Göksel, Lucy Lui, Melis Birkan, Vanessa Hudgens, Katie Holmes, Rita Ora, Nicki Minaj, Tuba Ünsal, Christina Aguilera, Britney Spears, Bennu Yıldırımlar, Fatma Girik ve Hailey Baldwin bulunuyor. Biz son zamanların en çok konuşulan stil ikonu Hailey’i ele alıyoruz. Diğer yay burcu kadınları için şık ve rüküşleri beklemelisin.

Hailey Baldwin günlük stilinde bol sweatshirtler, bomber ceketler, kalın topıklu ayakkabılar ve spor ayakkabılar, pofidik montlar ile kısa jean şortlar bulunuyor. Bu da fazlasıyla Yay burcu kadınının stiline gönderme yapar şekilde rahatlığın ön planda olduğu bir stil. Ünlü model için her daim şık diyemeyiz ama ne giyerse giysin kendine yakıştırıyor. Dekolteyi fazlasıyla seven Baldwin en çok bacak dekoltesi vermekten hoşlanıyor.

Yay burcu kadını olduğunu ise stilinde ara ara yer verdiği etnik çizgilerden anlıyoruz. Bazen uzun yırtmaçlı bir elbise ile kahverengi çizme bazen etnik desen görünümündeki son derece ünlü markaya ait olan desenli bir bluz bazen de etnik çizgieri olan bomber ceket ile ben Yay burucuyum demesini de biliyor.

Fakat gözden kaçırmadığımız bir nokta ise Hailey Baldwin’in 22 Kasım’ta doğmuş olması. Yani ünlü model Akrep burcunu tek bir gün ile kaçırıyor. Belki de bu yüzden gece kıyafetlerinde Akrep burcu kadar seksi olmayı asla ihmal etmiyor. Fakat Hailey Akrep kadınları gibi gizemli bir seksilikten ziyade buram buran seksilik kokan kıyafetler giymeyi tercih ediyor. Özel hayatında tek bir yerde dekolte verirken kırmızı halı ve özel davetlerde ise bacak ve göğüs dekoltesini aynı elbisede vermesini seviyor.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.